To nelaukė niekas. Pasirodė Prancūzijos sraigtasparniai (Video)  ()

Sustiprino diplomatinius santykius.


H225M sraigstasparniai
H225M sraigstasparniai
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=yBR2vNfR40M

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Irakas, kuris iki šiol palaikė gana gerus santykius su Rusija, 2024 metų rugsėjo pradžioje pasirašė „novatorišką susitarimą“ su „Airbus“, rašoma Bulgarijos kariuomenės svetainėje. Tai susiję su 12 naujų sraigtasparnių H225M „Caracal“ pirkimu, nes jie turi pakeisti senstančius sraigtasparnius Mi-17, kurių gamyba prasidėjo dar sovietmečiu ir tęsiasi iki šiol.

Irako ir Rusijos santykiai per pastaruosius du dešimtmečius išliko panašaus lygio. Net šio tūkstantmečio pradžioje Rusijos vyriausybė suteikė Saddamui Husseinui žvalgybos informaciją apie Amerikos pajėgų buvimo vietą. 2009 metais „Lukoil“ ir „Gazprom“ pasirašė su Iraku naftos sutartis. Po kelerių metų, 2018-aisiais, Irakas iš Rusijos gavo tankus T-90, o po dvejų metų Bagdadas svarstė galimybę iš Rusijos įsigyti raketų sistemą S-400.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
10553 2

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Dabar Irakas kuria savo oro arsenalą, pakeisdamas pasenusius posovietinius sraigtasparnius Mi-17, praneša Bulgarijos kariuomenė. Atrodytų, kad atsižvelgiant į ankstesnius santykius su Rusija, natūralus pasirinkimas būtų naudoti įrangą iš Rusijos.

Tačiau, kaip paaiškėjo, Irako gynybos ministras Thabetas Abbassi žiūri kita kryptimi ir nusprendė dėl vakarietiškų „Airbus“ modelių, ypač H225M „Caracal“ įsigijimo. Irako lyderiai nupirks 12 tokio tipo sraigtasparnių, taip sustiprindami diplomatinius santykius tarp Irako ir Prancūzijos. Sraigtasparnių pristatymą planuojama pradėti 2025 m.

 

Minėti sraigtasparniai H225M „Caracal“ yra beveik 20 m ilgio, o pagrindinio rotoriaus tarpatramis siekia 16,2 m.  Bendras kilimo svoris viršija 11 t. Šios konstrukcijos varomąją jėgą užtikrina du „Safran Helicopter Makila“ turboveleniniai varikliai, kurių kiekvieno galia yra 2600 AG. Šis derinys leidžia „Caracal“ įsibėgėti iki maksimalaus 320 km/h greičio ir nuskristi 900 km atstumą.

 

Šiame Vakarų orlaivyje telpa iki 28 žmonių arba maždaug 5 tonos krovinio – priklausomai nuo misijos reikalavimų. H225M netrūksta modernių aviacijos elektronikos ir ryšių sistemų kartu su skaitmeniniais ekranais ir pažangia skrydžių valdymo sistema. Ginklų sistema „HForce“ leidžia sraigtasparniui valdyti raketas oras-žemė,  kulkosvaidžius, padidindama jo naudingumą atliekant įvairias kovines misijas.

Siekdamas padidinti jo gynybines galimybes, gamintojas naudojo sistemas, kurios įspėja apie atskrendančias raketas, taip pat raketų paleidimo įrenginius. Jos skirtos padidinti išgyvenamumą sunkiose situacijose. Be to, H225M gali judėti visiškai autonomiškai bet kokiomis oro sąlygomis – dieną ir naktį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(1)
(30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()