Jie privertė Europą ir dabar maištauja. Vokiečiai staiga persigalvojo  (4)

Staiga persigalvojo ir nusprendė sukilti.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Vladimir Srajber (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/high-angle-shot-of-cars-at-the-parking-lot-15072149/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos planai uždrausti prekybą automobiliais su vidaus degimo varikliais ir juos pakeisti elektriniais įgijo naują priešą, o smūgis – iš mažiausiai tikėtinos pusės. Šalis, kuri dar neseniai puikavosi žaliąja energija, dabar staiga persigalvojo, nusprendė sukilti. Ir ji gąsdina Briuselį šimtais tūkstančių bedarbių ir ekonomikos žlugimu.

Briuselis tikriausiai to nesitikėjo, tačiau ne kas kitas, o vokiečiai nusprendė daužyti kumščiu į stalą ir pasipriešinti ES planams dėl elektromobilių. Staiga jie paskaičiavo, kad šie ekologiniai planai jiems reikš bankrotą.

Maištas Vokietijoje. Jie nebenori elektromobilių

15 Vokietijos miestų, kuriuose įsikūrusios didžiausios automobilių gamyklos, merų nusprendė duoti smūgį ES planams. Pamatę, kad elektromobilių idėjos propagavimas vyksta ne taip sklandžiai, kaip anksčiau gyrė Briuselis, jie ėmė skaičiuoti, ką jų regionams reikš visiškas degimo variklių atsisakymas. O rezultatai, kaip pranešė „Bild“, nustebino juos pačius.

OLED visu pajėgumu: Fantastiškos spalvos, nuostabi greitaveika, aukščiausio lygio dizainas (AGON PRO AG326UD apžvalga)
9740

Štai kokio kokybinio lygio monitorių galima šiais laikais pagaminti už visiškai normalią kainą, arba kas būna, kai „ekonominės“ klasės monitoriai pradeda stumti flagmanus iš rinkos.

Išsamiau

„Jie kilę iš skirtingų vietų, tačiau juos sieja vienas bruožas: jų regionai itin priklausomi nuo automobilių pramonės ir tiekėjų. 600 000 darbo vietų kyla pavojus. O miestai bankrutuotų be verslo mokesčių, kuriuos moka įmonės“, – rašo Vokietijos laikraštis.

Merai nusprendė parašyti laišką į Briuselį, prašydami pagalbos, nes jei ES politika nesikeis, jų miestus ištiks nelaimė. Jie suformulavo 7 punktus, kurių įgyvendinimas, pasak vietos valdžios atstovų, yra būtinas siekiant apsaugoti Vokietiją nuo žlugimo. Pirmasis ir svarbiausias Vokietijos vietos valdžios pareigūnų reikalavimas – ES atšaukti draudimą prekiauti vidaus degimo varikliais po 2035 metų. Vietoj to jie nori sutelkti dėmesį į hibridus ir kitus aplinkai nekenksmingus energijos šaltinius.

 

„Tokie prekių ženklai kaip „Mercedes“, BMW, „Audi“, „Volkswagen“ ir „Porsche“ yra ne tik ekonominės sėkmės, bet ir mūsų įmonių bei darbuotojų efektyvumo ir inovacijų sinonimai. Bet kaip tik tai vis labiau ardoma“, – rašo Vokietijos miestų merai laiške Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen.

Vokietija perspėja apie didelę krizę

Draudimo prekiauti automobiliais su vidaus degimo varikliais atšaukimas – tik reikalavimų pradžia. Vokietija taip pat norėtų, kad Briuselis sustabdytų baudų taikymą automobilių gamintojams, jei jie nesilaikys CO2 emisijos ribų. Savo ruožtu jie siūlo, kad Europos Sąjunga sutelktų dėmesį į vandeniliu varomų ir naujesnių akumuliatorių technologijų kūrimą ir skatinimą. Jie taip pat svajoja apie greitojo automobilių įkrovimo stotelių išplėtimo finansavimo programą, nes dabartinis tinklas efektyviai atbaido vairuotojus nuo investicijų į elektromobilius.

 

„Ekonominis dinamiškumas kyla iš naujovių džiaugsmo, o ne iš draudimų. Europai vėl reikia tikros efektyvumo ir konkurencijos kultūros“, – rašo laiško autoriai, kuriuos cituoja „Bild“.

Dokumentą, be kitų, pasirašė tokių miestų kaip Štutgartas, Sarbriukenas, Augsburgas, Šveinfurtas, Esenas ir Cvikau merai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(61)
(2)
(59)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (4)