Už čempioniško „Formulės-1“ bolido gamybą atsakinga „Siemens“ programinė įranga
(12)
Šių metų „Formulės-1“ čempionato nugalėtojos, „Red Bull Racing“ komandos inžinieriai laurus nuskynusį bolidą kūrė naudodami „Siemens“ programinę įrangą, kuri apima visus bolido gamybos procesus, taip pat naujų detalių kūrimą kompiuteriuose, iš kurių brėžinius iš karto galima perduoti į gamyklą, o iš ten – montuoti tiesiai į automobilį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Taip pat „Siemens“ padeda komandai čempionei mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją „Red Bull Racing“ gamybos procesuose ir gamyklos pastatuose, kurie įsikūrę Anglijoje, Milton Keynes mieste.
„Siemens“ programinė įranga yra svarbi pateikiant treniruočių ar lenktynių metu gaunamus duomenis inžinieriams gamykloje. Šis indėlis buvo labai svarbus siekiant šio sezono pergalių“, - sakė „Red Bull Racing“ komandos vadovas Christianas Horneris.
Dėl įtempto grafiko „Formulės-1“ gamyklose detalės kuriamos ir gaminamos ypatingai greitai. Taip pat net ir mažiausi pakeitimai detalių planuose gali turėti didžiulės įtakos bolido pasirodymui trasoje, kadangi dažnai varžovus lenktynėse skiria tik sekundės dalys. Trumpu laikotarpiu tarp lenktynių, „Red Bull Racing“ gamykloje kasdien dirba apie 100 inžinierių, kurie, naudodami „Siemens“ programinę įrangą, kuria bolidus S. Vetteliui ir M. Webberiui.
Inžinieriai virtualiai sukuria ir surenka visą bolidą ir jam skirtas detales. Vieną bolidą sudaro apie 4 tūkst. atskirų detalių, kurias inžinieriai surenka ir išbando dar prie kompiuterių. Kelių mygtukų paspaudimu inžinieriai perduoda užsakymus iš kompiuterių tiesiai į gamyklos cechus, kuriuose detalės išliejamos ir apdirbamos – nebereikia užsakymo atskirai įvedinėti į gamybos stakles ar kitas sistemas.
Naudodama „Siemens“ programinę įrangą „Red Bull Racing“ nebeturi kurti fizinių prototipinių detalių taip pat komanda sumažino medžiagų eikvojimą. Tuo tarpu produktų dizaineriai ir gamintojai atgavo beveik 75 proc. darbo laiko, iš gamybos proceso eliminavus nuobodžias ar pasikartojančias užduotis.
Pritaikydami „Formulės-1“ bolidą prie skirtingų trasų inžinieriai gali rinktis iš labai skirtingų konfigūracijų. Todėl specialistai kuria ir virtualiai kompiuteriuose simuliuoja bolido detalių darbą iki idealaus veikimo. Visi detalių kūrėjai ir inžinieriai iš „Red Bull Racing“ gamybos padalinio turi priėjimą prie reikalingų duomenų nepaisant to, kur šiuo metu komanda yra – ar gamykloje, ar lenktynių trasoje.
„Siemens“ taip pat teikia „Red Bull Racing“ komandai aplinkai draugiškus sprendimus, kurie skirti sumažinti išlaidas gamyklos energijai, medžiagų suvartojimui ir mažina CO2 emisiją. „Tokia bendrovė kaip „Siemens“ yra idealus partneris siekiant optimizuoti gamybą – jie turi daugiau nei 160 metų patirties gamyboje, daugiau nei 300 gamyklų ir didžiausią aplinkai draugiškų sprendimų pasiūlą pasaulyje“, - sakė C. Horneris. „Siemens“ šiuo metu peržiūri visą „Formulės-1“ komandos čempionės gamybos procesą, naudojamus įrenginius ir darbo eigą. Taip pat atliekamas pastatų technologijos, šildymo ir vėdinimo sistemų energetikos auditas.