"Kaspersky Lab": Pasaulinio masto šnipinėjimo operacijoje nukentėjo ir Lietuva (0)
Saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ atskleidė penkis metus trukusią programišių operaciją, pagrinde nukreiptą į Rytų Europos ir Centrinės Azijos diplomatus, valstybines organizacijas ir tyrimų bendroves. Tarp aukų – ir Lietuvos ambasados.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Operacijos, kurią „Kaspersky“ pavadino „Raudonasis spalis“, metu programišiai taikėsi į duomenų ir dokumentų rinkimą iš kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir nešiojamų duomenų saugojimo prietaisų. Didžioji dalis nukentėjusių Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje, o bendras į tinklą patekusių šalių skaičius siekia 69.
„Kaspersky“ specialistai nustatė, kad jų programinė įranga per pastaruosius du metus Lietuvoje du kartus aptiko įsilaužimams naudotą programinės įrangos dalį. Jiems pavyko nustatyti, kad viena iš aukų tapo ambasada Lietuvoje, tačiau neatskleidžiama kuri. Šis skaičius gali būti didesnis, nes nustatytos tik tos aukos, kurios naudojo „Kaspersky“ saugumo sprendimus.
Bendrovė aukas apibūdina, kaip aukšto profilio, tačiau sąrašo nepateikia, tik pažymi, kad tai valstybinės agentūros, ambasados, branduolinius ir energetikos tyrimus atliekančios bendrovės, įmonės, veikiančios naftos, kosmoso technologijų srityse.
„Pagrindinis „Raudonojo spalio“ tikslas greičiausiai yra slaptos informacijos rinkimas, tačiau jos spektras gana platus. Per penkerius metus programišiai surinko informaciją iš šimtų aukšto profilio aukų, tačiau neaišku, kur ji buvo panaudota“, – pažymima bendrovės ataskaitoje.
„Kaspersky“ pavyko nustatyti, kad operacijos vykdytojai kalba rusiškai, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad atakos buvo vykdomos iš Rusijos. Jų nuomone, „Raudonasis spalis“ vis dar vyksta.