Paaiškėjo labai didelė problema. Kas nutiko su Ukrainos naikintuvais „Mirage 2000“ (Video)  ()

Prancūzų lėktuvai leis Ukrainai efektyviau ginti savo sausumos ir oro erdvę nuo rusų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė apie naikintuvų „Mirage 2000-5“ perdavimą ukrainiečiams. Kol kas nežinoma, kiek virš Ukrainos atsiras tokių orlaivių. 

Pranešimas apie naikintuvų „Mirage 2000-5“ perdavimą Ukrainai sulaukė didelio visuomenės dėmesio. Be anksčiau žadėtų naikintuvų F-16, prancūzų lėktuvai leis Ukrainai efektyviau ginti savo sausumos ir oro erdvę nuo rusų.

Tačiau nei ruošiamų tiekti mašinų skaičius, nei jų perdavimo į frontą data nepatvirtinta. E. Macronas tik užsiminė, kad pilotų mokymai galėtų prasidėti vasarą.

[Vokietija] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje profesionalus flokavimo įrenginys. Ribotas kiekis
3864

Puiki kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Profesionalus įrenginys

Išsamiau

Savaitraštis „La Tribune“ skelbia, kad Prancūzija Ukrainai gali suteikti ne daugiau kaip šešis naikintuvus „Mirage 2000-5“, o likusius teks rasti kitose šalyse.

Prancūzijos oro pajėgos turi tik 26 vnt. „Mirage 2000-5“‘. Likę lėktuvai yra senesnių „Mirage 2000B“, ‚Mirage 2000C“, „Mirage 2000D“ ir „Mirage 2000N“ versijų. Jei Paryžius nori pasilikti bent vieną eskadrilę (20 lėktuvų), jis negali padovanoti daugiau nei šešių naikintuvų.

 

Prancūzų savaitraštis mano, kad Ukraina gali tikėtis 12 vnt. „Mirage 2000-5“ lėktuvų pristatymo. Juos taip pat naudoja Kataras ir Taivanas.

„Mirage 2000“ yra prancūzų naikintuvas ir atakos lėktuvas, kuris buvo gaminamas įvairių modifikacijų. „Mirage 2000-5“ yra  modernizuota kelių modelių versija (Prancūzijoje ji vadinama „Mirage 2000-5F).

 

„Mirage 2000-5“ yra daugiau nei 15 m ilgio, beveik 6 m aukščio ir 9 m ilgio. Greitis siekia 2,35 Mach. Maksimalus orlaivio skrydžio aukštis – 19 800 m, o nuotolis – 3 900 km.

„Mirage 2000-5“ naudojamas naujas pakabos išdėstymas. Naikintuvas gali gabenti raketas „oras-oras“ (įskaitant MBDA MICA IR/RF), „oras-žemė“ raketas ir bombas. Papildoma įranga apima elektroninio karo sistemą „Sabre“ ir raketų paleidimo įrenginius, kurie skirti padidinti orlaivio saugumą, klaidinant priešininkus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(5)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()