JAV įniršusi. Ukraina spaudimui nepasiduoda. Kas vyksta (Foto) (5)
Pasaulio žiniasklaida rašo apie JAV daromą spaudimą Ukrainai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Smūgiai Jelabugoje, kur Rusija, bendradarbiaudama su Iranu, įkūrė „Shahed“ surinkimo gamyklą, ir naftos perdirbimo gamyklai Nižnekamske įrodė rimtą Ukrainos specialiųjų tarnybų pajėgumų išplėtimą. Šie objektai Tatarstane yra daugiau nei 1000 kilometrų nuo Ukrainos sienų.
Ukrainiečiams pavyko sugadinti pirminį naftos perdirbimo įrenginį, kurio pajėgumas siekia apie 8 mln. tonų per metus – tai yra 2,6% visos Rusijos naftos perdirbimo. Ir šis faktas yra dar svarbesnis.
JAV įniršusi. Pasaulio žiniasklaida rašo apie JAV daromą spaudimą Ukrainai dėl atakų prieš Rusijos naftos infrastruktūrą. Vašingtonas nerimauja, kad dėl tokių išpuolių prieš JAV prezidento rinkimus padidės naftos ir naftos produktų kainos. Maskva aktyviai kursto šias baimes vykdydama specialias informacines operacijas.
Akivaizdu, kad Ukraina nepasidavė spaudimui ir pasielgė teisingai. Pirma, naftos perdirbimo gamyklos yra Rusijos karinės infrastruktūros dalis ir yra teisėti taikiniai. Nepateisinamai vėluojant teikti karinę pagalbą iš JAV, smūgiai giliai Rusijos viduje prieš tokius taikinius yra viena iš nedaugelio galimybių Ukrainai vykdyti veiksmingą gynybą.
Antra, pati Rusija sąmoningai provokuos naftos kainų kilimą prieš rinkimus Amerikoje, bendradarbiaudama su tuo pačiu Iranu ir jį atstovaujančiomis armijomis Artimuosiuose Rytuose. Ukrainos smūgiai su tuo neturi nieko bendra. Be bandymo blokuoti karinę pagalbą Kyjivui, Maskvos tikslas bus kištis į prezidento rinkimus: kylančios kainos yra viena mėgstamiausių Donaldo Trumpo temų.
Savo „Telegram“ kanale apie tai rašo Izraelyje gyvenantis, šios šalies pilietybę gavęs buvęs Rusijos milijardierius Leonidas Nevzlinas.