„SpaceX“ į kosmosą pakėlė dar du „NanoAvionics“ Lietuvoje pagamintus palydovus  ()

Šeštadienį, du UAB „Kongsberg NanoAvionics“ („NanoAvionics“) sukurti palydovai kartu su „SpaceX“ misija „Transporter 7“ pakilo į kosmosą iš Kalifornijoje esančios Vandenbergo kosminių pajėgų bazės ir buvo paleisti į 500 km aukštį. Vienas iš jų yra skirtas Dubajaus elektros ir vandens tiekimo tarnybai (DEWA) ir aptarnaus didžiausią pasaulyje saulės baterijų parką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dubajaus elektros ir vandens tinklai stebimi iš orbitos

DEWASAT 2 mažasis palydovas – ankstesnės DEWA misijos tąsa. Praėjusių metų sausio mėnesį į orbitą buvo paleistas „NanoAvionics”  Lietuvoje pagamintas DEWASAT 1 . Po šio įvykio DEWA tapo pirmąja pasaulyje komunalinių paslaugų įmone, turinčia savo palydovą orbitoje.

Abu palydovai DEWASAT 1 ir DEWASAT 2 yra DEWA programos „Space-D“ dalis. Programos tikslas padėti Jungtinių Arabų Emyratų komunalinių paslaugų bendrovėms gerinti elektros ir vandens tinklų eksploatavimą, priežiūrą ir planavimą. Vienas iš palydovų fotografuos DEWA infrastruktūrą, o kitas priims ir siųs trumpąsias žinutes apie sensoriais fiksuojamą tinklų būklę. Pastarasis palydovas veikia kaip komunikacinis įrenginys, ryšį teikiantis ir nuo antžeminių komunikacijos tinklų nutolusiose lokacijose, tai ypač aktualu dykumoms. Palydovai bus naudojami stebėti Dubajaus elektros energijos tinklams, aprūpinantiems daugiau kaip 3 milijonus žmonių.

„Elektros bei vandens tiekimo optimizavimas pasitelkiant palydovines technologijas padeda ne tik sumažinti išlaidas, bet ir prisidėti prie klimato kaitos sušvelninimo. Didžiuojamės, kad Lietuvoje kuriami mažieji palydovai suteikia galimybę DEWA bendrovei būti novatoriškų palydovinių programų priešakyje“, – komentuoja „NanoAvionics“ įkūrėjas Vytenis J. Buzas.

Lietuvoje įsikūrusios bendrovės „NanoAvionics“ ir pažangiausiais sprendimais garsėjančios Dubajaus įmonės DEWA bendradarbiavimas apima ne tik palydovų gamybą, bet ir jų paleidimo valdymą, antžeminės stoties statybą ir žinių perdavimą – išsamią mokymo programą Jungtinių Arabų Emyratų specialistams ir  pagalbą plečiant būsimus DEWA kosmoso infrastruktūros pajėgumus.

Spartus įmonės augimas

 

„Nepaisant pasaulyje vykstančių neramumų, kosmoso industrija veikia pilnu pajėgumu, toliau jaučiame didelį susidomėjimą mūsų teikiamomis paslaugomis ir į tai atsižvelgdami didiname gamybos apimtis. DEWA noras toliau bendradarbiauti parodo, kokius gebėjimus ir vertę kuria mūsų ekspertų komanda ir kaip efektyviai savo žiniomis dalijasi su partneriais“, – teigia V. J. Buzas.

Pastaraisiais metais „NanoAvionics“ smarkiai augo ir plėtėsi. Praėjusiais metais bendrovė paleido į orbitą bei pristatė klientams 15 palydovų, šiemet į kosmosą pakelti dar 6. Įmonei pavyko padidinti komandos ir pajamų augimą beveik 100 proc., tai lėmė 86 pasirašytos sutartys su naujais ir nuolatiniais klientais.  Įmonės kontrolinį akcijų paketą praėjusiais metais įsigijo norvegų aukštųjų technologijų koncernas "Kongsberg". 

 

Praėjusių metų gruodį įmonė atidarė naują palydovų surinkimo ir kosminių misijų centrą Vilniuje. Naujosios patalpos išsidėsčiusios penktame VITP aukšte, kuriame yra misijų valdymo centras, gamybos bei darbo erdvės. Pastato patalpose įrenginėjama ir palydovų testavimo erdvė.

Įmonėje šiuo metu dirba 275 darbuotojai, tačiau ji nuolat plečiasi ir ieško naujų darbuotojų įvairiose srityse: nuo inžinerijos iki komercinių pozicijų. Bendrovė turi klientų net 47  šalyse, glaudžiai bendradarbiauja su tomis valstybėmis bei su mokslo ir komercinėmis industrijomis visame pasaulyje – NASA, Europos kosmoso agentūra, „Thales Alenia Space“ ir kitomis. Įmonė išplėtė ir administracinius bei gamybinius padalinius, šiai dienai jie įsikūrę ir JAV bei Jungtinėje Karalystėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()