Žvalgybinės granatos pakeis bepiločius lėktuvus (Video)  (2)

Nors JAV kariuomenė per keletą praėjusių metų investavo daug milijonų dolerių taktinės grandies bepiločiams orlaiviams, kurie gali realiuoju laiku pateikti kariams artimosios žvalgybos duomenis, plėtoti, gali būti, kad technologijų pažanga kariškiams pasiūlys dar geresnį sprendimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Singapūro bendrovė „ST Kinetics“ neseniai pristatė taktinės žvalgybos sistemą, kuri remiasi modifikuotais 40 mm granatsvaidžių šaudmenimis. Ši sistema gali pakeisti garsiuosius JAV kariuomenėje naudojamus „Puma AE“ ir „Black Hornet“ žvalgybinius bepiločius orlaivius kur kas pigesnėmis alternatyvomis, praneša „Gizmodo“. SPARCS sistemos („Soldier Parachute Aerial Reconnaissance Camera System“) 40 mm granatos su jose įmontuotomis vaizdo kameromis ir radijo ryšio įranga suprojektuotos taip, kad jomis būtų galima šaudyti iš JAV karių naudojamų šaunamųjų ginklų povamzdinių granatsvaidžių. Tokio kalibro šaudmenys plačiai naudojami ne tik JAV kariškių, bet ir teisėsaugos greitojo reagavimo padalinių, skirtų kovai su teroristais, pareigūnų. Tačiau, skirtingai nuo įprastinių 40 mm granatų, SPARCS šaudmenys nesprogsta pasiekę taikinį: iššauti į orą jie maždaug 150 metrų aukštyje išskleidžia miniparašiutus ir įjungia panoraminio stebėjimo vaizdo kameras. Jų fiksuojamas vaizdas radijo ryšio kanalu transliuojamas į taktinius ekranus arba į bet kokius tam pritaikytus belaidžio ryšio monitorius, sakoma pranešime.

Kariui iššovus SPARCS granatą ji vykdo žvalgybą virš tam tikros teritorijos ir automatiškai sujungia fiksuojamus vaizdus į panoraminę apžvalgą, kuri labai praverčia tais atvejais, kai reikia atlikti taktinę žvalgybą miesto sąlygomis. SPARCS operatoriai realiuoju laiku mato, kas vyksta ant pastatų stogų, už kariams nematomų slėptuvių ar kitų objektų, už kurių gali slėptis priešininkai.

Pranešama, kad SPARCS vaizdo transliacijos ryšio kanalas veikia iki kelių šimtų metrų spinduliu. Ar jį numatoma padidinti, neskelbiama, tačiau, pasak specialistų, tokios ryšio aprėpties visiškai pakanka taktinės žvalgybos operacijoms.

Taktinę žvalgybą vykdantys bepiločiai orlaiviai pateikia kur kas geresnės kokybės vaizdo transliacijas ir gali gerokai ilgiau išbūti danguje, tačiau SPARCS yra žymiai pigesnė, paprastesnė ir patogesnė transportuoti žvalgybos sistema. O svarbiausia, kad ji pateikia būtiną informaciją kelis kartus greičiau už bepilotį orlaivį, kurį reikia pakelti į orą ir nuskraidinti į reikiamą vietą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(2)
(0)
(0)

Komentarai (2)