Estai jau kuria produktą, kokio pasaulis dar nematė – sugeba net seną vaizdo stebėjimo kamerą paversti galingu jutikliu ir taip analizuoti mūsų veiksmus  ()

Estijos kompiuterinės regos startuolis „Fyma“ pernai metų pabaigoje sėkmingai baigė pirminio investavimo etapą, pritraukdamas daugiau nei 1,55 milijonų eurų investicijų. Investuotojai tiki, jog įmonei pavyks paversti vaizdo stebėjimo kameras išmaniomis vaizdą analizuojančiomis mašinomis, kurios padės užtikrinti saugumą ir sukurs didelę vertę verslo analitikams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Mūsų startuolis remiasi dirbtiniu intelektu, kuris leidžia „Fyma“ technologijai konvertuoti terabaitus duomenų į naudingas verslui įžvalgas. Mūsų platforma leidžia verslui panaudoti vertę, kuri slypi vaizdo medžiagoje. Programinė įranga panaudoja vaizdo informaciją įvairiose srityse – nuo miesto planavimo, komercinio nekilnojamojo turto vystymo iki transporto ar prekybos“ – pasakoja „Fyma“ bendraįkūrėja ir vadovė Karen K. Burns.

Kuo ypatinga Jūsų SaaS (angl. software as a service) platforma?

„Fyma“ produktas leidžia mūsų klientams patiems naudotis paslauga. Tam nereikia įsidiegti brangios programinės įrangos, įsigyti sudėtingos technikos ar samdyti atskirą dirbtinio intelekto ekspertų komandą, kuri interpretuotų realiu laiku iš kamerų gaunamus duomenis. Identiškai veikiančios paslaugos rinkoje dar neesame matę.

Kas yra pagrindiniai Jūsų klientai ir platformos naudotojai?

Daugiausiai dirbame su didžiaisiais prekybos centrais ir daugiafunkciais verslo parkais, kuriems svarbu žinoti ir suvokti kaip klientai naudojasi jų patalpomis ir erdvėmis. „Fyma“ platforma leidžia skaičiuoti ir klasifikuoti žmones, matuoti kiek ir kur laiko jie praleidžia, kokiomis trajektorijomis juda. Šie duomenys leidžia pastebėti tam tikras anomalijas, žmonių susibūrimo tam tikrose vietose tankį, atstumą tarp žmonių. Mūsų klientai gali išskirti zonas, į kurias žmonės eina nenoriai. Turėdami patikimus duomenis, verslininkai gali priimti sprendimus, kurie optimizuotų lankytojų srautus ir pajamas.

 

Ar „Fyma“ platforma yra unikali Pasaulyje?

Taip galima būtų teigti. Kaip jau minėjau, „Fyma“ klientams nereikia nei brangios programinės įrangos, nei technikos ar papildomos specialistų komandos. Mūsų platforma išskirtinė naudojimosi paprastumu – prisijungi ir gali pradėti dirbti. Be to, mūsų paslauga veikia išnaudodama esamą video kamerų infrastruktūrą.

Labai svarbu pabrėžti, jog mūsų technologija remiasi principu – pirmiausiai privatumas. Tai reiškia, jog mes nenaudojame veido atpažinimo, nesaugome video duomenų. Prieš pradedant analizuoti – visi duomenys nuasmeninami.

Kaip Jūs užtikrinate Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus (BDAR)?

Kaip jau ir minėjau, „Fyma“ nenaudoja veido atpažinimo programų, neidentifikuojame jokių asmenų duomenų. Be to, visi duomenys nuasmeninami. Vienas iš būdų, kurį naudojame – prieš pradėdami analizuoti duomenis, sumažiname video kokybę iki tokio lygio, kad matytųsi tik siluetai be jokių atpažįstamų detalių. Mūsų klientams svarbu ne kas, o kaip elgiasi. Taip mes laikomės BDAR reikalavimų.

 

Kas yra pagrindiniai konkurentai?

Konkuruojame su kompanijomis, kurios naudoja panašią technologiją. Tačiau dažniausiai mūsų konkurentai veikia saugumo srityje, o mes koncentruojamės į sprendimus verslui. Šiaurės Amerikoje turime daugiau konkurentų nei Europoje. Kalbant apie tiesioginius konkurentus, galėčiau paminėti „Deep North“ ar „Solink“.

Kokie artimiausi ateities planai?

Tikiuosi, jog po penkerių metų „Fyma“ bus žinoma ir patikima partnerė, teikianti video kamerų analizes realiu laiku. Mūsų tikslas – pradėti dirbti su didžiausiais prekybos centrais Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Be to, norime imtis bendradarbiavimo su miesto infrastruktūros kūrėjais ir statytojais.

Kaip sugalvojote imtis tokio verslo?

 

„Fyma“ įkūrėme kartu su Taavi Tammiste, su kuriuo ne tik dirbome programinės įrangos kūrimo įmonėje, tačiau ir puikiai sutarėme. Aš esu atsakinga už verslo plėtrą ir strateginį planavimą, o Taavi yra gabus dirbtinio intelekto profesionalas. Buvome sutarę, kad baigę samdomą darbą kursime bendrą kompaniją.

Prieš „Fyma“ buvome įkūrę konsultacijų bendrovę, kol ieškojome produkto, kurį norime sukurti. Gerai išanalizavę rinką galiausiai ėmėmės kurti kompiuterinės regos platformą.

2019 m. įkurtas estų startuolis „Fyma“ pasitelkia dirbtinį intelektą ir paverčia tiek naują, tiek seną vaizdo stebėjimo kamerą galingu jutikliu, fiksuojančiu duomenis ir realiu laiku konvertuojančiu vaizdą į verslui naudingas įžvalgas.

Šiuo metu pasaulyje veikia apie 770 milijonų stebėjimo kamerų, o 2021 metais šis skaičius išaugs iki 1 milijardo. Skaičiuojama, kad pasaulinė kompiuterinės regos rinka iki 2023 m. pasieks 25,32 mlrd. JAV dolerių.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(0)
(5)

Komentarai ()