„Revoliucija branduolinės energetikos sektoriuje. 4 000 000 kartų daugiau“ (Video)  ()

Pasiekė rekordą.


Sintezės reaktorius
Sintezės reaktorius
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=MeT8etz-qgM&t=104s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinė Karalystė, įkvėpta Kinijos sėkmės, sintezės reaktoriuose išbando naują superlaidumo technologiją. Naudojant šią technologiją galima pagaminti beveik keturis milijonus kartų daugiau energijos nei gaunama iš naftos ar anglies. Klausimas, ar šis išradimas pakeis energetikos ateitį, lieka atviras.

Pasak ekspertų, termobranduolinės sintezės įsisavinimas ne tik suteiks švarios ir saugios energijos, bet ir padės kovoti su klimato kaita.

JK bendrovė „Tokamak Energy“ testuoja naują superlaidumo technologiją, galinčią pakeisti branduolių sintezės reaktorius. REBCO medžiaga, su kuria dirba mokslininkai, sukuria stiprų magnetinį lauką, kuris yra būtinas norint palaikyti labai aukštą plazmos temperatūrą.

[EU+Kuponai] Aukščiausia klasė! Obliavimo staklės, kurių seniai ieškojote. Paskutiniai vienetai (Video)
5055 4

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Plazma, ketvirtoji materijos būsena, yra labai svarbi branduolių sintezės procesui. Reaktoriuose ji turi pasiekti 100 milijonų laipsnių Celsijaus temperatūrą, o tai iki šiol buvo sunkus uždavinys. REBCO galėtų žymiai pagerinti tokamakų (branduolinės sintezės reaktoriai) efektyvumą ir galiausiai paspartins jų sukūrimą.

 

Kinijos eksperimentinis pažangus superlaidus tokamakas Hefėjuje pasiekė rekordą, išlaikęs stabilią plazmą 17 minučių. Šis pasiekimas rodo, kad neriboti energijos šaltiniai artėja prie realybės. Britų mokslininkai tikisi, kad jų darbas prisidės prie tolimesnės šios technologijos plėtros.

 

Nepaisant pažangos, mokslininkai vis dar dirba, siekdami išlaikyti stabilią palzmą ir kontroliuoti šilumos išsklaidymą. REBCO gali atverti naujų galimybių, tačiau mokslininkai vis dar susiduria su daugybe iššūkių. Tikimasi, kad pirmieji veikiantys reaktorių prototipai galėtų pasirodyti jau 2040 m.

REBCO superlaidininkų technologijos įrenginiai yra mažesni ir efektyvesni nei esami. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: