To dar nesame matę: „Sony“ pristatė pažangiausią fotoaparatą - naujos kartos sisteminis fotoaparatas „Alpha 1“ atveria sekančią profesionalios fotografijos erą (Video)  (6)

Pasaulinė vaizdo jutiklių ir skaitmeninių foto ir video technologijų lyderė „Sony“ pristatė naujos kartos sisteminį viso kadro fotoaparatą „Alpha 1”. Tai technologiškai pažangiausias bendrovės fotoaparatas, išsiskiriantis tokiais aukštos vaizdo raiškos ir sparčios veiksenos parametrais, kurie skaitmeninės fotografijos srityje iki šiol dar nebuvo pasiekti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujasis fotoaparatas turi 50,1 mln. taškų viso kadro dydžio sublokuotą vaizdo jutiklį „Exmor RS“, palaiko 120 autofokusavimo operacijų skaičiavimų per sekundę, 8K 30p 10 bitų 4:2:0 standarto filmavimą ir yra aprūpintas daugybe kitų inovacijų, kurios leidžia vaizdo kūrėjams įamžinti tai, ko iki šiol nebuvo įmanoma.

Neprilygstama raiška ir sparti veiksena

Naujos kartos vaizdo jutiklis turi integruotą atmintinę ir veikia kartu su patobulintu „BIONZ XR“ vaizdo apdorojimo procesoriumi. Tai leidžia fotografuoti 50,1 mln. taškų raiška nepertraukiamu 30 kadrų per sekundę spartos režimu. Vienu kartu galima padaryti iki 155 nesuglaudinto RAW formato arba 165 viso kadro JPEG kadrus išlaikant nuolatinį objekto sekimą.

„Alpha 1“ fotoaparatas atlieka iki 120 autofokusavimo skaičiavimo operacijų per sekundę, todėl geba fokuse išlaikyti net itin greitai judančius objektus, kurie užfiksuojami su dideliu tikslumu. Jis taip pat automatiškai pakoreguoja apšvietimo lygį, o jo korekcija atliekama vos per 0,033 sekundės dalį.

Daugiau galimybių fotografui suteikia 9,44 mln. taškų OLED Quad-XGA elektroninis vaizdo ieškiklis, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis siekia 240 kadrų per sekundę. Tai pirmasis vaizdo ieškiklis su tokiu vaizdo atnaujinimo dažniu, panaudotas fotoaparate. Jis neišsijungia keičiantis šviesumo nustatymui ir leidžia nuolatos matyti ir sekti fotografuojamą objektą net ir nuolatiniame fotografavimo režime.

 

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „Alpha 1“ toliau plečia autofokusavimo veiksenos galimybes ir gali itin tiksliai sekti kompleksinius, greitai judančius objektus. Autofokusavimui naudojami 759 fazės taškai, kurie uždengia apie 92 proc. kadro. Fokusui išlaikyti taip pat naudojama dirbtiniu intelektu paremta „Real-time Tracking“ funkcija, kuri pasitelkia apšvietimą ir lauko gylį, bei apdoroja šią informaciją didele sparta realiuoju laiku.

Tuo metu „Sony“ pažangi autofokusavimo pagal akis „Real-time AF“ funkcija dėl naujojo „BIONZ XR“ procesoriaus apie 30 proc. efektyviau aptinka objektus, palyginti su ankstesne versija. Tai leidžia objektą fokuse išlaikyti net tada, kai jis nuo objektyvo nusuka savo veidą. Be to, nuo šiol ši funkcija atpažįsta ne tik žmonių ar gyvūnų, bet ir paukščių akis.

Didelės spartos vaizdo jutiklio duomenų nuskaitymas leido iki 1,5 karto sutrumpinti užrakto suveikimo greitį fotografuojant, palyginti su fotoaparatu „Alpha 9 II“. Pirmą kartą pasaulyje su elektroniniu užraktu galima fotografuoti nuolatiniu režimu be vaizdo pertrūkių. Be to, elektroninis užraktas išsiskiria tylia veiksena ir nesukelia vibracijų. Elektroninio užrakto ir blykstės suveikimo sinchronizavimas galimas iki 1/200 sekundės dalies nustatymo.

„Alpha 1“ taip pat išsiskiria pirmuoju pasaulyje 1/400 sekundės blykstės ir mechaninio užrakto sinchronizavimu. Tai leidžia paprasčiau užfiksuoti greitą, dinamišką vaizdą. Mechaninį fotoaparato užraktą sudaro anglies pluošto užuolaidėlė ir dviguba jos aktyvavimo sistema, kuri naudoja spyruoklę ir elektromagnetinę pavarą, bei išsiskiria veikimo ilgaamžiškumu.

 

Nepaisant didelės išgaunamos vaizdo raiškos, „Alpha 1“ išsiskiria dideliu jautrumu su mažu triukšmo lygiu ir ISO 100–32000 reikšmių diapazonu (išplečiama iki 50–102400 diapazono nuotraukoms).

Fotoaparatas taip pat turi patobulintą slenkančio kadro fotografavimo režimą „Pixel Shift Multi Shooting“, kurio metu didelės raiškos kadras gaunamas sujungiant iki 16 panašių visa raiška padarytų nuotraukų. Tai reiškia, kad iš viso užfiksavus 796 mln. vaizdo taškų informacijos, panaudojus „Sony“ kompiuterio programą „Image Edge“ galima gauti iš 199 mln. taškų (17280 x 11520) sudarytą kadrą. Šis režimas skirtas fotografuoti architektūrą, meno kūrinius ar kitą statišką vaizdą, kuriam perteikti reikalingas ypatingas vaizdo detalumas.

Profesionali vaizdo kokybė

Pirmą kartą „Alpha“ serijos fotoaparatuose galima naudoti 8K 30p 10 bitų 4:2:0 XAVC HS standarto filmavimą, taip pat galima filmuoti 4K 30p 10 bitų 4:2:2 standarto formatu, taip pat pasitelkti „S-Cinetone“ spalvinės gamos nustatymus natūralesniems aplinkos ir žmogaus odos atspalviams perteikti. Filmuojant 4K formatu taip pat galima vaizdą fiksuoti iki 120 kadrų per sekundę sparta ir išgauti iki 5 kartų sulėtinto vaizdo efektą.

 

Šilumą išsklaidanti fotoaparato korpuso konstrukcija apsaugo vaizdo jutiklį ir procesorių nuo perkaitimo ir, pavyzdžiui, leidžia be pertraukos filmuoti 8K/30p standarto režimu apie 30 minučių.

Itin tiksliai veikiantis vaizdo stabilizavimo mechanizmas ir padėties jutikliai, taip pat vaizdo stabilizavimo algoritmai padeda išgauti maksimalią didelės vaizdo raiškos jutiklio kokybę, o „Active Mode“ režimas papildomai stabilizuoja vaizdą filmuojant su rankose laikomu fotoaparatu.

Įvairūs ryšio standartai sklandžiam darbui

„Alpha 1“ buvo suprojektuotas ir pritaikytas foto ir vaizdo žurnalistų bei sporto fotografų poreikiams, kuriems aktualu pateikti kadrus ar filmuotą medžiagą kaip galima greičiau panaudojant modernius ryšio kanalus. Todėl fotoaparatas aprūpintas įvairiomis šiuolaikinio ryšio galimybėmis, įskaitant belaidžio tinklo 2,4 GHz ir 5 GHz ryšio standartą ir dvigubą anteną patikimam ryšiui užtikrinti, taip pat „USB Type-C“ ir „1000BASE-T LAN” tinklo jungtis.

Be suglaudinto ir nesuglaudinto RAW formato „Alpha 1“ turi efektyvų suglaudinimo be duomenų praradimo formatą „Lossless Compressed RAW“. Taip pat yra nauja „Light“ JPEG/HEIC vaizdo formato parinktis, kuri leidžia sumažinti failų dydžius, palyginti su standartiniu nustatymu, ir greičiau persiųsti padarytus kadrus. Kartu su plačiu RAW ir JPEG formatų pasirinkimu, „Alpha 1“ taip pat turi HEIF formatą su 10 bitų gradacija, lemiančia realistiškesnį vaizdą dangaus ir portretinėje fotografijoje, kur svarbu perteikti natūralesnius atspalvius. Padarytos nuotraukos gali būti apdorotos pačiame fotoaparate pakeičiant jų kraštinių santykį, failo dydį ar kadruotę.

 

„Alpha 1“ turi du atminties kortelių lizdus, kurie palaiko „UHS-I“ ir „UHS-II“ SDXC/SDHC korteles, taip pat naują „CFexpress Type A“ kortelę. Fotoaparato korpusas pagamintas iš magnio lydinio, jame panaudota Z tipo baterija, kurios talpą galima papildyti naudojant „VG-C4EM Vertical Grip“ laikiklį su integruota baterija. Naujajame fotoaparate taip pat yra pagerinta dulkių pašalinimo funkcija, atsparumas dulkėms ir drėgmei bei vaizdo jutiklio apsauga išjungus fotoaparatą. Jis taip pat turi patvarią „HDMI Type-A“ jungtį ir palaiko energijos tiekimą per „USB PD“ jungtį, kuris praverčia filmuojant ilgos trukmės vaizdus.

Naujasis „Sony“ sisteminis viso kadro fotoaparatas „Alpha 1“ su keičiamu objektyvu Europos rinkoje pasirodys 2021 m. kovą, fotoaparato pardavimo kaina sieks apie 7,3 tūkst. eurų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(14)
(2)
(12)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: