„Tesla“ sutiko atšaukti 135 tūkst. automobilių – defektai tokie rimti, kad gali sukelti avarijas  (3)

Elektromobilių gamintoja „Tesla“ sutiko JAV atšaukti 134 951 „Model S“ ir „Model X“ automobilį dėl su saugumu susijusio defekto, skelbia agentūra „Reuters“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nacionalinė kelių eismo saugumo administracija (NHTSA) sausio 13 d. nusiuntė oficialų laišką „Tesla“, kuriame paprašė įmonės atšaukti virtinę nuo 2012 iki 2018 m. pagamintų „Tesla Model S“ ir nuo 2016 iki 2018 m. pagamintų „Model X“ automobilių, kadangi padarė išvadą, kad šiuose automobiliuose esantis jutiklinių ekranų defektas gali sukelti avarijų.

Agentūra sakė, kad dėl defekto galimas jutiklinio ekrano išsijungimas kelia rimtų saugumo problemų, įskaitant galimą galinės kameros vaizdo praradimą, prastą posūkio signalų funkcionalumą ir galimus automobilio priekinio lango rasojimo nupūtimo funkcijos ir atitirpinimo sistemos naudojimo trukdžius, galinčius „pabloginti matomumą esant prastoms oro sąlygoms“.

 

NHTSA paprašė „Tesla“ sureaguoti į atšaukimo prašymą iki sausio 27 d. Bendrovė būtent tą dieną sutiko patenkinti reguliuotojos prašymą, pranešė „Tesla“.

Automobilių gamintoja NHTSA pateiktoje paraiškoje sakė, kad „siekdama užbaigti tyrimą ir užtikrinti geriausią mūsų klientų patirtį“, sutiko savanoriškai atšaukti automobilius.

NHTSA tyrimą dėl automobilių saugumo pradėjo 2020 m. liepą po skundų, kad dėl „Media Control Unit“ (MCU; jutiklinio ekrano) defekto ekranas išsijungia. Po to, kai lapkritį padidino tyrimo mastą, agentūra sakė, kad peržiūrėjo 12 523 su šiuo klausimu susijusius skundus.

 

„Tesla“ pripažino, kad problema iš tiesų egzistuoja, tačiau sakė, jog jei jutiklinis ekranas neveikia, „vairuotojas gali žiūrėti per petį ir naudotis veidrodėliais. Jei ekrane neįmanoma valdyti klimato kontrolės ir atitirpinimo parametrų, vairuotojas gali rankiniu būdu nuvalyti priekinį stiklą.“

Automobilių atšaukimas prasidės kovo 30 d. NHTSA siekė atšaukti 158 tūkst. automobilių, tačiau „Tesla“ sakė, kad į atšaukiamų automobilių sąrašą nebuvo įtraukti automobiliai, pagaminti po 2018 m. kovo ir turintys atnaujintus procesorius.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(3)
(3)
(0)

Komentarai (3)