Tankų nebus: viena iš didžiųjų Europos šalių atsisakė tiekti Ukrainai puolamąją ginkluotę  (1)

Vakarai yra susitelkę, kad padėtų Ukrainai apsiginti ir išsaugoti savo teritorinį vientisumą. Tačiau ne visos šalys sutaria, kokią paramą Ukrainai geriausia skirti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Italija netieks Ukrainai tankų ar kitų „puolamųjų ginklų“. Tai patvirtino užsienio reikalų ministras Antonio Tajani.

„Esame labai susirūpinę, visi dirbame vardan taikos ir, kaip nusprendė Parlamentas, esame pasirengę tiekti gynybos ginklus. Niekada nesiųsime puolamųjų ginklų, nes nekariaujame su Rusija, neturime nieko bendro su Rusijos žmonėmis“, sakė Tajani.

Pats karinės technikos skirstymas į „puolamuosius“ ir „gynybinius“ ginklus yra šiek tiek keistas ir labai priklauso nuo šalies karinės doktrinos. Jei šalis yra nusprendusi, kad jos karinės pajėgos veiks tik pripažintoje valstybės teritorijoje, tai visi jos turimi ginklai yra „gynybiniai“. Egzistuoja puolamosios ir gynybinės granatos, bet jų skirtumus nulemia tai, ar naudotojas turi galimybę pasislėpti už priedangos.

 

Bet, aišku, Italija kalba apie sunkiąją ginkluotę - tankus, tankų naikintojus ir, matyt, pėstininkų kovos mašinas (gal ir transporterius). Italija turi beveik du šimtus savos gamybos „C1 Ariete“ tankų. Tai - pajėgios mašinos, šaudančios įprastais NATO standarto 120 mm sviediniais. Bet Italija jų neplanuoja kuo nors keisti - „Ariete“ po atnaujinimų šalyje turėtų tarnauti iki 2035-ųjų.

 

Tankų naikintojas „Centauro II“, ypač su 120 mm ginklu, ukrainiečiams tikriausiai patiktų ir būtų naudingas. Bet ir jų Italija greičiausiai netieks. Na, o pėstininkų kovos mašina „Freccia“ apskritai yra modernus, tik nuo 2006 metų naudojamas ginklas (ir jų, beje, Italija turi nemažai).

Italija turi ir technikos, kurios po truputį atsisako. Pavyzdžiui, pėstininkų transporteriai „Puma“ nėra tokie seni, bet jau keičiami. Ar tai irgi puolamasis ginklas, kurio Italija negali pasiūlyti Ukrainai? Gali būti, nes šarvuoti pėstininkų transporteriai dažnai naudojami šturmams organizuoti.

 

Kita vertus, tai, kad daugybė šalių siunčia savo ginklus Ukrainai, turi ir neigiamų pusių. Tai stipriai apsunkina logistiką, priežiūrą, karių apmokymus. Pavyzdžiui „C1 Ariete“ tankai Ukrainai tiesiog netinka, nes Italija yra vienintelė šalis juos naudojanti ir turinti atsarginių dalių jiems. Taigi, jų skaičius Ukrainos pajėgose būtų visai mažas, o galvos skausmas dėl priežiūros - didelis. Tą patį galima pasakyti apie nemažą itališkos karinės technikos dalį.

(18)
(111)
(-93)

Komentarai (1)