Istorinė pagalba? Toli gražu. Tai perspėjimas Putinui ()
Tai raudona linija.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jungtinės Valstijos dar nepakeitė savo „eskalavimo valdymo“ strategijos. Tai yra, jos suteikia ukrainiečiams tiek ginklų, kad jie išlaikytų gynybą, bet negalėtų judėti toliau, rašo „Liga“.
Pirmoji ginklų, kurie jau yra sandėliuose, skirta dalis, verta milijardo dolerių. Jei tai būtų ginklų paketai, kurie anksčiau buvo skiriami kas mėnesį, tai atrodytų kaip įprasta praktika iš esančio sąrašo. Tačiau po tokios ilgiau nei šešis mėnesius trukusios pauzės to akivaizdžiai nepakanka, jog situacija iš esmės pasikeistų.
Specialiai paramos Ukrainai programai skirti šeši milijardai dolerių – didelė suma. Bet ji yra ginklų pirkimui. O kaip jie bus pagaminti, kokios bus sutartys? Kada „Patriot“ sistema bus paruošta ir kada ji pasieks Ukrainą, nežinoma.
Šie pinigai yra naudingi gynybai.
Kalbant apie tai, kiek ukrainiečiams iš tikrųjų reikia, yra įvairių vertinimų. Tačiau šiemet yra 88 milijardai dolerių, kurie išleidžiami palaikyti gynybą visomis kryptimis – nuo fronto iki ekonomikos. Tai reiškia, kad kitiems metams Ukrainai reikia apie 100 mlrd. USD.
Todėl šios pagalbos negalima tiksliai pavadinti istorine. Istorinė pagalba yra tokia, kuri leistų deokupuoti Ukrainos teritoriją.
Ir jei amerikiečiai tikrai stos į bendrą kovą, tai reikš strategijos pasikeitimą.
Remiantis nevieša informacija, V. Putinas buvo įspėtas: jei bus bandoma panaudoti taktinius branduolinius ginklus, JAV bus pasirengusios panaudoti įprastinius ginklus ir sunaikinti rusų ginkluotę Ukrainos teritorijoje.
Tai raudona linija. Kol kas JAV laikysis nesikišimo koncepcijos iki paskutinės akimirkos.