Pakeis saulės baterijas ir vėjo jėgaines? Neįprasti įrenginiai švariai energijai gaminti (Video)  (3)

Inžinieriai nenustoja stebinti savo atradimais ir išradimais žaliosios energetikos srityje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiame straipsnyje „Focus“ apžvelgė tris įrenginius, kurie gali tapti alternatyva vėjo turbinoms su mentėmis, taip pat saulės kolektoriams.

„Tyer Wind“ vėjo turbina su sparnais

„Tyer Wind“ vėjo jėgainėje įrengtos dvi mentės, kurios svyruoja ir imituoja sklandančio kolibrio sparnų judėjimą. Trajektorija, kuria jie juda, yra aštuonių figūrų formos. Pastebėtina ir tai, kad įrenginys yra gana kompaktiškas, o tai reiškia, kad jį galima naudoti miesto sąlygomis.

„Tyer Wind“ vėjo turbiną suprojektavo „Saphon Energy“ inžinieriai, kuriuos įkvėpė kolibrių gebėjimas ilgą laiką sklandyti vietoje. Prietaiso konstrukcija leidžia linijinį judesį paversti sukamuoju.

Pagaminti iš anglies pluošto, du vertikalūs ašiniai vėjo jėgainės sparnai yra 1,6 m ilgio, bendras aprėpties plotas 3,56 m. Šis santykinai kompaktiškas dydis yra mažesnis nei įprastų trijų menčių horizontalios ašies vėjo turbinų, skirtų naudoti buityje, aprėpties plotas.

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
4910 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

Ši vėjo turbina skleidžia mažiau triukšmo, palyginti su įprastomis vėjo turbinomis, yra saugesnė migruojantiems paukščiams, yra mažiau vizualiai įkyri ir leidžia naudoti didesnį turbinų tankį vėjo jėgainių parko konfigūracijoje. Bendrovė planuoja sukurti didelio masto turbinos versiją, skirtą naudoti tiek sausumoje, tiek jūroje esančiose vėjo jėgainėse.

„Saphon Energy“ vėjo jėgainė-burė

„Saphon Energy“ sukūrė vėjo turbiną be menčių, įkvėptą laivo burių. Ji paverčia kinetinę vėjo energiją į elektros energiją, kurios efektyvumas yra dvigubai didesnis nei įprastos vėjo turbinos. „Saphon“ įrenginyje įdiegta patentuota sistema, vadinama „Zero Blade Technology“.

 

Vėjas pagaunamas atgaline kryptimi, kol stūmokliai paverčia jį mechanine energija. Tada stūmokliai sukuria hidraulinį slėgį, kurį hidraulinis variklis ir generatorius gali akimirksniu paversti elektra arba laikyti akumuliatoriuje.

„Vortex Bladeless“ vėjo turbinos

„Vortex Bladeless“ turbinos be menčių – „Nano“, „Tacoma“, „Grand“ – veikia dėl vibracijos. Maždaug 85 cm aukščio „Vortex Nano“ generuoja 3 vatus galios ir yra suderinama su saulės baterijomis. „Vortex Tacoma“ generuoja 100 vatų galią, todėl labiau tinka naudoti namuose ir ūkyje. Dar galingesnė versija „Vortex Grand“ pagamina beveik 1 KW elektros energijos.

 

Įrenginius sukūrė bendrovė „Vortex Bladeless“, kuri užsiima inovacijomis alternatyvios vėjo energijos srityje ir siūlo rinkai bemenčius vėjo generatorius. Jų darbo būdas yra toks: oras sukamas aukštyn cilindriniu stiebu, kuris svyruoja ir dėl to susidaro mechaninė švari energija. Tada mechaninė energija paverčiama elektros energija naudojant elektromagnetinę indukciją.

Vėjo turbinos be menčių daro mažiau žalos aplinkai, reikalauja mažesnių sąnaudų ir gali veikti keliose skirtingose ​​aplinkose, taip pagerindamos esamas atsinaujinančios energijos sistemas ir prisidedant prie ekologiškesnės planetos kūrimo. Dėl tokių naujų pokyčių vėjo energijos, kaip sektoriaus, perspektyvos yra daug žadančios ir revoliucinės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(32)
(4)
(28)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (3)