Ar tikrai negalima perparduoti „naudotų“ dainų? (12)
Interneto parduotuvėje „iTunes“ atlikėjos Adele populiari daina „Someone like you“ parduodama už 1,29 $. Tačiau neskubėkite atverti piniginės, o užeikite į „ReDigi“ – internetinį sendaikčių turgų, kur galima perparduoti savo muzikines kompozicijas – čia tą pačią dainą galėsite įsigyti už 0,59 $.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tačiau ne viskas taip paprasta, ypač Jungtinėse Valstijose, kur visi gainiojasi taip geidžiamą dolerį. „Capitol Records“, įeinanti į muzikinio giganto EMI sudėtį, jau spėjo paduoti „ReDigi“ į teismą. Už ką? Taip, jūs teisūs, „už bendradarbiavimą pažeidžiant autorines teises“. JAV garso įrašų industrijos asociacija nusiuntė šiai internetinei tarnybai reikalavimą „nutraukti neteisėtus veiksmus“.“ „Redigi“ mano, jog yra analogiška naudotų plokštelių parduotuvei, tačiau tokia analogija nepriimtina, kadangi naudotų plokštelių parduotuvės negamina kopijų“, – teigiama „Capitol Records“ ieškinyje.
Per pirmą tokio pobūdžio ieškinį JAV istorijoje, kuriame bus sprendžiama, ar gali būti perparduodami legaliai įsigyti skaitmeniniai informacijos nešėjai, apsaugoti autorinėmis teisėmis. Nuo to, kaip nuspręs teisėjas, priklauso meno industrijos, aktyviai migruojančios prie skaitmeninio verslo modelio, ateitis. Tiesa, ne tik jų, tačiau ir kompanijų, kurios siūlo „debesų“ saugyklas, taip pat „Amazon“, „Apple“ ir „Google“. Beje, kompanija „Google“ jau kreipėsi į teismą su pasiūlymu pateikti savo nuomonę šioje byloje, tačiau gavo neigiamą atsakymą.