„Skype“ era baigiasi – rinkoje atsirado rimtas varžovas (10)
Iki šiol populiariausia vaizdo pokalbių programa „Skype“ varžytis turėjo tik su „Google“ produktu „Google Hangouts“. Tačiau į areną žengia dar vienas perspektyvus konkurentas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai yra vaizdo pokalbių programa „Slack“, kuri ketina abiem nušluostyti nosis.
Pokalbių programėlė „Slack“ buvo sukurta orientuojantis į dideles bendroves, turinčias daug darbuotojų, kuriems nuolat reikia komunikuoti tarpusavyje. Ši programėlė jau tapo Silicio slėnio numylėtine.
Praėjus vos metams po „Slack“ pasirodymo, ji buvo įvertinta daugiau nei vienu milijardu dolerių, o vėliau per kelis mėnesius jos rinkos vertė išaugo iki 2,8 milijardo dolerių.
Iki šiol siūliusi tik susirašinėjimo galimybę, pranešė, kad greitai ruošiasi įdiegti ir garso bei vaizdo pokalbius, praneša Quartz. Dėl to „Slack“ rinkos vertė turėtų dar labiau išaugti.
Labiausiai sunerimo kita vaizdo pokalbius siūlanti programėlė – „Skype“. Nors šiuo metu „Skype“ turi daugiau vartotojų nei „Slack“, bet didelė dalis jų vienu metu naudojasi abiem programėlėmis – susirašinėjimams naudoja „Slack“, o skambučiams – „Skype“.
Verslo klientams „Skype“ siūlo mokamą programėlės versiją „Skype for Business“. Būtent šie vartotojai greičiausiai bus tie, kurių ji neteks, kai pasirodys „Slack“ patobulinimams.
Negana to, kad „Skype“ siūloma versija verslui yra mokama, ji nelabai skiriasi nuo klasikinės pokalbių programėlės, kuri, veikianti jau 12 metų, yra gerokai pasenusi.
Kompanija „Microsoft“, kuriai „Skype“ priklauso, jau kuris laikas neįdiegė jokių reikšmingesnių naujovių ir buvo susikoncentravusi į kitų savo produktų tobulinimą. Tiesa, „Microsoft“ yra užsiminusi, kad kuria naują programą specialiai darbuotojų ir verslo komunikacijai, kuri turės glaudžią sąsają su „Skype“.
Vis dėlto, kol konkretesnių žinių iš „Microsoft“ nėra, „Slack“ buria vis platesnį savo vartotojų ratą. Praėjusių metų sausį ja kasdien naudojosi 500 tūkst. naudotojų, o šiandien šis skaičius išaugo iki 2,3 miliono.