Skaitmeniniai duomenys dabar galės susinaikinti  (10)

Mokslininkų grupė iš Vašingtono universiteto sukūrė elektroninių pranešimų apsaugos technologiją, kuri visiškai neleis jų atstatyti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apsaugos sistema „Vanish“ leidžia nustatyti bet kurio tekstinio dokumento, perduoto per internetą naršyklės pagalba, tam tikrą egzistavimo laiką. Šiam laikui praėjus, tekstas susinaikins.

„Neįmanoma nuspėti kas atsitiks su elektroniniu paštu nusiustu laišku, – teigia viena iš darbo autorių Roksana Gimbasu. – Gavėjas gali prarasti nešiojamą kompiuterį arba telefoną, tekstas gali būti perimtas hakerių ir kt.“. Daugumą naudotojų mano, kad paspaudus klavišą „delete“ tekstas iš serverio bus pašalintas visam laikui. „Serveriai dažnai archyvuoja duomenis ir saugo juos neribotą laiką“. Duomenų kodavimas neišsprendžia problemos, nes teismas gali įpareigoti duomenis iškoduoti.

„Vanish“ prototipas veikia tokiu būdu: kiekvienas perduodamas pranešimas šifruojamas (siuntėjui šifras lieka nežinomas), dalinamas į mažas dalis, kurios paskirstomos tarp apjungtų į failų apsikeitimo tinklą kompiuterių. Tinklo konfigūracija keičiasi prisijungiant naujiems kompiuteriams ir atsijungiant seniems. Palaipsniui prieinamų šifro dalių kiekis mažėja, o vėliau informacija visiškai išnyksta.

Minimalus garantuoto saugojimo laikas yra 8 valandos. Tai susiję su technologijos veikimo ypatybėmis. Maksimalus saugojimo laikas nėra apribotas.

„Vanish“ diegimo failą ir „Firefox“ pluginą galima atsisiųsti iš čia, o dokumentacija anglų kalba yra čia.

Kiek anksčiau mes rašėme apie dar vieną duomenų saugumo technologiją, kurią pristatė IBM.

Aut. teisės: IT bazė
(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)