Pakilo „Starship“! Viduje buvo... bananas. Ne viskas vyko pagal planą (Foto, Video)  ()

Per naują bandomąjį skrydį kompanijai „SpaceX“ kaip ir praėjusį kartą ant žemės nepavyko sugauti milžiniškos nešančiosios raketos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiausia ir galingiausia pasaulyje raketa „Starship“, lapkričio 20 d. 00:00 Lietuvos laiku pakilo iš bendrovės „SpaceX“ kosmodromo Teksase. Tai buvo šeštasis bandomasis skrydis. Nors bandymas buvo sėkmingas, ne visi planai buvo įgyvendinti, rašo „Space“.

Elono Musko kompanijos „SpaceEX“ sukurta galingiausia pasaulyje raketa „Starship“ yra 122 metrų aukščio. Jis susideda iš dviejų dalių: nešančiosios raketos „Super Heavy“ ir erdvėlaivio „Starship“.

Per paskutinį penktą bandomąjį skrydį „Super Heavy“ daugkartinio naudojimo raketa po paleidimo ne tik grįžo į Žemę, bet ir ją kosmodrome sugavo paleidimo bokšte esančios žnyplės „Mechazilla“. Šį kartą kompanija „SpaceX“ tikėjosi pakartoti šį žygdarbį, tačiau tai nepavyko.

Todėl „Super Heavy“ sudužo kontroliuojamo nusileidimo metu Meksikos įlankoje praėjus 7 minutėms po paleidimo.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
4310

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Tačiau pagrindinis naujojo bandymo tikslas buvo patikrinti 50 metrų „Starship“ funkcionalumą. Šį kartą, kaip ir per ankstesnį bandomąjį skrydį, erdvėlaivis pusiau orbitine trajektorija nusileido Indijos vandenyne. Erdvėlaivis sugebėjo išgyventi nusileidęs į Žemės atmosferą, paleido 3 iš 6 variklių, apsisuko į vertikalią padėtį ir 65,5 minutės po paleidimo nukrito į vandenį Indijos vandenyne.

Šį kartą „Starship“ pirmą kartą gabeno naudingą krovinį: pliušinį bananą, kuris atliko nesvarumo rodiklio vaidmenį.

Naujasis skrydis parodė, kad erdvėlaivis gali atlikti manevrus, reikalingus saugiai grįžti į Žemę orbitinių skrydžių metu. Kaip ir „Super Heavy“, „Starship“ yra daugkartinio naudojimo, o „SpaceX“ tikisi, kad būsimų bandymų metu jį pavyks pagauti paleidimo bokšte su „Mechazilla“.

 

Naujasis „Starship“ skrydis suteikė galimybę išbandyti modifikuoto šiluminio skydo, saugančio viršutinę „Starship“ dalį, stabilumą patekimo į Žemės atmosferą metu.

Naują „Starship“ raketos paleidimą stebėjo būsimasis 47-asis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kurį aktyviai palaiko „SpaceX“ savininkas.

 

„SpaceX“ kompanija sukūrė raketą „Starship“, kad ją būtų galima panaudoti žmonėms ir kroviniams pristatyti į Mėnulį ir Marsą, taip pat skristi į Žemės orbitą.

Jei viskas vyks pagal planą, viena „Starship“ versija 2026 m. pirmą kartą per daugiau nei 50 metų nuskraidins NASA astronautus į Mėnulio paviršių. Šiuo atveju „Starship“ bus Mėnulio nusileidimo modulis.

Tais pačiais metais „SpaceX“ ketina pirmą kartą išsiųs „Starship“ erdvėlaivį į Marsą, tačiau be įgulos.

Kad visi Elono Musko kompanijos planai išsipildytų, būtina kuo greičiau pradėti eksploatuoti raketą „Starship“, tačiau kol kas ji artimiausiu metu turės atlikti dar kelis bandomuosius skrydžius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: