Nvidia pristatė pirmuosius pasaulyje mobiliems įrenginiams skirtus keturių branduolių procesorius (Video) (5)
Kol įvairūs išmanieji telefonai, tokie kaip „LG Optimus 2X“ ar „Motorola ATRIX 4G“, naudojantys dviejų branduolių „Tegra 2“ platformas dar tik rieda nuo konvejerių ar keliauja prekybos vietų link, „Nvidia“ jau kalba apie keturių branduolių lustus. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ parodoje, bendrovė pristatė „Kal-El“ kodiniu vardu pavadintą lustą bei vaizdžiai pademonstravo technines jo galimybes.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tačiau bendrovė vien tik sausa technine informacija bei pažadais neapsiribojo – pristatymo metu buvo pademonstruotas prototipinis planšetinis kompiuteris, kuriame „Kal-El“ dorojosi su tokiomis užduotimis kaip interneto naršymas, kompiuterinės grafikos apdorojimas bei itin aukštos raiškos vaizdo įrašų atkūrimas. Tiesa vaizdo įrašai buvo tikrai nestandartiniai: jų raiška siekė 1440p ir buvo jie atvaizduojami ne tik 10,1 colio įstrižainės, 300 ppi skiriamosios gebos planšetės ekrane, bet ir 2560×1600 raiškos sieniniame vaizduoklyje (per vaizdo perdavimo sąsają).
„Tegra 3“ prekiniu ženklu rinkoje pasirodysianti platforma kuo puikiausiai tvarkosi ir su interneto naršymo užduotimis. Konferencijos metu taip pat buvo pademonstruota kaip centrinis procesorius susidoroja su įvairių svetainių pakrovimo laiku. O su juo keturių branduolių lustas susitvarko geriau nei gerai – bent jau „Nvidia“ demonstracijoje septyni tekstiniu bei grafiniu turiniu apkrauti portalai buvo atidarinėjami vienas po kito tiesiog akimirksniu. Be to, „Kal-El“ bendruose procesoriaus spartos testuose aplenkė ne tik „Tegra 2“, bet ir staliniams kompiuteriams skirtą „Intel Core 2 Duo T7200“ procesorių.