[Žinios trumpai] Buvęs „PayPal" vadovas skelbia pasiūlymą Rusijai ir visišką ginklų nutraukimą Ukrainai (3)
Pasak Davido Sackso ir Billo Ekmano siūlomas kompromisas leistų greitai užbaigti karą ir išvengti branduolinių ginklų naudojimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Amerikos milijardieriai dėl Ukrainos likimo ir toliau teikia savo pasiūlymus. Pirmasis pareiškė nuomonę Davidas Sacksas, „Craft Ventures" įkūrėjas ir buvęs „PayPal" vadovas.
Jis paskelbė tokį planą: JAV siūlo paliaubas, reikalaudamos, kad Rusijos kariuomenė pasitrauktų prie vasario 23 dienos teritorinių ribų, taip pat garantijas, kad Ukraina netaps NATO dalimi. Jei Maskva atsisakys, karas tęsis tol, kol Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasieks vasario 23 d. sienas. Tada, jei Ukraina norės toliau kovoti, ji galės tai daryti kaip suvereni šalis, bet be amerikiečių ginklų ir paramos.
„Net jei Maskva dabar atmes šį pasiūlymą, jo paskelbimas sukurs alternatyvą branduolinio ginklo naudojimui, jei rusai pultų į neviltį", - sakė D. Sacksas.
Į šį planą sureagavo amerikiečių investuotojas, milijardierius Billas Akmanas.
„Mūsų ir Davido požiūriai į Ukrainą skiriasi, – sakė jis. – Manau, kad branduoliniam šantažui neturėtų būti leista sėkmingai vystytis. Vis dėlto manau, jog jo pasiūlymas yra konstruktyvaus sprendimo pagrindas.
Kokius argumentus pateikė Billas Akmanas?
B. Akmanas teigė, kad Krymas buvo Rusijos dalis iki 1954 m., o jo gyventojai daugiausia buvo etniniai rusai.
„Todėl, matyt, pasaulis mažai ką padarė, kai Rusija jį aneksavo dar 2014 m.", – „Twitter" tinkle parašė B. Akmanas, nenurodydamas fakto, kad rusai tapo etnine dauguma po pusiasalio čiabuvių, Krymo totorių, deportacijos.
Verslininkas pabrėžė, kad jei Rusija sutiks grįžti į vasario 24 dienos status quo, Ukraina su Vakarų parama galės iš karto pradėti šalies atstatymą.
„Bus išgelbėta tūkstančiai gyvybių ir ištekliai gali būti investuoti į Ukrainos atstatymą, o ne į karą, kuris tik prives prie dar didesnio naikinimo ir mirties", – sakė B. Akmanas ir aiškiai nurodė, kad palaiko neutralaus statuso idėją. „Ukraina įrodė, kad gali apsiginti ir nedalyvaudama NATO".
Verslininko teigimu, kito kelio pasiekti taiką planetoje nėra, nes į karą įtraukiama vis daugiau šalių, ypač Baltarusija ir Iranas, ir jis gali užsitęsti ir tapti labai pavojingas.