ISW atskleidė slaptą Rusijos planą, kaip sutriuškinti Ukrainą ()
Amerikos karo studijų instituto analitikai numatė scenarijus, pagal kuriuos šalis agresorė galėtų veikti 2023 metais.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai paskelbta naujoje ISW ataskaitoje.
- 1 scenarijus: didelis Rusijos Federacijos puolimas Luhansko srityje.
Visiškas Donecko ir Luhansko sričių užėmimas išlieka oficialiais Kremliaus kariniais tikslais ir yra vienas iš labiausiai pasiekiamų, nors ir labai sudėtingų, Rusijos uždavinių.
Nuo 2022 metų rusai Luhansko sričiai skirs papildomų pajėgų. Tuo pačiu metu, anot ekspertų, mažai tikėtina, kad jie vykdys puolimą Chersono ar Zaporožės regionuose – trukdys Dniepras. Todėl šiose srityse rusai pirmenybę tikriausiai teiks gynybinėms operacijoms.
- 2 scenarijus: Rusijos Federacijos gynybinė operacija siekiant nugalėti ir panaudoti Ukrainos kontrpuolimą.
Ukrainos pajėgos sieks 2023 metais pradėti kontrpuolimą, rusai sieks išlaikyti okupuotas teritorijas Donbase ir išvengti dar vieno reikšmingo pralaimėjimo.
Rusai bandys sėkmingai atremti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą ir atimti iš Ukrainos iniciatyvą sunaikindami nemažą dalį Ukrainos kariuomenės mechanizuotų pajėgų. Jei Rusijai pavyks atlikti tokius veiksmus, teigia analitikai, RF kariuomenė galės pradėti kontrpuolimą, kad pasinaudotų neorganizuotomis ir išsekusiomis Ukrainos pajėgomis.
- Alternatyva didelei Rusijos Federacijos puolimo operacijai.
ISW pridūrė, kad Rusijos pajėgos gali ruoštis didelei puolimo operacijai arba didesnėms „ardomosioms atakoms", neskaitant bendros puolimo operacijos.
- Pakartotinio puolimo iš Baltarusijos scenarijus.
ISW analitikų teigimu, šis planas lieka mažai tikėtinas. Tačiau Kremlius greičiausiai padidins Rusijos karinį buvimą Baltarusijoje.