Paslaptis atskleista. Totali paranoja. Taip saugomas Putinas (Video) ()
Kasdien už Putino saugumą atsako šimtas žmonių, net maistą jam ruošia FSB šefai – tikrina visus produktus.

© Sergey Klimkin, CC0 1.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Putin_with_a_bodyguard_at_the_Red_Square_in_2015.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Dokumentų centras“ atliko tyrimą, kaip saugomas Rusijos diktatorius Putinas.
Rusijos prezidento saugumo tarnyba (SBP) yra nepriklausomas padalinys ir yra atsakingas ir už pirmojo asmens apsaugą, ir už daugelio jo gyvenamųjų patalpų apsaugą, maisto ruošimą, patalpų valymą ir net vejos pjovimą.
Tyrėjai sugebėjo nustatyti 33 Rusijos prezidento asmens sargybinius, lydėjusius jį 2024 m., ir surinkti informaciją apie juos iš turimų šaltinių.
Rezultatas – apibendrintas Putino asmens sargybinio portretas: amžiaus vidurkis – 36 m., trumpo kirpimo, aukštas, be ūsų ir barzdos. Tatuiruotės ir auskarų vėrimas yra griežtai draudžiami.
Didžioji dauguma atvyksta iš regionų ar mažų miestelių europinėje Rusijos dalyje. Daugelis į tarnybą atvyko baigę Federalinės saugumo tarnybos (FSB) akademiją Oriolo mieste, tačiau yra ir tokių, kurie ateina iš kitų struktūrų, pavyzdžiui, specialiųjų pajėgų.
|
Būsimi asmens sargybiniai pereina tuos pačius atrankos etapus kaip ir kiti FSB darbuotojai. Be kelių pokalbių, privalomas profesinių gabumų patikrinimas, susitikimas su psichologu ir poligrafo (melo detektorus) testas. Viena pagrindinių įdarbinimo sąlygų – patriotinis nusiteikimas.
Oficialus Putino asmens sargybinių atlyginimas nėra pasakiškas. Remiantis nutekintomis duomenų bazėmis, jie dabar gauna apie 200 000 rublių (apie 2 300 USD) kaip pagal sutartis dirbantys darbuotojai. Tačiau tai dvigubai viršija vidutinį FSB darbuotojo atlyginimą.
Kiek žmonių vienu metu saugo Rusijos prezidentą? Tyrėjams padėjo Novaja Ogarovo rezidencijos statybos medžiaga. 2010-ųjų viduryje čia buvo pastatytas priėmimo namas, viešbutis, keletas techninių patalpų.
Joje turėjo būti įrengti kambariai adjutantams, lauko padalinių darbuotojams, gydytojams. Iš viso pastate turėjo tilpti 116 apsaugos darbuotojų, tarp jų 5 specialiųjų pajėgų kariai. Garažas buvo skirtas 32 vairuotojams.
Tęsinys kitame puslapyje:
Putino palyda užsienio kelionėse yra nuo 80 iki 100 žmonių. Tuo pačiu metu jos dalyviai yra suskirstyti į dvi dalis. Vieni keliauja tiesiai su pirmuoju asmeniu, kiti atvyksta į vietą iš anksto pasiruošti susitikimui, išsiaiškinti protokolą (kas ir kaip bus lankoma, su kuo susitikti, ką daryti, kaip atvykti ir išvykti, ko tam reikia).
Putino prašymu Federalinė saugumo tarnyba suteiks bet kokio tipo transportą. Automobilius valdo specialios paskirties garažas.
Kai kuriais atvejais kortežą lydi koviniai sraigtasparniai, kaip buvo per Putino vizitą Čečėnijoje pernai rugpjūtį. Pirmojo asmens lėktuvas prireikus dengiamas naikintuvais.
Ant žemės valstybės vadovą nuo oro grėsmių saugo oro gynybos sistemos „Pancir-S1“.
Net Putino šefai yra FSB pareigūnai, kurie, kaip ir visi kiti, mokomi naudotis šaunamaisiais ginklais.
Virėjai dirba su pirštinėmis, kelis kartus per dieną keičia uniformas. Griežtai vykdoma maisto produktų segregacija: žuvis, mėsa, vaisiai ir daržovės laikomi atskirai. Produktai yra kruopščiai atrinkti.
Putinas pirmenybę teikia laukinei žuviai ir mėsai, gautai iš medžioklės. Jis valgo tik paukštieną iš mažų ūkių. Visi produktai yra griežtai tikrinami mobilių laboratorijų darbuotojų ir atliekami greitaisiais tyrimais, net jei tai yra paties Rusijos prezidento sugauta žuvis.
Virėjai lydi Putiną kelionėse, nesvarbu, ar tai komandiruotė, atostogos ar individualus renginys. FSB darbuotojai pirmieji paragauja visus paruoštus patiekalus.
Griežti reikalavimai keliami ne tik maistui, bet ir patalpoms. Savo rezidencijose Putinas pirmenybę teikia tam tikram temperatūros režimui ir „niekur nėra skersvėjų“. Biuras kasdien valomas specialiomis priemonėmis, o tai buvo pradėta dar prieš pandemiją, o patalpos vėdinamos kasdien, išskyrus alksnio ir beržo žydėjimo laikotarpį.
Buvęs FSB darbuotojas sakė, kad Putinas pasitiki tik savo asmens sargybiniais, o likusi saugumo tarnybos dalis apie jo planus dažnai lieka nežinioje. Žmonėms galima pasakyti, kad jis atostogauja tam tikrame vasarnamyje, o visi laksto tą vasarnamį saugodami, o jis galėtų būti visai kitur.