Putinas triumfuoja. „Rusijai pavyko susitarti“ ()
Tapo viena didžiausių geopolitinių nesėkmių.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Bloomberg“ rašo, kad Rusija yra arti susitarimo su naująja Sirijos valdžia dėl karinių bazių išlaikymo.
Šiuo metu vyksta derybos dėl leidimo Rusijos kariams likti laivyno uoste Tartuse ir oro bazėje Chmeimime. Kol kas derybos Kremliui klostėsi gana gerai.
Apie tai leidiniui pranešė šaltiniai, susipažinę su šiuo klausimu Maskvoje, Europoje ir Artimuosiuose Rytuose.
Pastebėta, kad Gynybos ministerija Maskvoje mano padariusi neoficialų susitarimą su „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), kad rusai gali likti Sirijos bazėse, sakė pašnekovas Rusijoje.
|
Tačiau situacija gali pasikeisti dėl nestabilumo Sirijoje. Karinio jūrų laivyno bazė yra vienintelis Rusijos centras Viduržemio jūroje. Šis aerodromas naudojamas Rusijos saugumo operacijoms Afrikoje remti, suteikiantis galimybę projektuoti politinę ir ekonominę įtaką ir atkurti dalį Šaltojo karo laikų Maskvos autoriteto žemyne.
Basharo al-Assado režimo nuvertimas Sirijoje Kremliaus diktatoriui V. Putinui tapo viena didžiausių geopolitinių nesėkmių per jo valdymo laikotarpį.
Apie tai rašo „New York Times“.
Karo studijų institutas taip pat kalba apie strateginį Maskvos politinį pralaimėjimą. Ar tikrai V. Putinas „turėjo savo Afganistaną“, kai Rusijos kariai yra priversti palikti Siriją? Ar teisinga kalbėti apie rimtą geopolitinį smūgį Rusijai?
O Iranas, neseniai netekęs pagrindinio sąjungininko Sirijoje Basharo al-Assado, pradėjo užmegzti tiesioginį dialogą su naujosios valdančiosios koalicijos Damaske atstovais. Tai praneša „Reuters“.
Cituojant aukšto rango žiniasklaidos šaltinius, Teheranas stengiasi išvengti izoliacijos nuo naujos Sirijos vyriausybės įkūrimo ir išlaikyti savo įtaką regione.