„Shell“ vietoj saulės ir vėjo energijos renkasi biodegalus  (4)

Britų ir olandų naftos kompanija „Shell“ neinvestuos į vėjo, saulės ir vandens energiją, mat ji neekonomiška, rašo lrt.lt


Skelbiama, kad pasaulyje antra pagal dydį privati energetikos korporacija pradės daugiau investuoti į biokurą.

Aplinkosaugininkai teigia, kad biokuras kelia maisto kainas bei prisideda prie dirbamos žemės plotų didinimo miškų – „Žemės plaučių“ – sąskaita.

Trečiadienį paskelbta, kad „Shell“, kuri jau iki šio sprendimo buvo didžiausia biodegalų ir biokuro gamintoja pasaulyje, ir toliau investuos į naujos kartos biodegalus. Teigiama, kad jo pagrindas neturėtų būti maistui naudojamos grūdinės kutūros. Be to, jie turėtų būti „daug labiau draugiškesni aplinkai“.

Kompanijos atstovai sako, kad investicijos į alternatyvią energetiką netapo patraukliomis.

„Jeigu nėra galimybių investuoti į projektus, kurie konkuruotų su kitais panašiais projektais, mes į juos nekišime savų pinigų. Esame verslininkai ir verslininkės. Jeigu atsiras kitų atsinaujinančios energetikos šaltinių (kurie teiktų pelną – lrt.lt), mes į juos investuosime“, – sakė Linda Cook, „Shell“ dujų ir energijos vykdomoji direktorė.

Ji taip pat teigė, kad biodegalai bus kertinis kuras logistikoje ir prekyboje. Kompanija taip pat paskelbė, kad šiemet ji dividendus susimažins apie 5 proc. – iki 10 mlrd. JAV dolerių.

„Shell“ prognozavo, kad iki 2025 metų 80 proc. visos energijos vis dar sudarys fosilijų kuras, o 20 proc. – alternatyvi energija.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)