Bepiločiai John Deere traktoriai veiks „įjungei ir pamiršai“ principu (3)
Stambiausias agrotechnikos gamintojas ketina žemės ūkio automatizaciją paversti srities standartu. John Deere kompanija paskelbė apie bepiločių traktorių 8R, veikiančių „įjungei ir pamiršai“ principu, serijinės gamybos pradžią. Pirmąsias naujojo tipo mašinas ūkininkai galės įsigyti šių metų trečią ketvirtį.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kompanijos viceprezidentė Deanna Kovar, duodama interviu The Verge, papasakojo, kad autonominės žemdirbystės technologijos vystomos jau daug metų, tačiau John Deere sprendimas — naujas agrotechnikos lygis. Techninės ir programinės įrangos paketu kompanijos klientai galės ne tik išlipti iš traktorių, bet ir visai pasitraukti iš laukų. Bepilotė įranga atliks visą darbą savarankiškai, o jos savininkas ją galės prižiūrėti nuotoliniu būdu — programėle.
„Tai nėra demonstracinė versija. Tai nėra koncepcinė mašina. Tai yra tai, kas daug metų dirbo mūsų laukuose kartu su ūkininkais, o dabar plačiai integruosime šias technologijas, pradėdami nuo šių metų rudens“, — pranešė Kovar.
Autonominiame John Deere komplekte yra šešios poros stereokamerų, užtikrinančių 360 laipsnių apžvalgą, skaičiavimo modulis ir GPS navigatorius. Sistema renka duomenis apie pasėlius, sudaro vietovės žemėlapį ir informaciją perduoda algoritmams, kurie sudaro nauju maršrutus ur aptinka kliūtis.
„Ūkininkai tereikia atgabenti traktorių į laukus ir išmaniuoju telefonu apžiūrėti savo ūkį“, — paaiškino John Deere atstovai, pridurdami, kad vienintelis apribojimas klientams — grįžti į laukus kas aštuonias valandas ir papildyti traktorius kuru.
Kompanija numatė ir veiksmus kilus netikėtoms bei neprognozuojamoms aplinkybėms. Jei bepilotis traktorius susidurs su programinės įrangos klaida, pasiklys ar nesugebės atpažinti prieš save esančio objekto, sistema automatiškai pasiųs signalą į valdymo centrą. Tuomet John Deere operatoriai persijungs į rankinį valdymą, patikrins nesklandumą ir sugrąžins traktorių į laukus arba sussieks su savininku.
Kūrėjų teigimu, bandomieji bepiločių traktorių pavyzdžiai bandomi nuo 2019 metų rudens, o dalis atrinktų klientų jau automatizavo savo savo laukus. Dabar kompanija rengiasi pradėti masinę gamybą ir ketina robotizuotą žemės ūkio techniką visiems norintiems pateikti šių metų rudenį.
hightech.plus