Lietuva rengiasi išnaudoti milžinišką jūros galią: jau aišku, kada bus pirmasis jūrinių vėjo jėgainių parkas ir net kalbama apie antrąjį  (26)

Spalio 11 d. Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė dalyvavo Varšuvoje, Lenkijoje vykstančios jūrinio vėjo temai skirtos konferencijos „Baltijos jūrinio vėjo vystymas: planai, galimybės ir technologijos“ aukšto lygio sesijoje. Viceministrė pristatė Lietuvos ambicingus tikslus, planus ir pažangą atsinaujinančios energetikos plėtros srityje, pabrėžė regioninio bendradarbiavimo svarbą Vyriausybių ir elektros perdavimo tinklo operatorių lygiu planuojant ir plėtojant jūrinio vėjo energetiką Baltijos jūroje, akcentavo skaidrumą ir atvirumą bendradarbiaujant su potencialiais investuotojais į jūrinio vėjo parkų projektus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Lietuva jau dabar įgyvendina paruošiamuosius darbus, kad galėtų plėtoti jūrinio vėjo infrastruktūrą. Planuojame, kad 2028 m. pradės veikti pirmasis 700 MW jūrinio vėjo parkas. Savo ruožtu, Energetikos ministerija kartu su tinklo operatoriumi jau dabar diskutuoja dėl galimybės statyti antrą tokios pat galios jūrinio vėjo parką. Tikime, kad tai leis didinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę ir sumažinti elektros importą.“ – konferencijoje sakė D. Garbaliauskaitė. 

Viceministrė taip pat pabrėžė, kad jau šį rudenį tikimasi priimti teisės aktus, kurie numatytų paramą jūrinio vėjo vystytojams, Vyriausybė jau numačiusi ir tikslią teritoriją, kur būtų galima statyti jūrinio vėjo parkus. 

Skaičiuojama, kad sausumos vėjo parkai galėtų pagaminti apie 14 proc. Lietuvos elektros poreikio, o pirmasis 700 MW galios jūrinio vėjo parkas – dar apie 25 proc. poreikio. Lietuva siekia, kad iki 2030 m. bent 50 proc. elektros Lietuvoje bus pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių, o 2050 m. – 100 proc.

Konferencijoje „Baltijos jūrinio vėjo vystymas: planai, galimybės ir technologijos“ dalyvavo regiono politikos formuotojai, reguliuotojai, vystytojai, perdavimo sistemų operatoriai. Tai buvo antroji „Global Transmission“ – informacijos ir tyrimų centro, teikiančio ir analizuojančio informaciją apie elektros energijos perdavimo sektorių – rengiama konferencija skirta jūriniam vėjui ir jo sugeneruotos žaliosios elektros energijos perdavimo technologijoms bei infrastruktūros plėtrai. 

 

D. Garbaliauskaitė su konferencijos aukštos lygio sesijoje dalyvavusiu Estijos Ekonomikos ir komunikacijų ministerijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju energetikai Timo Tatar taip pat aptarė energetikos sektoriaus aktualijas, regioninio bendradarbiavimo perspektyvas atsinaujinančios energetikos srityje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(18)
(2)
(16)

Komentarai (26)