Karšti įvykiai Baltijos jūroje. Pakeltas visas Lietuvos karo laivynas, skelbiamas „Audros smūgis“  ()

Nuo pirmadienio iki sekmadienio Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos vykdys didžiausias 2023 metų organizuojamas pratybas „Audros smūgis 2023“. Pratybos vyks Baltijos jūroje, Klaipėdos uosto akvatorijoje, Kuršių nerijoje, Nemirsetos paplūdimyje, praneša Lietuvos kariuomenė (LK).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

LK nurodo, kad siekiant plėsti sąveiką ir bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais, pratybos „Audros smūgis 2023“ bus iš dalies susietos su didžiausiomis metų tarptautinėmis NATO pratybomis Baltijos jūroje „BALTOPS 2023“.

Birželio 11 d. Nemirsetos paplūdimyje vyks Italijos, Lenkijos ir Rumunijos jūrų pėstininkų išsilaipinimo į krantą operacija. Jūrų pėstininkai išsilaipins iš Italijos karinio laivyno desantinio laivo „San Marco“ ir iš Lenkijos karinio laivyno desantinio laivo „Torun“.

„Audros smūgis 2023“ pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės (Karinių jūrų pajėgų, Karinių oro pajėgų, Karo policijos, Specialiųjų operacijų pajėgų, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro) ir NATO sąjungininkų (Italijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos) kariai su laivais, orlaiviais ir kita karine technika. Taip pat, pratybose dalyvaus Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai.

Pranešime pažymima, kad daugiausia dėmesio pratybų metu bus skiriama priešmininei kovai, jūrinei užkardymo operacijai, kovai su asimetrinėmis, oro, antvandeninėmis bei povandeninėmis grėsmėmis, jūrų desanto išsilaipinimo į krantą operacijai bei uosto apsaugai ir gynybai.

 

Pagrindinė pratybų idėja – vykdyti operacijas, remiantis valstybės ginkluotos gynybos planais, sąveikaujant su atvykstančiomis NATO sąjungininkų pajėgomis. Siekiamas pratybų rezultatas – sudaryti sąlygas pratybose dalyvaujantiems vienetams treniruotis uždaruose bei sekliuose vandenyse, įvykdyti nustatytus pratybų uždavinius ir išvengti incidentų. 

Pratybų tikslas – stiprinti ir plėtoti pratybose dalyvaujančių vienetų sąveiką, didinti gebėjimą kartu reaguoti į saugumo iššūkius, kovoti su grėsmėmis, stiprinti bendradarbiavimą su kariniais ir civiliniais partneriais taktiniame lygmenyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
(32)
(4)
(28)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()