Nereikia net sankcijų – rusiškos naftos niekas nebeperka ir su nuolaida  (6)

„Rusija savo naftą siūlo net su 20 proc. nuolaida, tačiau pirkėjų vis tiek neatsiranda, nes kompanijos nenori pirkti Ukrainos žmonių krauju suteptos naftos“, – feisbuke rašo banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.


Nors formaliai Vakarų šalys neįvedė sankcijų Rusijos naftos produktų eksportui, tačiau žaliavų prekybos milžinė „Trafigura Group“ (Singapūras) teigia, kad, nepaisant didelės nuolaidos, vakar vykusiame aukcione nesulaukė nė vieno pirkėjo, norinčio įsigyti rusišką „Urals“ naftą, rašė ekonomistas.

Anot jo, priežastis ta, kad energetikos ir draudimo bendrovės, laivybos įmonės, bankai nenori turėti nieko bendro su Rusija, baimindamiesi neigiamų savo reputacijai ir solidarizuodamiesi su karinę agresiją patiriančia Ukraina.

„Kitaip tariant, nors formaliai sankcijų Rusijos naftos eksportui nėra, realiai jos egzistuoja, nes patys rinkos dalyviai traukiasi iš Rusijos rinkos, kaip ir daugelis kitų Vakarų šalių įmonių, pavyzdžiui, IKEA, H&M, „Apple“, „Volkswagen“, „Intel“, „Airbnb“ ir t. t.“ – vardijo Ž.Mauricas.

Ekonomisto teigimu, jei pirkėjų greitu metu neatsiras, Rusijos naftos sektorius patirs milžiniškų nuostolių, nes gali tekti stabdyti naftos gavybą, o tai labai brangus ir techniškai sudėtingas procesas.

 

 

Dėl šios priežasties dalis Rusijos naftos pajėgumų gali užsidaryti ir niekada daugiau nebeatsidaryti, juolab Rusijai yra pritaikyti technologijų eksporto apribojimai.

Kaip teigė Ž.Mauricas, Kinija yra didžiausia Rusijos viltis, tačiau kol kas Kinijos bankai taip pat yra apriboję žaliavų pirkimą iš Rusijos.

„Prekių Rusijoje kol kas netrūksta, bet kitą savaitę gali būti visko“, – patikino jis.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(18)
(2)
(16)

Komentarai (6)