Įdomiausias būdas, kaip bet kokius vaikus išmokyti programavimo arba tiesiog loginio mąstymo (Video) ()
Robotai, mokantys vaikus programavimo vis dažniau pasirodo tarptautinėje rinkoje. Tačiau naujasis aparatas Plobot, veikiantis su Arduino siūlo labai paprastą, tačiau nemažiau efektyvų mokymosi būdą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prietaisas skirtas vaikams nuo 4 iki 8 metų. Norint užprogramuoti robotą, tereikia parodyti korteles su komandomis jam prieš akis. Kiekviena kortelė turi bloko kodą ir suteikia robotui tam tikras funkcijas.
Tokiu būdu vaikams nereikia suprasti užrašyto kodo sudėtingumo. Plobot atpažįsta komandas per integruotą į jį RFID skanavimo aparatą. Jis sugeba judėti pro kliūčių ruožus, groti muziką, šviesti įvairiomis spalvomis, jausti besiartinančius objektus ir dar daugelį kitų dalykų.
Robotas Plobot veikia su dviejų tipų kortomis: funkcionaliomis ir judėjimo, tačiau yra galimybė praplėsti šias funkcijas. Pavyzdžiui, spalvotos kortos gali būti susietos taip, kad priverstų Plobot šviesti įvairiomis spalvomis, kaip parodyta video.
Niujorko universiteto profesorius ir Plobot kūrėjas Rudolfas Kosovičius demonstruoja, kaip lengvai galima užkoduoti robotą. Jis naudoja kortų judėjimo seką, kuri nurodo Plobot, ką jam daryti: 2 kartai į priekį, 2 kartai į dešinę ir 2 kartai į kairę. Kosovičius sako, kad yra iki 50 įvairių žingsnių vienoje sekoje, dešimtys kortų ir daugiau kitų funkcijų.
„Skaitmeninis mąstymas tampa naujos kartos pagrindiniu raštingumo branduoliu. Plobot suteikia vaikams puikią galimybę nesėdėti tuščiai prie televizoriaus“, – sako Kosovičius. – „Daugelis tėvų apibūdino robotą kaip fizinę robotikos gudrybių įsisavinimo nuo nulio versiją, kuri žaidimo būdu padeda vaikams vystyti loginį mąstymą.“
Suskirsčius kiekvieną užduotį pagal nuoseklius žingsnius, vaikai randa problemų sprendimus ir lavina kūrybinius mąstymo gebėjimus, įsisavindami tokius esminius kodavimo ypatumus kaip variacijos, ir sąlygos.