Vokietija 900 000 benamių problemą sprendžia originaliai: išbando benamiams skirtas inovatyvias miego kapsules – techniniai sprendimai nustebins (Video)  (5)

Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja savęs benamiais. Pakanka vien minties apie tai, kad pajustume nerimą ir stresą. Ir vis dėlto tai yra siaubinga realybė tūkstančiams žmonių visame pasaulyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijoje pagal „BAG W“ (Bundesarbeitsgemeinschaft Wohnungslosenhilfe e.V — federalinė benamių pagalbos asociacija) 2016 m. šalyje buvo apytiksliai 860 000 benamių. Tai nėra mažas skaičius ir rodo didelę problemą.

Problemą bando spręsti įmonė „Ulmer Nest“, Ulmo mieste (120 km į vakarus nuo Miuncheno), pristatydama vėjo ir vandens nepraleidžiančią futuristinę miegamąją kapsulę, kuria benamis gali laisvai naudotis.

Kapsulės  yra pagamintos iš medžio ir plieno ir jose gali tilpti iki dviejų žmonių. „Ulmer Nest“ teigia, kad jos apsaugo nuo šalčio, vėjo ir drėgmės, kartu užtikrindamos gryną orą.

 

Mobiliuose namukuose taip pat jokių filmavimo kamerų, taip apsaugant jų vartotojų privatumą. Vietoj to, judesio jutiklis įspėja socialinius darbuotojus, kai atidaromos durys. Tai padeda socialiniams darbuotojams prireikus pagelbėti visiems, kuriems to reikia ir žinoti kada išvalyti kapsulę po kiekvieno naudojimo.

Kapsulės turi radijo tinklą, kurį benamiai gali naudoti norėdami susisiekti su jas prižiūrinčia komanda – radijas buvo pasirinktas dėl jo prieinamumo pranašumo prieš mobiliuosius tinklus. Jos taip pat turi saulės baterijas šildymui iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

 

„Ulmer Nest“ tikisi, kad jų sukurti mobilieji namukai apsaugos nuo nušalimų šalčiausiomis Vokietijos naktimis, ir pabrėžia, kad ši iniciatyva nėra buvimo nakvynės namuose ar saugiuose namuose pakaitalas, bet yra alternatyvi ir paskutinė galimybė tiems, kurie iš tikrųjų neturi kur daugiau eiti. Viliamasi, kad šios miego kapsulės netrukus įrodys savo naudingumą ir ras sau vietą visame pasaulyje.

Video apie miego kapsulę:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(36)
(2)
(34)

Komentarai (5)