JAV kas ketvirtas programišius dirba Vyriausybei (0)
FTB ir slaptosios tarnybos pastaruoju metu sugebėjo prasiskverbti į JAV kompiuterių programišių pogrindį: 25% programišių pasiruošę išduoti savo kolegas, kad tik ilgam nepakliūtų už grotų. Bendruomenė persmelkta paranoja ir nepasitikėjimu vienas kitu, kadangi bet kuris iš jų gali būti „slaptos informatorių armijos“ dalimi.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tokį įvertinimą davė programišiams skirto žurnalo „2600: The Hacker Quarterly“ leidėjas Eric Corley. „Bijodamas griežtos bausmės už neteisėtą veiklą bei turėdamas kuklias žinias teisės srityje, programišius pakankamai lengvai pasiduoda gąsdinimams iš oficialių struktūrų pusės“, – leidiniui Guardian teigė E. Corley.
Net populiarūs forumai, kurie naudojami parduoti pavogtus asmeninius duomenis ir kreditinių kortelių numerius, gali būti palaikomi programišių, kurie bendradarbiauja su valdžios institucijomis. Be pačių programišių, ten galima rasti ir slaptų agentų, kurie tik apsimeta hakeriais.
Visa tai yra JAV Vyriausybės strategijos dalis kovai su anarchistinėmis grupuotėmis, taip vadinamais „haktyvistais“, atsakingais už keletą stambių kibernetinių atakų per paskutinius keletą mėnesių. Kelių iš šių grupuočių pavadinimai, kaip „LulzSec“ ir „Anonymous“, nuolat figūruoja laikraščių antraštėse.
Praeitą mėnesį JAV Vyriausybė paskelbė Tarptautinę Strategiją, skirtą pasaulinio tinklo reguliavimo ypatumams. Joje teigiama, kad JAV gali į kibernetines atakas atsakyti ir karine jėga (aišku, jei fiziškai priešas bus surastas).