Interneto įsilaužėliai naudojosi senais telefonais „Nokia“?  (6)

Po specialaus tyrimo paaiškėjo, kad Europos interneto įsilaužėliai labai pamėgo senus „Nokia 1100“ modelius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Interneto įsilaužėliai itin vertina senus, 2003 metais pagamintus „Nokia 1100“. Olandijos policija nustatė, kad interneto įsilaužėlių gauja staiga ėmė supirkti būtent šio modelio telefonus. Į senienas investavo dešimtis tūkstančių dolerių. Iš pradžių žiniasklaida spėjo, kad šio modelio telefonai turi kažkokią slaptą funkciją, kuri neįvardyta vartojimo instrukcijoje. Manyta, kad šio modelio telefonais galima perimti svarbią internetinės bankininkystės informaciją.

Vis dėlto vėliau paaiškėjo, kad šio modelio telefonus labai nesunku perprogramuoti taip, kad būtų galima perimti SMS, siunčiamus bet kuriam abonentui.

Ne paslaptis, kad kai kurie Vokietijos ir Olandijos bankai trumposiomis žinutėmis siunčia slapyvardžius (mobile Transaction Authentication Number). Jais vartotojai naudojasi pervesdami pinigus. Norėdami pasinaudoti banko kliento slapyvardžiu sukčiai turi žinoti ir jo savininko vardą bei pavardę, taip pat prisijungimo prie banko internetinės versijos slapyvardį.

„Nokia“ kol kas oficialiai nekomentuoja šios informacijos. Tačiau jau anksčiau yra pareiškusi, kad netiki, jog galima aukščiau išdėstytu būdu pasinaudoti „Nokia 1100“.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)