Stulbinantis įvykių posūkis: „Huawei“ vėl galės prekiauti su amerikiečiais, bet yra tam tikrų sąlygų  ()

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per spaudos konferenciją pranešė, kad Kinijos telekomunikacijų gamintojai „Huawei“ vėl galės prekiauti su JAV įmonėmis, rašo „Android Authority“.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-07-02 Stulbinantis įvykių posūkis: „Huawei“ vėl galės prekiauti su amerikiečiais, bet yra tam tikrų sąlygų  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Toks stulbinantis (tačiau ne visai netikėtas) požiūrio posūkis įvyko po to, kai D.Trumpo administracija prieš kelias savaites paskelbė, jog „Huawei“ kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui ir įtraukė šią Kinijos bendrovę į juoduosius sąrašus, kuriose esančioms bendrovėms prekyba su JAV įmonėmis yra griežtai ribojama ir leidžiama tik gavus specialų leidimą.

G20 suvažiavime Osakoje D.Trumpas paskelbė, kad „JAV įmonės ir toliau galės pardavinėti savo įrangą „Huawei“. Kalba eina apie įrangą, kuri nekelia didelio susirūpinimo dėl nacionalinio saugumo“. Plačiau JAV prezidentas nekomentavo. Tad kol kas ir nelabai aišku, ką tai reiškia, tačiau tikėtina, jog kinams vėl uždegta žalia šviesa pirkti IT komponentus iš „Qualcomm“, „Broadcom“ ir „Micron“, o iš „Google“ ir toliau bus gaunama „Android“ operacinė sistema.

Leista tik pardavinėti

„Aš pasakiau O.K., kad mes ir toliau pardavinėsime produktus, tai yra amerikietiškos kompanijos, kurios gamina tuos produktus. Tai yra labai sudėtinga, beje. Sutikau leisti jiems tęsti pardavimus, kad Amerikos kompanijos galėtų tęsti“, – JAV prezidentą citavo „Bloomberg“. Lobizmo kampanija, kurios tikslas buvo sumažinti prekybos su „Huawei“ apribojimus, vykdė tokie JAV lustų gamintojai, kaip „Intel“ ir „Xilinx“. 2018 metais „Huawei“ vien iš „Intel“, „Qualcomm“ ir „Micron“ įsigijo komponentų už 11 mlrd. JAV dolerių.

Anksčiau šią savaitę „Wall Street Journal“ skelbė, jog Kinija sankcijų „Huawei“ atšaukimą vertina kaip kertinę sąlygą bet kokiame prekybos susitarime su JAV.

Iš juodojo sąrašo dar nepašalinti

Kol kas „Huawei“ dar nėra išbraukti iš JAV Komercijos departamento sudaryto sąrašo įmonių, kurioms ribojama prekyba su Amerikos bendrovėmis. Formalus sprendimas dar nėra priimtas, o derybos tarp JAV ir Kinijos tęsiasi. D.Trumpas taip pat tvirtino, jog „Huawei“ amerikiečių vis dar vertinama kaip grėsmė saugumui: jis teigė, kad JAV saugumo institucijoms labai daug žinoma apie „Huawei“, tačiau detalių neatskleidė.

Siekiant išjudinti derybas dėl prekybos susitarimo Kinija jau sutiko iš JAV pirkti daugiau žemės ūkio produkcijos.

„Turėjome labai gerą susitikimą su Kinijos prezdidentu Xi, puikų. Sakyčiau, puikų, tokį gerą, koks tik galėjo būti. Aptarėme daug dalykų, grįžome į vėžes ir matysime, kas bus toliau“, – D.Trumpą citavo BBC.

Grįžimas į vėžes

Priklausomai nuo to, kaip greitai JAV vyriausybė formalizuos Kinijos ir JAV vadovų susitarimą, „Huawei“ įprastinę veiklą galėtų atnaujinti kad ir per kelias dienas. Iki draudimo įsigaliojimo gegužės mėnesį Kinai jau buvo sukaupę nemažas kritiškai svarbių komponentų atsargas, kurių būtų pakakę gamybos vykdymui dar tris mėnesius.

Net jeigu šią savaitę draudimai pirkti iš amerikiečių bus visiškai pašalinti, jų poveikis „Huawei“ ir visai telekomunikacijų pramonei bus ilgalaikis. „Huawei“ jau paskelbė, kad dėl draudimo ir po to įvykusio procesų sutrikdymo 2019 metų pajamų prognozę sumažino 30 mlrd. dolerių – ir tai nevertinant žalos reputacijai. Ir įmonės vadovai prognozavo, ir rinkos ekspertai sutiko, kad „Huawei“ per šiuos metus sugebės įveikti „Samsung“ ir užimti pirmą vietą pagal išmaniųjų telefonų prekybos apimtis. Dabar šio ilgalaikio tikslo siekimas gali užtrukti.

Tuo tarpu „Huawei“ telefonų turėtojams šios naujienos turėtų būti labai malonios. Nors Kinijos įmonės atstovai ir žadėjo, kad kai kurie aukščiausio lygio „Huawei“ telefonai bus atnaujinti į naujausią „Android“ versiją, situacija iki šiol nebuvo labai aiški. Bet jeigu „Huawei“ ir „Google“ bendradarbiavimas vyks be kliūčių, kaip ir anksčiau, vartotojai galės būti užtikrinti, kad jų telefonuose bus ir naujausia prieinama operacinės sistemos versija, ir saugumo atnaujinimai bus gaunami operatyviai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(7)
(0)
(7)

Komentarai ()