Diktatoriaus lėktuvas numuštas? Kas vyksta prezidentui pabėgus iš šalies (Video)  ()

„Reuters“ duomenimis, Bašaras Assadas iš Damasko išvyko lėktuvu. „Hajat Tahrir al Šam“ (HTS) grupuotė teigia numušusi lėktuvą Il-76, kuriuo tikriausiai skrido prezidentas Assadas. Tačiau oficialaus informacijos patvirtinimo nėra.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-12-08 Diktatoriaus lėktuvas numuštas? Kas vyksta prezidentui pabėgus iš šalies (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sirijos opozicija paskelbė Damaską „laisvu nuo tirono Assado“. Sukilėliai paskelbė, kad perėmė Sirijos sostinės kontrolę. Tūkstančiai žmonių susirinko centrinėje miesto aikštėje, švesdami laisvę nuo ilgus metus trukusio Assado šeimos valdymo.

Žmonės griauna paminklus buvusiam prezidentui ir Assado tėvui Hafezui (valdė 1970-2000 m.). Bašaras Assadas paliko Damaską nežinoma kryptimi, praneša „Reuters“, remdamasi dviem aukšto rango Sirijos armijos pareigūnais.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
5782

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Opozicijos atstovai kalbėjo per Sirijos valstybinę televiziją ir paskelbė apie Assado režimo nuvertimą.

Žurnalistas Barakas Ravidas pranešė, kad Assadas paliko Damaską apie vidurnaktį ir nuvyko į Rusijos karinę bazę Sirijoje skristi į Maskvą.

„Flightradar“ duomenimis, Sirijos oro bendrovės lėktuvas pakilo iš Damasko, kai miestą užėmė sukilėliai. Iš pradžių jis patraukė į pakrantės regionus, Assado alavitų religinės grupės tvirtovę, bet vėliau pakeitė kursą ir dingo iš radarų. Kol kas informacijos apie laive esančius keleivius nėra.

 

Grupė HTS teigia numušusi lėktuvą Il-76, kuriame greičiausiai buvo Assadas. Oficialaus šios informacijos patvirtinimo nėra.

Sirijos opozicijos užsienyje vadovas Hadi al Bahra patvirtino, kad Damaskas dabar yra be Bašaro al Assado. Tuo tarpu Sirijos ministras pirmininkas Muhammadas Ghazi al Jalali pareiškė esantis pasirengęs paremti žmonių suformuotą pereinamojo laikotarpio vyriausybę.

Prieš įžengdami į Damaską, sukilėliai vos per dieną trukusią kovos dieną užėmė pagrindinį Homso miestą. Tai buvo rimtas smūgis Assado armijai, kuri patyrė didžiulį atsitraukimą. Homso gyventojai išėjo į gatves, švęsdami laisvę, skanduodami „Homsas laisvas!“.

 

 

Konfliktą simbolizuojantis miestas Homsas buvo niokojamas ilgus metus trukusios apgulties. Dabar jo kontrolė yra sukilėlių rankose, atkuriančių savo pozicijas po ilgo sąstingio laikotarpio. Grupės HTS lyderis Abu Mohammedas al Golani šią pergalę pavadino istorine ir paragino humaniškai elgtis su tais, kurie sudeda ginklus.

Sukilėliai taip pat išlaisvino iš kalėjimų tūkstančius kalinių, o vyriausybės pajėgos pabėgo, degindamos dokumentus.

Assado režimo žlugimas sukėlė nerimo bangą regione, rašo „Reuters“. Kataras, Saudo Arabija, Egiptas, Turkija, Iranas, Rusija ir kitos šalys ragino politiškai išspręsti situaciją.

 

Nors daugelis sirų švenčia režimo žlugimą, HTS, buvusios „Al Qaeda“ atšakos, įtaka kelia susirūpinimą. Golani bando įtikinti pasaulio bendruomenę savo ketinimais neįgyvendinti griežtų islamistų įstatymų ir tikina, kad nepalaiko teroristinių išpuolių užsienyje.

 

Šis netikėtas įvykis keičia 13 metų trukusio karo eigą ir, atrodo, atveria naują skyrių Sirijos istorijoje.

Arabų žiniasklaida rašo, kad diktatorius greičiausiai pabėgo į JAE, Iraną ar Rusiją. Taip pat yra versija, kad Assado lėktuvas sudužo netoli Homso ir jis žuvo.

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) patvirtino dislokavusios pajėgas buferinėje zonoje prie sienos su Sirija ir keliose kitose vietose, siekdama užtikrinti Golano aukštumų bendruomenių ir Izraelio piliečių saugumą. IDF nesikiša į vidaus įvykius Sirijoje, jos tikslas – apsaugoti savo sienas ir civilius gyventojus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: