Mįslingasis „Google“ įrenginys – „debesies“ retransliatorius (2)
Paaiškėjo bendrovės „Google“ JAV bandomo įrenginio, kuris, kaip manoma, gali būti „Google TV“ priedėlis ar išmaniųjų namų nuotolinio valdymo sistema, tikroji paskirtis. Tai „Wi-Fi“ retransliatorius, į buitinę garso bei vaizdo įrangą iš „Google“ „debesies“ belaidžiu internetu transliuojantis muziką ir filmus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apie tai pranešė JAV dienraštis „The New York Times“. Jo šaltinių teigimu, kol kas „Google“ darbuotojų namuose nuo sausio vidurio bandomas eksperimentinis įrenginys per namų „Wi-Fi“ tinklą į garso įrangą gali transliuoti tik muziką, tačiau ilgainiui šio įrenginio funkcionalumas bus išplėstas.
Dienraščio šaltinio teigimu, šis eksperimentinis įrenginys bus pardavinėjamas kaip firminis „Google“ produktas. Skelbiama, kad tokie bendrovės planai iš pažiūros atrodo visai realūs, nes praėjusių metų lapkritį debiutavo „Google“ paslauga „Google Music“, siūlanti JAV vartotojams ne tik įsigyti internetu norimų įrašų, bet ir nemokamai į „Google“ „debesį“ įsikelti iki 20 000 savo asmeninės fonotekos įrašų.
Taigi, pasiūliusi rinkai namų vartotojams skirtą „Wi-Fi“ retransliatorių, iš „Google“ „debesies“ į garso bei vaizdo įrangą belaidžiu ryšiu perduodantį skaitmeninį turinį, „Google“ gali atsiriekti didelę muzikos (o ateityje – ir filmų) rinkos dalį ir tiesiogiai konkuruoti su „Apple“ paslaugos „iTunes“ ir „iPod“ grotuvų deriniu.
Anksčiau rašėme, kad „Google“ JAV federalinei komunikacijų komisijai (FCC) pateikė paraišką prašydama leisti savo darbuotojų namuose testuoti bendrovės sukurtą „daugialypės terpės įrenginį“. Šio įrenginio paskirtis nenurodoma, tačiau paraiškoje informuojama, kad jis gali jungtis prie namų kompiuterių tinklų ir buitinės elektronikos prietaisų per „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ ryšį ir veikia įprastiniame vietiniame tinkle.
Iš viso prašoma leisti testuoti 252 tokius įrenginius. „Tai prototipo stadijos įrenginys, jis bus modifikuotas iki galutinių bandymų etapo. Vartotojai turės prijungti įrenginį prie namų „Wi-Fi“ tinklo ir naudoti „Bluetooth“ ryšį prisijungimui prie kitų buitinių prietaisų. Įrenginyje naudojamas standartinis „Wi-Fi“/„Bluetooth“ modulis. Testavimo darbai nėra skirti šio modelio veikimo ypatybėms patikrinti: jais siekiama išsiaiškinti, kaip stabiliai įrenginys veikia realiuose namų vartotojų „Wi-Fi“ tinkluose, kuriems jis skirtas, o taip tap pagrindinėms šio įrenginio funkcijoms patikrinti“, – sakoma „Google“ paraiškoje.