„3 700 000.“ Ukraina pradės didžiulę mobilizaciją. Kas nutiko  (1)

Naujam įstatymo projektui deputatai pateikė daugiau nei 4 tūkst. pataisų.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-03-15 „3 700 000.“ Ukraina pradės didžiulę mobilizaciją. Kas nutiko  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis ukrainiečių gynėjų fronte yra jau dvejus metus, jų laukia ne tik rotacijos, bet ir tikro poilsio. Tačiau šalyje praktiškai nėra žmonių, kurie būtų pasiruošę savo noru eiti į frontą.

Norint visiškai pakeisti pavargusius karius, į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretas reikia mobilizuoti iki 500 tūkst. kovotojų, skelbia „Financial Times“.

Desantininkas Ilja pareiškė, kad per dvejus karo metus atostogavo tik 25 dienas. Daugeliui kovotojų trūksta motyvacijos dėl dvejų metų karo be pertraukos. Jiems reikia rotacijos arba tikrų atostogų.

Jei nebus naujų žmonių, Ukrainos gynėjai neturės poilsio, todėl Aukščiausiosios Rados deputatai pradėjo dirbti prie mobilizacijos įstatymo pakeitimų. Pagrindinis tikslas – 2024 metais į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretas mobilizuoti apie 500 tūkst. žmonių.

Pagrindinis mobilizacijos tikslas – pakeisti tuos 330 tūkstančių karių, kurie yra fronto linijoje. Likę šauktiniai bus naudojami pagal situaciją, kuri susiklostys mūšio lauke.

Naujam įstatymo projektui deputatai pateikė daugiau nei 4 tūkst. pataisų.

Dabar į frontą šaukiami vyrai nuo 27 iki 60 metų. Vidutinis Ukrainos gynėjo amžius – 40 metų. Pareigūnai griežtai sureagavo į galimybę sumažinti šaukimo amžių iki 25 metų.

 

Neseniai buvo paskelbti duomenys, pagal kuriuos Ukrainoje gyvena apie 11 milijonų vyrų nuo 25 iki 60 metų, tačiau į mobilizaciją patenka tik 3 700 000 vyrų.

2024 metų vasarį organizacija „Info Sapiens“ atliko vyrų apklausą. Ji parodė, kad 48% nepasirengę kariauti. Pagrindinė priežastis buvo tarnavimo trukmės neapibrėžtumas, nepakankamas fizinis ir karinis pasirengimas, įprastos amunicijos ir ginkluotės trūkumas kariuomenėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(65)
(4)
(61)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: