Štai kaip IT milžinės padėjo sulaikyti besislapstantį mafijos bosą: „Kaip jūs mane radote? Aš net 10 metų neskambinau savo šeimai“  (1)

Dešimtmečius slapstęsis italų mafijos bosas buvo suimtas po to, kai buvo pastebėtas „Google“ žemėlapiuose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

61 metų Gioacchino Gammino buvo rastas Galapagare, Ispanijoje, kur gyveno pasivadinęs Manuelio vardu.

Tyrėjai teigia, kad „Google Street View“ nuotrauka, kurioje matomas vyras, panašus į G.Gammino, stovintis priešais maisto prekių parduotuvę, padėjo susekti bėglį.

2002 m. G.Gammino pabėgo iš Romos kalėjimo, o kitais metais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už žmogžudystę. Jis priklausė Sicilijos mafijos grupuotei, žinomai kaip „Stidda“ – ir buvo vienas ieškomiausių Italijos gangsterių.

Sicilijos policija įtarė, kad nusikaltėlis slapstosi Ispanijoje, tačiau būtent nuotrauka, kurioje jis užfiksuotas besikalbantis su kitu vyru prie parduotuvės, paskatino nedelsiant pradėti tyrimą.

Jo tapatybė buvo patvirtinta, kai policija aptiko netoliese esančio jau uždaryto restorano „Cocina de Manu“ „Facebook“ puslapį. Jame buvo publikuotos G.Gammino nuotraukos, kuriose jis dėvėjo virėjo drabužius, o jo tapatybė buvo nustatyta pagal randą ant smakro.

Restorano meniu buvo ir sicilietiškų patiekalų. Nusikaltėlis buvo suimtas gruodžio 17 d., tačiau apie tai „La Repubblica“ pranešė tik šį trečiadienį.

 

Pranešama, kad po sulaikymo jis policijos klausė: „Kaip jūs mane radote? Aš net 10 metų neskambinau savo šeimai“.

Italijos policija tikisi pargabenti nusikaltėlį į Italiją iki vasario pabaigos, naujienų agentūrai „Reuters“ sakė Italijos kovos su mafija policijos padalinio direktoriaus pavaduotojas Nicola Altiero.

Parengta pagal BBC.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(32)
(4)
(28)

Komentarai (1)