Asmeninių kompiuterių žudikai: 6 planšečių apžvalga (Foto)  (9)

Praėjus kiek daugiau nei trejiems metams po pirmos kartos Apple iPad debiuto visas pasaulis yra apimtas vienos didelės manijos, kuri vadinasi „planšetiniai kompiuteriai“. Iš pradžių jie sulaukė ypač daug kritikos: neva jie niekada nesugebės pakeisti vartotojų namuose ant stalo ar po juo dulkančių nešiojamų ar stacionarių kompiuterių. Tačiau praktika parodė, kad jie gali patenkinti daugumos žmonių bazinius poreikius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiemet planšečių rinka pirmą kartą pademonstravo pardavimų lėtėjimo tendencijas, o tai reiškia, kad esame netoli to maksimalaus taško, kai vieną iš tokių įrenginių turi dauguma norinčių ir galinčių juos įsigyti. Kartu tai reiškia, kad planšečių asortimentas yra labai didelis, o kainos prasideda nuo ypač patrauklių sumų - šiandien galime įsigyti modelių už 300 litų ar net mažiau. Sutikite, asmeninių kompiuterių dominavimo laikais apie tokias kainas buvo galima tik pasvajoti.

Kadangi planšetinių kompiuterių pasirinkimas yra ypač didelis, nuolat kyla klausimų apie vieno ar kito modelio pasirinkimą. Klausimas „kuris geresnis?“ šiandien užduodamas ne ką rečiau, nei perkant nešiojamą kompiuterį ar, juo labiau, komplektuojant stacionarią sistemą iš norimų komponentų. Tad dabar pabandysime apžvelgti šešis skirtingų gamintojų planšetinius kompiuterius ir pasižiūrėti, ką vartotojas gali gauti už vieną ar kitą pinigų sumą.

Pasirinkti modeliai nėra labai pigūs, nei labai brangūs. Juos galima priskirti vidutinei kainų kategorijai, kuri yra populiariausia tarp Lietuvos (ir ne tik) pirkėjų. Taigi konkurentais pasirinkti:

  • Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (ST-M311);
  • Antros kartos Google (Asus) Nexus 7;
  • Prestigio PMP7100D Duo;
  • Archos 97 Titanium HD;
  • Onda V972;
  • Onda V818 mini.

Pirmų dviejų modelių gamintojų pristatinėti nereikia – „Samsung“ ir „Google“ prekiniai ženklai atpažįstami visame pasaulyje. „Prestigio“ ir „Archos“ paprastai nutaikyti į besivystančių šalių rinkas, kadangi gali pasiūlyti mažesnes kainas. Nenuostabu, kad Lietuvoje šių kompanijų produktai taip pat neblogai pažįstami.

Didžiausia naujiena turėtų tapti prekinis ženklas „Onda“. Lietuvoje jis iki šiol buvo praktiškai negirdėtas, tačiau besivystančių šalių rinkose jis gerai žinomas. Ką jau bekalbėti apie Kiniją, iš kurios ir kilusi V972 ir V818 mini planšetes gaminanti kompanija.

Reikia pripažinti, kad „Onda“ gaminiai vartotojus bandys sužavėti tuo, ką kinai daro jau ilgus metus – tam tikru panašumu į pasaulinio garso kompanijų produktus, tačiau apie viską sužinosime apžvalgos metu.

Taigi ilgai nelaukdami ir pradėkime.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (ST-M311)

Samsung Galaxy Tab serija yra viena populiariausių pasaulyje, ir dėl to nereikia labai stebėtis. Korėjiečių kompanija jau kuris laikas yra Android išmaniųjų telefonų lyderė, tad ir planšetinių kompiuterių rinkoje ji gali pasiūlyti labai platų asortimentą. Apžvalgoje dalyvavęs Galaxy Tab 3 8.0 (ST-M311) yra vienas naujausių Samsung modelių.

Planšetinis kompiuteris priklauso 8“ modelių kategorijai. Pastaroji yra nišinis sprendimas tarp 7“ ir 10“ planšetinių kompiuterių modelių, o kartu, reikia pripažinti, turi tapti atsvara populiariajam Apple produktui iPad mini, kuris gavo 7,9″ įstrižainės ekraną.

Apžvalgoje naudotas modelis su 3G palaikymu, tačiau rinkoje prieinamos modifikacijos ir be šios galimybės, taigi ir už mažesnę kainą. Techninės specifikacijos atrodo taip:

Samsung Galaxy Tab 3 (SM-T311)
SoC mikroschema
Exynos 4212
CPU branduoliai/dažnis
2 branduoliai / 1.5 GHz
GPU modelis
Mali-400 MP4
Ekranas
8" TFT LCD 1280×800
Operatyvioji atmintis
1536 MB
Duomenų kaupiklis
16 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi, Bluetooth, 2G/3G
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, micro-SD, micro-USB 2.0, micro-SIM
Operacinė sistema
Android 4.2.2
Baterija
4450 mAh
Matmenys
123.8×209.8×7.4 mm
Svoris
316 g
Kamera
5 MP / 1.3 MP
Kaina
1.139 Lt

Komplekte yra pats planšetinis kompiuteris, įkroviklis bei USB laidas, kurį galima jungtį į įkroviklį arba į kompiuterio USB lizdą. Jis leidžia ne tik perkelti duomenis iš planšetinio kompiuterio, tačiau jį ir įkrauti. Tiesa, šiuo atveju akumuliatorius įkraunamas lėčiau, nei jungiant tiesiogiai prie elektros lizdo.

Galaxy Tab 3 8.0 dizainas mums puikiai pažįstamas iš Samsung išmaniųjų telefonų Galaxy serijos. Jei sugalvotume smarkiai padidinti Galaxy S4, gautume dabartinį šios apžvalgos herojų.

Korpusas padarytas iš Samsung mobiliuose įrenginiuose dažniausiai naudojamo plastiko. Jei dėl tokių medžiagų jums nepatinka Galaxy serijos atstovai, tą patį galite pasakyti ir apie Galaxy Tab 3 serijos atstovą. Nugarinėje dalyje rasime 5 mln. taškų raišką turinčią kamerą su automatinio fokusavimo galimybe, priekyje viršuje yra 1,3 mln. taškų raiškos kamera.

Viršutinėje briaunoje yra 3,5 mm skersmens garso išvestis ausinėms, apatinėje dalyje – garsiakalbiai ir micro-USB 2.0 standarto lizdas. Šoninėse briaunose yra micro-SD atminties kortelių skaitytuvas ir micro-SIM kortelės lizdas (prieinamas kaip opcija), taip pat įjungimo/išjungimo bei garso reguliavimo mygtukai.

Priekinėje dalyje, žemiau ekrano, yra tradicinės Samsung gaminiams formos mygtukas „Home“, kuris leidžia greitai pasiekti namų ekraną, o taip pat keli jutikliniai, suteikiantys galimybę grįžti vienu žingsniu atgal arba iškviesti nustatymus.

Įdiegtas 8″ įstrižainės ekranas turi LCD matricą su 1280×800 taškų raiška. Nors jo taškų viename colyje tankis rodiklis 189 ppi, ir tai gali atrodyti labai mažai, lyginant su tuo, ką mes matome išmaniuosiuose telefonuose (300, 400 ppi ar net daugiau), vizualiai vaizdas atrodo gana aiškiai ir ryškiai. Aišku, jei tik nesate tas žmogus, kuris dirba su aukštos raiškos vaizdine medžiaga. Antra vertus, toks taškų tankis viename colyje yra standartinis daugumoje 7"-8″ įstrižainės planšetinių kompiuterių.

Ekranas turi gana plačius matymo kampus (nors ir nusileidžia IPS ar AMOLED matricoms), o maksimalaus apšvietimo lygio užtenka ir tam, kad galėtume įžiūrėti vaizdą saulėtoje aplinkoje.

Programinė įranga Samsung planšetės atveju yra viena turtingiausių iš visų apžvalgoje dalyvavusių varžovų. Ir tai neturi kelti nuostabos, kadangi kompanija seniai kaunasi „aukščiausioje planšečių lygoje“, kurioje vien tik gerų techninių specifikacijų neužtenka. Iš aplikacijų galima paminėti „Peel Smart Remote“ (planšetė gali veikti kaip TV distancinis pultelis), „Samsung Link“ (galimybė transliuoti vaizdą į suderinamą televizorių), „S Translator“ (galimybė išversti užsienio kalbą į gimtąją; deja, lietuvių kalbos palaikymo nėra).

Iš programinės įrangos bene labiausiai pagyrimo nusipelnė patogi virtuali klaviatūra, ypač galima išskirti papildomą eilutę su skaitmenimis. Jokių papildomų perjungimų, patogu ir paprasta.

Google Asus Nexus 7

Reikia pripažinti, kad Google Nexus planšetiniai kompiuteriai yra vieni populiariausių Android modelių. Tiesa, garsūs vardai kartais gali šiek tiek nuvilti. Apžvalgoje turėjo dalyvauti atpigęs pirmos kartos Google Nexus 7, tačiau likimo ironija – išpakavus ir pabandžius planšetę įjungti, ji kategoriškai atsisakė veikti. Ką gi, susidurti su gamykliniu broku tenka visiems.

Taip pirmos kartos Nexus 7 buvo pakeistas į naujausią modelį, išleistą šiemet, taigi turintį ir didesnės raiškos ekraną, ir galingesnį procesorių. Deja, nėra to gero, kas neišeitų į blogą: jau pačią pirmą dieną pastebėtas sensorinio ekrano defektas. Ir tik pakeitus dar vieną Nexus 7, buvo galima atlikti visus reikalingus testus.

 
Google Nexus 7 (2013)
SoC mikroschema
Snapdragon S4 Pro
CPU branduoliai/dažnis
4 branduoliai / 1.7 GHz
GPU modelis
Adreno 320
Ekranas
7" IPS 1920x1200
Operatyvioji atmintis
2048 MB
Duomenų kaupiklis
32 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, micro-USB 2.0
Operacinė sistema
Android 4.3.1
Baterija
3950 mAh
Matmenys
114 x 200 x 8.65 mm
Svoris
290 g
Kamera
5 MP / 1.2 MP
Kaina
1.349 Lt
 

Kompaktiškoje pakuotėje rasime pakrovėją su USB kabeliu bei patį planšetinį kompiuterį, kuris nuo šiol yra ne tik šiek tiek kompaktiškesnis, nei pirmos kartos modelis, tačiau ir lengvesnis. Plonesnis korpusas neleido padidinti baterijos talpos, o kartu su galingesniais komponentais ir raiškesniu ekranu tai reiškia, kad baterija neleis veikti taip ilgai, kaip norėtųsi.

Dizainas išlaikytas toks pats, kaip ir pirmos kartos Nexus 7 atveju. Viršutinėje briaunoje rasime 3,5 mm garso išvestį ausinėms, apatinėje briaunoje – micro-USB 2.0 sąsają, skirtą duomenims perkelti bei baterijai įkrauti. Šoninėje dešinėje briaunoje – įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukai. Kadangi planšetės briaunos yra šiek tiek suapvalintos, pasinaudoti šiais mygtukais kartais ne taip lengva – tenka pasinaudoti antra ranka, prilaikyti planšetę ir tik tuomet, pavyzdžiui, reguliuoti garso lygį.

Nugarėlės viršutinėje dalyje yra 5 mln. taškų raiškos kamera su autofokusavimo galimybe, tuo tarpu apatinėje ir viršutinėje dalyse rasime garsiakalbius. Korpuso dizainas yra pakankamai patogus planšetę laikyti rankoje, nugarėlė padaryti iš plastiko, kuris nelimpa prie rankos, tačiau kartu ir neslysta, kad planšetę būtų galima netyčia išmesti iš rankų.

Kaip ir buvo galima tikėtis, didžiausių pagyrimų nusipelnė ekranas: 7 colių įstrižainės ir 1920 x 1200 taškų raiškos, taigi turime net 323 ppi taškų viename colyje rodiklį. Papildomai dar pridėkime IPS technologijos pagrindu pagamintą matricą ir gausime ne tik plačius matymo kampus, tačiau ir sodrias spalvas bei didelį kontrasto lygį. Ekrano ryškumas reguliuojamas labai plačiame diapazone: galima smarkiai pritemdyti, kad neakintų tamsų, o kartu taupytų bateriją, o taip pat ir smarkiai pašviesinti, kad vaizdas gerai matytų saulėtoje aplinkoje.

Kadangi Nexus serija yra etaloniniai mobilūs įrenginiai, juose tradiciškai diegiamas „plikas“ Android. Šiuo atveju rasime operacinę sistemą Android 4.3, kuri testų metu buvo atnaujinta iki aktualios versijos Android 4.3.1. Jokių papildomų vartotojo sąsajų, gamykliškai įdiegto gausaus programų rinkinio. Mėgstantiems planšetę gauti su gausiu programų paketu tai nelabai patiks, tad teks gerokai panaršyti po el. parduotuvę Google Play ir planšetę prigrūsti reikalingiausių programų.

Prestigio PMP7100D Duo

„Prestigio“ prekiniu ženklu pažymėtos produkcijos Lietuvoje rasime gana daug, o tai reiškia, kad gamintojas nesispecializuoja kurioje nors srityje – kai tik pastebima pelninga niša elektronikos įrenginių srityje, tikėtina, kad čia pamatysime ir „Prestigio“. Taigi ir planšetiniai kompiuteriai nėra išimtis.

Prestigio PMP7100D Duo
SoC mikroschema
Rockchip RK3066
CPU branduoliai/dažnis
2 branduoliai / 1.6 GHz
GPU modelis
Mali 400MP
Ekranas
10.1" TN 1280×800
Operatyvioji atmintis
1024 MB
Duomenų kaupiklis
16 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi, Bluetooth
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, mini-HDMI, mini-USB 2.0, micro-SD
Operacinė sistema
Android 4.1.1
Baterija
6400 mAh
Matmenys
175×256,8×10,2 mm
Svoris
680 g
Kamera
1,9 MP / 1,9 MP
Kaina
879 Lt

Kartu su planšete galima rasti ne tik įkroviklį su keliais skirtingais kištukais (galbūt sugalvosite pakeliauti po pasaulį). Įkroviklis nėra universalus, kadangi kišamas į elektros lizdą, o laido galas skirtas tik šiai planšetei.

Dar prastesnė situacija su USB sąsaja – ji yra mini-USB, o ne tradicinė micro-USB. Nors komplekte yra atitinkamas laidas, tačiau jį pamiršus pasiimti, pavyzdžiui, į ilgesnę kelionę, išvykus pas draugus į kitą miestą, galima susidurti su rimtomis problemomis, kai baterija išseks. Galbūt daugelis Apple gerbėjų ir gali atleisti už netradicinę iPad baterijos įkrovimo sąsają, tačiau „Prestigio“ – ne Apple. Ir tai yra nemažas minusas.

Komplekte taip pat rasime malonų bonusą – planšetei skirtą dėklą. Malonus priedas, o kartu ir nepakeičiamas, kai reikia dažnai pakeliauti. Tiesa, dėklą teks gerokai pratampyti, kadangi iš pradžių į jį planšetė įdedama ir ištraukiama labai sunkiai.

Prestigio PMP7100D Duo turėjo didžiausią ekraną iš visų apžvalgoje dalyvavusių planšečių – 10.1 colių įstrižainės. Deja, tokia pat didelė raiška pasigirti negali – vos 1280 x 800 taškų, taigi pagal taškų tankį vienam coliui rodiklį planšetė buvo tarp autsaiderių – vos 150 ppi.

Atitinkamai ir vaizdo ekrane kokybė buvo ne pačiame aukščiausiame lygmenyje. Erelio akies nereikėjo, kad matytųsi šiek tiek „išmuštas“ piktogramų tekstas, spalvos nėra tokios sodrios, kaip norėtųsi, kontrastas – gana vidutinio (ar net šiek tiek žemesnio) lygio. Bet kokiu atveju, su aukštos raiškos medžiaga dirbti visiškai nepatartina. Nors šiais laikais net ir Full HD formatas daugiau nebėra raiškumo etalonas, tačiau „Prestigio“ gaminys nesiekia net ir šio lygio.

Planšetė skirta naudoti horizontalioje (o ne portretinėje būsenoje), tą išduoda atitinkamoje vietoje įdiegta priekinė bei galinė kameros. Viršutinėje briaunoje rasime įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukus, garso lizdą ausinėms, mikrofono nišą, šoninėje briaunoje – mini-HDMI, mini-USB sąsajas ir įkrovimo lizdą, apačioje – micro-SD atminties kortelių skaitytuvą.

Nugarėlės viršutinėje dalyje iš abiejų pusių yra garsiakalbių nišos. Pati nugarėlė padaryti iš plastiko, kuris padengtas ypač plonu gumos sluoksniu. Tai suteikia tam tikro komforto, laikant planšetę, šis nelimpa prie rankų, kaip paprastas plastikas, tačiau kartu ir neslysta.

Programinės įrangos gausa Prestigio PMP7100D Duo pasigirti negali. Pirmą kartą įjungus planšetę, vedlys gali pasiūlyti įdiegti trečių šalių programų, tačiau jų nauda kartais kelia nemažai abejonių. Juo labiau, diegti programas vien tam, kad jų būtų daug – ne pats geriausias receptas planšetei, kuri turi ne tik riboto galingumo procesorius, tačiau ir ne pačios didžiausios talpos operatyviąją atmintį ir kaupiklį.

Archos 97 Titanium HD

„Archos“ planšetiniai kompiuteriai Lietuvoje pasirodė vieni pirmųjų. Jie iš karto tapo atsvara brangiems/prestižiniams Apple iPad bei Samsung Galaxy Tab, kadangi siūlė patrauklias specifikacijas ir mažesnę kainą.

Apžvalgoje dalyvavęs Archos 97 Titanium HD iš karto akį traukia labai jau pažįstamomis specifikacijomis: 9,7 colių įstrižainės ekranas su IPS matrica ir net 2048 x 1536 taškų raiška. Nesakysime, į ką Archos nori būti panašus, tačiau pirkėjų dėmesį tai būtinai pritrauks.

 
Archos 97 Titanium HD
SoC mikroschema
AllWinner A31
CPU branduoliai/dažnis
4 branduoliai / 1.2 GHz
GPU modelis
SGX544MP2
Ekranas
9,7" IPS 2048x1536
Operatyvioji atmintis
2048 MB
Duomenų kaupiklis
8 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi, Bluetooth
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, micro-HDMI, micro-USB 2.0, micro-SD
Operacinė sistema
Android 4.1.1
Baterija
8000 mAh
Matmenys
187 x 242 x 10 mm
Svoris
671 g
Kamera
2 MP / 2 MP
Kaina
799 Lt

Komplekte rastas įkroviklis (deja, neuniversalus, tinkantis tik šiai planšetei) su keliais skirtingais kištukais, kurie turėtų pagelbėti dažnai keliaujantiems po svečias pasaulio šalis, taip pat USB – micro-USB kabelį, skirtą duomenims perkelti bei planšetės baterijai įkrauti, keletą vartotojo instrukcijų ir lapelį, pasakojantį apie garantinį aptarnavimą.

Pats planšetinis kompiuteris yra vienas storiausių mūsų apžvalgos dalyvių, vos 0,2 mm nusileidęs Prestigio gaminiui. Aplink ekraną rasime plastikinį apvadą, tačiau nugarėlė padaryta iš matinio aliuminio. Kairėje briaunoje rasime ne itin dailiai įmontuotus plastikinius įjungimo/išjungimo, garso reguliavimo mygtukas.

Viršutinėje briaunoje yra praktiškai visos periferinės jungtys: micro-USB 2.0, įkrovimo lizdas, microSD atminties kortelių skaitytuvas, 3,5 mm skersmens lizdas ausinėms, mikrofono niša.

Planšetės priekinėje ir galinėje viršutinėje dalyje rasime kamputyje įspraustas kameras. Nugarinėje dalyje (viršuje ir apačioje) matyti garsiakalbių nišos, iš kurių pozicijos galima suprasti, kad planšetės prioritetinė orientacija yra horizontali, o ne portretinė.

Programinės įrangos srityje stebinančių dalykų nerasta – įdiegta kiek senstelėjusi operacinė sistema Android 4.1.1 bei šiek tiek modifikuota tradicinė Android vartotojo grafinė sąsaja. Turbūt labiausiai į akį krenta darbastalio fonas, kuris demonstruoja ekrano galimybes atkurti sodrias spalvas ir ryškų, kontrastingą vaizdą. Tiesa, gražiai rodyti statines nuotraukas ir atkurti 3D vaizdinę medžiagą – du skirtingi dalykai, ir tai parodė atlikti testai.

Beje, Archos 97 Titanium HD apžvalgos metu susidurta su nepatenkinamu Wi-Fi modulio darbu. Bevielis ryšys veikė stabiliai tik prie pat Wi-Fi maršrutizatoriaus, tačiau planšete naudojantis kitoje patalpoje, kai atstumas sudaro 5-7 metrus ir skiria viena plytų siena, signalo stiprumas greitai susilpnėdavo, kol galiausiai visiškai nutrūkdavo.

Praktiškai Archos planšetė tapo vienintele, kuri gavo neigiamą balą už Wi-Fi ryšio stabilumą. Reikia tikėtis, kad tai yra konkretaus brokuoto egzemplioriaus, o ne visos serijos ypatumas.

Onda V972

Pagaliau priartėjimo prie apžvalgos vieno iš „nežinomųjų“ – Lietuvoje dar tik debiutuojančių planšetinių kompiuterių su prekiniu ženklu „Onda“. Pavadinimas gana linksmas, jei bandytume prisiminti vieną japonų automobilių kompaniją. Tačiau šį kartą ir toliau kalbėsime apie planšetes.

 
Onda V972
SoC mikroschema
AllWinner A31
CPU branduoliai/dažnis
4 branduoliai / 1.0 GHz
GPU modelis
SGX544 MP2
Ekranas
9,7" IPS 2048x1536
Operatyvioji atmintis
2048 MB
Duomenų kaupiklis
32 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi, NFC
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, micro-HDMI, micro-USB 2.0, micro-SD
Operacinė sistema
Android 4.2.2
Baterija
8000 mAh
Matmenys
187.5 x 242 x 9.8 mm
Svoris
649 g
Kamera
5 MP / 2 MP
Kaina
799 Lt
 

Pažvelgus į Onda V972 ekrano technines specifikacijas, pamatysime dar vieną iPad konkurentą – 9,7 colių įstrižainės ekranas, 2048 x 1536 taškų raiška, IPS matrica. Papildomai akį traukia ir 4 branduolių procesorius, kuris dirba 1.0 GHz taktiniu dažniu, 2 GB operatyvios atminties ir gana talpi baterija – 8000 mAh.

Pakuotėje be paties planšetinio kompiuterio dar galima rasti vartotojo instrukciją (kinų kalba), taip pat USB kabelį, kuris gali būti jungiamas prie kompiuterio arba prie pakrovėjo, o taip pat patį pakrovėją, kuris pritaikytas Azijos šalių elektros rozetėms, nors komplekte yra ir europinėms pritaikytas adapteris. Keliaujantiems toks variantas yra gana patrauklus.

Onda V972 ekranas padengtas stiklu; priekinė dalis yra balta, viršuje įdiegta kamera. Nugarėlė padaryti ir matinio aliuminio – praktiškas sprendimas, kuris kartu puikiai išsklaido komponentų išskiriamą šilumą. Antra vertus, perkaitimas šiai planšetei negrėsė net ir intensyvių testų metu.

Korpuso briaunos yra suapvalintos taip, kad rankose planšetinis kompiuteris gulėtų gana patogiai. Įjungimo/išjungimo mygtukas yra kiek neįprastoje viršutinėje briaunos dalyje. Dėl tokio sprendimo patogumo galima suabejoti: jei portretiniame režime visa tai netrukdo, tai planšetę pavertus (pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus), delnu galima lengvai jį paspausti.

Aišku, galima paversti planšetę į kitą pusę, kad delnas liestų kitą viršutinės briaunos dalį. Tačiau čia turime dar vieną siurprizą – mygtukas „Home“, kurį paspaudus, grįžtame į namų darbastalį. Tokiu būdu, Onda V972 portretinė orientacija yra prioritetinė, kaip kalbame apie šio nešiojamo kompiuterio naudojimą.

Apatinėje briaunoje suburti praktiškai visi lizdai – HDMI sąsaja, microSD, micro-USB 2.0, mikrofono niša, garso išvestis ausinėms. Čia pat rasime ir du garsiakalbius, kurios uždengti vienos rankos delnu nekyla jokių sunkumų, todėl į šį aspektą gamintojui taip pat reikėtų atkreipti dėmesį.

Programinės įrangos srityje išskirtinių gamintojo įdiegtų programų komplekto nėra. Operacinė sistema Android 4.2.2 turi šiek tiek modifikuotą vartotojo sąsają, kad ši išskirtų planšetę iš kitų kompanijų produktų, tačiau, iš esmės, tai yra beveik „plikas“ etaloninis Android.

Vartotojo sąsajos veikimo sparta galėtų būti kiek didesnė, atsižvelgiant į gana produktyvią aparatinę dalį, tačiau panašu, kad šiuo atveju nemažai resursų skiriama būtent darbui su itin didelės raiškos ekranu. Bet kokiu atveju, gamintoją galima pagirti už tai, kad nuolat dirbama prie programinės įrangos atnaujinimų: apžvalgos metu atsinaujinta nuo Android 4.1 iki Android 4.2, o ir ateityje galima tikėtis naujesnių modifikacijų. Kinų gamintojų atveju toks programinės įrangos palaikymas yra gana retas dalykas.

Onda V818 mini

Dar vienas Onda produktas – V818 mini – yra ne kas kita, o visiems puikiai žinomo iPad mini pusbrolis. Tai išduoda ir planšetinio kompiuterio formatas, ir ekrano įstrižainė, ir ekrano raiška, ir netgi panaudotos korpuso medžiagos, tiesa, su tam tikrais akcentais, išskiriančiais Onda gaminį nuo Apple produkto.

Onda V818 mini
SoC mikroschema
AllWinner A31S
CPU branduoliai/dažnis
4 branduoliai / 1.0 GHz
GPU modelis
SGX544 MP2
Ekranas
7,9" IPS 1024×768
Operatyvioji atmintis
768 MB
Duomenų kaupiklis
16 GB
Bevieliai moduliai
Wi-Fi
Periferinės jungtys
3,5 mm garso, micro-HDMI, micro-USB 2.0, micro-SD
Operacinė sistema
Android 4.2.2
Baterija
4 000 mAh
Matmenys
139×200×7.5 mm
Svoris
339 g
Kamera
5 MP / 0.3 MP
Kaina
599 Lt

Taigi pradėkime nuo komplekto. Jame rasime praktiškai visa tai, ką ir 9,7“ ekraną turinčiame V972 – įkroviklis su adapteriu europinei elektros rozetei, USB – micro-USB kabelis, instrukcija kinų kalba.

Reikėtų iš karto paminėti, kad micro-USB yra nestandartinis: jo antgalis yra kiek ilgesnis, nei įprastai, kadangi pats lizdas planšetėje dėl konstrukcinių ypatumų yra giliau. Tokiu atveju, būsimiems Onda V818 mini savininkams reikėtų neišsigąsti, jei prijungus prie planšetę prie kompiuterio su neoriginaliu micro-USB kabeliu, planšetės nesimatys. Antra vertus, toks gamintojo sprendimas vėl verčia mobilų vartotoją nuolat su savimi nešiotis originalų kabelį, o tai gali būti šiek tiek nepatogu.

Kalbant apie dizainą ir periferinių lizdų išdėstymą, turime kiek geresnį variantą, nei 9,7“ modelio atveju. Onda V818 mini absoliuti dauguma lizdų sukoncentruota viršutinėje dalyje. Čia rasime įjungimo/išjungimo bei „Namų“ mygtuką, micro-USB, mircro-HDMI sąsajas, mikrofono niša, 3,5 mm garso išvestis ausinėms.

Reikia pažymėti, kad dėl šiek tiek nuožulnesnės briaunos bei kitokios fizinės padėties įjungimo/išjungimo bei „Namų“ mygtukus netyčia nuspausti sunkiau, nei Onda V972 atveju, tad kompaktiškąjį ONDA V818 mini patogiau naudoti horizontalioje padėtyje, pavyzdžiui, kai žiūrimi filmai, nuotraukos ar juo labiau žaidžiami žaidimai. Bet kokiu atveju, gamintojas turėtų rimtai pasvarstyti apie dviejų fizinių mygtukų busimą viršutinėje briaunoje – turėti vieną yra patogu, tačiau antras neretai sukelia daugiau problemų, nei naudos. Aišku, viskas priklausys nuo planšetės orientacijos.

Dešinėje briaunoje, viršutinėje dalyje, gamintojas įdiegė micro-SD atminties kortelių skaitytuvą, tuo tarpu apatinėje briaunoje – du garsiakalbius. Šių pozicija yra sėkmingesnė nei Onda V972 atveju, kadangi garsiakalbiai yra šonuose, o ne vienoje vietoje, taigi uždengti delnu visas nišas bus beveik neįmanoma.

Korpuso nugarėlė padaryta iš matinio aliuminio. Sprendimas gana praktiškas. Be to, planšetės matmenys yra tikrai patogūs laikymui ne tik vienoje rankoje, tačiau ir planšetę laikant abiem. Iš esmės, matant, kad gamintojas tiesiog kopijavo iPad mini ergonomiką, kitaip ir negalėjo būti.

Programinė įranga identiška didesniam Onda modeliui. Android 4.2.2 reziduoja kartu šiek tiek modifikuota vartotojo sąsaja. Apžvalgos metu operacinė sistema sėkmingai atsinaujino nuo Android versijos 4.1 iki 4.2.2. Vartotojo sąsajos sparta, naršant po planšetinį kompiuterį, vizualiai šiek tiek didesnė, nei didesnio modelio V972 atveju, nors iki etaloninio Android, kurį radome Nexus 7, dar truputį trūksta. Tad gamintojui ateityje dar bus kur tobulėti.

Garso posistemės kokybė

Ne paslaptis, kad planšetiniai kompiuteriai dažniausiai naudojami pramogoms, o ne darbui su turiniu. Be to, pastaruoju metu metu kompanija Google nemažai dėmesio skiria tam tikrų komandų ir užklausų vykdymui, pasitelkiant ne gestus, o natūralią kalbą. Šiuo atveju nemažai naudos turėtų duoti tarnyba Google Now, kuri yra Apple Siri analogas. Tokiu būdu, pabandysime pasižiūrėti, kaip gerai veikia mikrofonas, garsiakalbiai bei garso posistemė apskritai, kaip programinė įranga paruošta, vaizdinės medžiagos atkūrimui ir t. t.

Iš pradžių pažiūrėsime, kaip gerai tvarkosi planšetiniuose kompiuteriuose esantys garsiakalbiai. Filmų žiūrėjimas ir muzikos klausymasis yra viena dažnesnių užduočių, taigi testas gana gerai atspindės planšečių naudojimą realiomis sąlygomis.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311)
Onda V818 mini
Onda V972
Prestigio 7100D Duo
Archos 97 Titanium HD
Google Nexus 7 (2013)
Garsiakalbiai
8
4,5
4,5
6
5
6,5
3,5 mm garso išvestis
9,5
9
8,5
8,5
9,5
9,5

Garso posistemės kokybė įvertinta balais. Kuo jis didesnis, tuo geriau.

Geriausiai šiame teste pasirodė Galaxy Tab 3 8.0. Jo garsiakalbiai groja ne tik gana kokybiškai (garsas sodrus, atkuriami ne tik aukšti, tačiau ir vidutiniai dažniai), garso lygio rezervo užtenka, pavyzdžiui, filmų su tyliu garso takeliu peržiūrai. Todėl šią planšetę galima naudoti ne tik tylioje, bet ir gana triukšmingoje aplinkoje. Tiesa, maksimaliai padidinti garso lygį nerekomenduojama, kadangi pradeda girdėtis nešvarumai, paprastai sukeliami per didelės vibracijos (vis tik tai planšetė, o ne masyvi akustinė sistema).

Iš autsaiderių galima išskirti Onda ir Archos planšetinius kompiuterius. Onda sprendimai pasižymėjo ypač tyliu veikimu, taigi su šiais planšetiniais kompiuteriais žiūrėti vaizdinę medžiagą ar klausytis muzikos galėsite tik labai tylioje aplinkoje. Šiuo atveju vienareikšmiškai rekomenduojama naudoti ausines. Archos 97 Titanium HD garsiakalbiai veikė vos vos garsiau, tačiau kokybės atžvilgiu niekuo pasigirti negalėjo.

Galiausiai vidutiniokais tapo Prestigio ir Google/Asus planšetiniai kompiuteriai. Pirmasis iš jų leido atkurti garso takelį kiek garsiau, tačiau Nexus 7 garsiakalbiai veikė šiek tiek kokybiškiau. Praktiškai abiejų modelių atveju trūko ir garso, ir didesnių dažnių diapazono (operuojama praktiškai aukštų dažnių diapazone). Čia taip pat galima parekomenduoti naudoti ausines. Deja, nė vienos iš šių planšečių komplekte ausinių nėra, taigi jas įsigyti arba naudoti turimas.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311)
Onda V818 mini
Onda V972
Prestigio 7100D Duo
Archos 97 Titanium HD
Google Nexus 7 (2013)
Mikrofonas
10
7
4
9,5
10
10

Pastarasis testas leido įvertinti, kaip gerai planšetiniai kompiuteriai „girdi“. Šiuo atveju reikalingas geras mikrofonas, kurie fiksuotų planšetiniam kompiuteriui duodamas komandas. Testų metų buvo naudojamasi tarnyba Google Now, kuriai buvo pateikiamos šabloninės užklausos (pavyzdžiui, klausiama, koks rytoj bus oras, prašoma surasti vieno ar kito patiekalo recepto ir t. t.). Visoms planšetėms buvo užduota vienodas skaičius identiškų klausimų.

Reikia pastebėti, kad šis testas buvo viena linksmiausių apžvalgos dalių. Bendravimas vyko tarsi su žmonėmis: vieni planšetiniai kompiuteriai girdėjo puikiai, kitiems buvo nustatytas dalinis kurtumas, kitiems kartais tekdavo frazę pakartoti. Negana to, skirtingų gamintojų sistemos turėjo savus nustatymus, kurie gali filtruoti necenzūrines užklausas.

Beje, kai kurios planšetės išgirsdavo visai ne tai, kas joms buvo sakoma, todėl neišvengta kuriozų, kai viena planšetė teisingai išgirsdavo anglišką „something“, tuo tarpu visiškai šalia esanti kita planšetė suvulgarino iki „s*cking“ (aišku, paieškos rezultatai būdavo atitinkami).

Taigi pereikime nuo teorijos iki praktikos. Autsaideriais, kaip ir garsiakalbių teste, tapo Onda planšetės. Akivaizdu, kad padirbėti su garso posisteme šis gamintojas nesistengė. Įdomu tai, kad 9,7“ ekraną turinčio Onda V972 „klausa“ arti kurtumo ribos. Lyg ir identišką garso posistemę turintis kompaktiškesnis Onda variantas pasirodė daug geriau. Taigi, jei norėsite naudoti šiuos planšetinius kompiuterius pokalbiams, pavyzdžiui, per Skype, gali tekti pasinaudoti ne tik ausinėmis, tačiau ir kitu mikrofonu.

Visi kiti šio testo dalyviai pasirodė labai gerai. Jie teisingai išgirdo absoliučią daugumą frazių, taigi ir užklausų paieškos rezultatai buvo tikslūs.

Fotografavimo galimybės

Jau keletą metų iš eilės matoma tendencija, kad kompaktiškus fotoaparatus keičia į išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius integruotos kameros. Ir nors su planšetėmis fotografuojama rečiau, tačiau gamintojai nuolat stengiasi neatsilikti nuo madingų tendencijų, todėl visuomet rasime vieną kamerą nugarinėje dalyje, o vieną – priekyje, skirtą vaizdo skambučiams.

Kaip įprasta, priekinė kamera lieka podukros vietoje – jos kokybė visuomet žymiai prastesnė, nei esančios nugarėlėje. Būtent šiai ir tenka visas gamintojo dėmesys, būtent čia rungtyniaujama megapikseliais ir kitomis garsiomis technologijomis, kurios neretai su kokybe neturi nieko bendra.

Šį kartą išbandytos pagrindinės kameros. Kadangi jų megapikselių skaičius nevienodas, tai ir 100 proc. nuotraukų iškarpos nėra identiškos. Antra vertos, sąlygos visoms kameroms buvo vienodos, taigi pažvelkime, kuris gamintojas pasistengė labiau, o kuris – ne taip smarkiai.

Iš karto reikia pasakyti, kad labai nustebino Archos planšetinio kompiuterio kamera. Praktiškai jai neprilygo nė vienas iš konkurentų. Deramo dėmesio savo planšečių kameroms neskiria, kaip nekeista, ir didieji gamintojai – Google/Asus ir Samsung, kurių daromų nuotraukų kokybė gali būti apibūdinta kaip vidutinė. Prie šios vidutiniokų segmento galima priskirti ir Onda V972.

Galiausiai visiškai nekeista dėl Onda V818 mini ir Prestigio PMP7100D Duo kamerų galimybių. Abi jos neturi automatinio fokusavimo sistemos, tuo tarpu Prestigio modelis apskritai turi vos 2 megapikselių kamerą. Pastarosios kokybė lengvai gali būti pavadinta kaip tragiška. Panašu, kad gamintojas tiesiog nusprendė tam reikalui neskirti jokio dėmesio – dvi kameros didelius skaičiukus mėgstančiam vartotojui yra geriau, nei viena.

Baterijos darbo laikas

Baterijos testavimo metu ekrano ryškumas buvo nustatomas į maksimaliai įmanoma reikšmę (100 proc.), aktyvuotas Wi-Fi ryšys. Testų metu buvo naršoma po Internetą, bendraujama per socialinius tinklus, peržiūrimi Youtube esantys vaizdo klipai. Iš karto reikia pažymėti, kad realiomis sąlygomis planšetės naudojimas gali būti ne toks intensyvus, gali būti aktyvuotos visos energijos taupymo technologijos, išjungti nereikalingi bevielio ryšio moduliai, taigi ir akumuliatoriaus veikimo laikas gali būti ilgesnis, nei pademonstruoti apžvalgos metu.

Lyderiu šioje testų kategorijoje tapo Prestigio planšetinis kompiuteris. Ir tai visai nenuostabu, kadangi šis turi silpniausią iš visų varžovų aparatinę įrangą, ekranas neturi tokios didelės raiškos, reikalaujančios intensyvaus pašvietimo, taigi praktiškai nėra to, kas energiją sparčiai eikvotų.

Antroje vietoje atsidūrė Galaxy Tab 3 8.0, kuris ištvėrė kiek daugiau nei 5 valandas. Priežastys praktiškai tos pačios – ne tokie galingi komponentai. Galbūt baterija veiktų ir ilgiau, jei būtų didesnės talpos (apžvelgtas modelis buvo 4450 mAh, kai Prestigio atveju – 6400 mAh).

Trečioje vietoje liko Google (Asus) Nexus 7, kurio baterija veikė 4,5 valandos. Rezultatas pagirtinas, ypač atsižvelgiant į galingą aparatinę įrangą ir didelės raiškos ekraną. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalino Onda planšetės, kurių akumuliatoriai šio testo metu veikė apie 3 valandas.

Galiausiai visiškai nuviliantys buvo Archos planšetinio kompiuterio rodikliai – kiek daugiau nei pusantros valandos. Kadangi aparatinė įranga beveik identiška Onda V972, galima spėti, kad konkretus Archos akumuliatoriaus egzempliorius veikia nekorektiškai (galbūt netgi galima kalbėti apie broką).

Produktyvumo lygis

Kadangi Android planšetinių kompiuterių įvairovė yra labai didelė, nemažą vaidmenį, patraukiant vartotojo žvilgsnį, atlieka techninės specifikacijos. Aišku, jos negarantuoja, kad viskas veiks ypač sparčiai ir sklandžiai (daug įtakos turi optimizuotos ir stabiliai veikiančios tvarkyklės bei kita programinė įranga), tačiau tai leidžia įsivaizduoti, ko galima tikėtis, atliekant vieną ar kitą užduotį.

Daugumoje testų (ir tai visai nekeista) geriausiai pasirodė tie planšetiniai kompiuteriai, kurių procesoriai turi daugiausia branduolių ir jie dirba didžiausiu taktiniu dažniu.


Iš apžvelgtų modelių geriausiomis techninėmis specifikacijomis pasižymi Google (Asus) Nexus 7, kuris turi 4 branduolių 1.7 GHz procesorių Snapdragon S4 Pro su grafikos posisteme Adreno 320. Nenuostabu, kad gerai optimizuota programinė įranga ir galinga aparatinė dalis neleido niekam iš konkurentų jo prisivyti.

Antra ir trečią vietas dalinasi Galaxy Tab 3 8.0 su 2 branduolių 1.6 GHz procesoriumi ir jam į nugarą kvėpuojantis Onda V972 su 4 branduolių 1.0 GHz procesoriumi.

Ketvirta vieta teko planšetei Archos 97 Titanium HD, penkta – kompaktiškajam Onda V818 mini, tuo tarpu visų užnugaryje liko Prestigio 7100D Duo.

Tiesa, yra dar vienas faktorius, lemia vieno ar kito planšetinio kompiuterio įsigijimą – tai jo kaina. Pagal šį rodiklį kai kurie modeliai smarkiai pagerina savo rezultatus.

Pagal spartos ir kainos santykį vėlgi nepralenkiamas yra antros kartos Nexus 7. Tačiau antroje vietoje netikėtai atsidūrė Onda V818 mini. Tai lėmė ypač patraukli kaina, kuri apžvalgos metu sudarė 599 litus. Trečia vieta teko Onda V972 su 9,7“ Retina klasės ekranu.

Ketvirtas liko savo prastu Wi-Fi ryšiu nuvylęs Archos 97 Titanium HD, kuriame taip pat įdiegtas analogiškas ekranas, kaip ir Onda V972. Penkta vieta teko Samsung planšetiniam kompiuteriui, kuriam koją pakišo aiškiai per didelė kaina. Galiausiai visur autsaideriu liko Prestigio modelis PMP7100D Duo, kuriam reikia tobulėti visame kame, o kartu ne pro šalį atpigti dar maždaug tris šimtus litų, kad jis vartotojui taptų patrauklus.




Išvados

Jei vertinti, neatsižvelgiant į emocijas ir garsius prekinius ženklus, reikia pažymėti, kad idealaus planšetinio kompiuterio šį kartą neatradome. Matyt, to ir negalėjo būti, kadangi nė vienas gamintojas negali/nenori išleisti tokio produkto, kurio vėliau nebūtų galima tobulinti, o vėliau pateikti kaip dar geresnį, patrauklesnį, vertą to, kad žmogus atvertų savo piniginę. Vis tik pabandysime padaryti trumpas išvadas.

Pradėkime nuo garsių vardų. Planšetinis kompiuteris Google (Asus) Nexus 7 paliko pakankamai teigiamą įspūdį. Itin didelės raiškos ekranas, didelės spartos procesorius, stabiliai ir ypač sparčiai veikiantis Wi-Fi modulis, patrauklus dizainas, optimizuota programinė įranga – visa tai leidžia su nuostaba žiūrėti į šį planšetinį kompiuterį, ypač turint omenyje jo rekomenduojamą pardavimo kainą.

Iš Nexus 7 minusų galima paminėti neišraiškingą garso posistemę (garsiakalbiams trūksta ir garso lygio, ir kokybės), be to, ir pagrindinė kamera yra tik vidutinio lygio. Matyt, „etaloninė planšetė“ yra skirta ne filmavimui/fotografavimui, o kitiems privalumams parodyti, tad nenuostabu, kad ir dauguma kitų planšečių šioje srityje niekuo neišsiskyrė. Be to, labai ne kaip nuteikė gana didelis brokuotų Nexus 7 planšečių skaičius: matyt, žema kaina tam turi nemažos įtakos, kad ir kokios garsios kompanijos begamintų.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 galima vadinti stipriu vidutinioku planšečių segmente apskritai ir vienu iš lyderių šioje apžvalgoje. Praktiškai jame nėra akivaizdžių pliusų ir akivaizdžių minusų. Išsiskiria nebent garso posistemė, kuri visa galva aukštesnę už apžvalgoje dalyvavusius konkurentus. Spartos lygis pakankamas, programinė įranga veikia stabiliai, Wi-Fi ryšio kokybė taip pat nenuvylė, kameros daromų nuotraukų kokybė – vidutinio lygio.

Papildomai Samsung planšetėje dar turime visą galybę firminių aplikacijų, tačiau absoliučią daugumą jų galima pakeisti Google Play esančiais analogais. Praktiškai vienintelis dalykas, kuris akivaizdžiai krenta į akis – tai gana didelė kaina. Galima spėti, kad nemažą kainos dalį sudaro milžiniškos reklamai skirtos lėšos, turinčios pritraukti potencialų pirkėją. Tačiau būtent per didelė kaina ir išskirtinumų nebuvimas labai sumažina Galaxy Tab 3 8.0 patrauklumą.

Archos 97 Titanium HD paliko nevienareikšmišką įspūdį. Iš vienos pusės, turime ypač didelės raiškos 9,7 colių įstrižainės ekraną su Retina klasės matrica, keturių branduolių procesorių, 2 GB operatyvios atminties, vieną iš geriausių savo klasėje kamerų, nurungusią visus apžvalgos dalyvius. Iš kitos pusės, visa tai pilnai išnaudoti neleidžia visa eilė problemų.

Visų pirma, apžvalgoje dalyvavusio Archos 97 Titanium HD sensorinis ekranas gana prastai sukalibruotas, taigi neretai paspaudus aplikacijos ikoną, sistema sureaguoja garsiniu signalu, tačiau aplikacija neatsidaro. Garsiakalbių kokybė yra žemiau vidutinio lygio, taigi didelės raiškos vaizdinė medžiaga su kokybišku garso takeliu taip pat ir liks tik vaizdu.

Įkelti duomeis į Archos 97 Titanium HD taip pat buvo tikra „vargo vakarienė“: nors turime micro-USB 2.0 standarto sąsają, tačiau per ją į planšetę keliamų duomenų sparta buvo 3-4 kartus mažesnė, nei konkurentų. Galiausiai Wi-Fi modulio testai parodė, kad testuotas egzempliorius toli nuo bevielio maršrutizatoriaus yra nenaudotinas, o tai jau kvepia apsilankymu garantinio palaikymo skyriuje. Ir paskutiniu vinimi tapo labai trumpas baterijos darbo laikas. Reikia tikėtis, kad tai buvo tik šio konkretaus egzemplioriaus problemos.

Pagrindiniu Archos konkurentu derėtų laikyti planšetę Onda V972. Identiškas 9,7" IPS 2048x1536 ekranas, identiškas procesorius ir grafikos posistemė, identiškos periferinės sąsajos, tokia pati prasta garso posistemė (tiesa, šiuo atveju sušlubavo ir mikrofonas). Tačiau Onda variantas išsiskiria didesniu duomenų kaupikliu, naujesne operacinės sistemos Android versija (ir panašu, kad šiuo atveju palaikymas yra daug geresnis), ilgiau veikiančia baterija bei patrauklesniu korpuso dizainu.

Onda V972 su Wi-Fi ryšio stabilumu taip pat jokių problemų nekilo. Atsižvelgiant į tai, kad abiejų planšetinių kompiuterių kaina identiška (799 litai), Onda V972 galima laikyti patrauklesniu sprendimu, nepaisant mažai žinomo vardo.

Apie Prestigio PMP7100D Duo planšetinį kompiuterį galima rašyti daug, tačiau išvada bus paprasta ir aiški: šis modelis rekomenduotinas tik tuo atveju, jei jums reikalingas gražus dėklas ir didelės įstrižainės ekranas su ilgai veikiančia baterija. Visa kiti aspektai galėtų būti patrauklūs tik tuo atveju, jei planšetės kaina būtų 400-500 litų diapazone, tačiau šiandien konkurentai turi žymiai patrauklesnių sprendimų, kuriuos ir patartume rinktis.

Galiausiai „pilkuoju kardinolu“ šioje apžvalgoje tapo kompaktiškasis Onda V818 mini, kuris, panašu, tapo tuo, kuo kompanijai Apple tapo iPad mini. Turime labai patogius laikyti rankoje planšetės matmenis, optimalią ekrano įstrižainę bei patį ekrano formatą, svoris nedidelis, dizainas patrauklus, medžiagos kokybiškos.

Gausus ir universalus periferinių jungčių rinkinys. Papildomai pridėkime pakankamą spartos lygį ir labai patrauklią rekomenduojamą kainą (599 litai), ir turime derinį, prieš kurį nublanksta minėta prasta garso posistemė. Kadangi pastarąja negali pasigirti net Android planšečių etalonas Nexus 7, visa tai verčia Onda V818 mini vadinti vienu patraukliausių nebrangių planšetinių kompiuterių, šiuo metu esančių mūsų rinkoje. Ir jei programinės įrangos palaikymas ir gamintojo pusės bus ne prastesnis, nei pasaulinio garso prekinių ženklų, galima tikėtis, kad Onda užsitarnaus gerą vardą ir tarp lietuvių pirkėjų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(16)
(1)
(7)

Komentarai (9)