Kinija stebina - Uhano mokslininkai sukūrė didžiausią anteną pasaulyje: kam jos reikia?  ()

Kinijos mokslininkai teigia, kad sukūrė didžiausią anteną pasaulyje. Uhano mokslininkų sukurta antena yra strategiškai svarbus objektas ir jos aprėptis iš tikrųjų stebina.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši antena yra kažkur 1000 km į pietus nuo Pekino, Kinijos šiaurės vakaruose. Nors sąmokslo teorijų mėgėjai norėtų susieti Uhano pavadinimą, COVID-19 ir šią anteną, tikroji jos paskirtis - ryšių palaikymas su šalies povandeniniais laivais.

Komunikacijos su povandeniniais laivais yra didelis iššūkis. Viena vertus, idealiu atveju patikimai pavyktų pasiekti ir panirusius laivus. Kita vertus, tie komunikacijos kanalai negali būti lengvai perimami ar išduoti laivo buvimo vietą. Todėl ir buvo sukurta ši antena, kuri turėtų priminti didelį laidų tinklą.

Teigiama, kad ši antena padės palaikyti ryšį ir su per 3000 km nutolusiais laivais. Teigiama, kad bandymų metu šios antenos signalą aptinka ir už 1300 km esantys jutikliai sumontuoti 200 metrų gylyje. Ši antena bus atvira ir ne kariniams naudotojams, kuriems pravers ypatingai žemų dažnių galimybės. Šis objektas gali generuoti 0.1-300 Hz elektromagnetines bangas.

 

Šiai antenai prireikė įspūdingų inžinerinių pajėgumų. Sureguliuoti jos parametrus buvo itin sudėtinga, bet ir pats statinys, kuris, kaip teigia kinai, paverčia Žemę milžiniška radijo stotele, turi būti gerai apsaugotas nuo žemės drebėjimų. Žinoma, Kinija mato tai kaip galimybę sustiprinti savo povandeninių laivų flotilės pajėgumus, priartinant juos prie to, ką gali JAV. Ne veltui šios antenos veikimo nuotolis siekia Guamą, kur veikia didžiausia JAV karinė bazė regione.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(13)
(3)
(10)

Komentarai ()