Nuotaiką įtakoja ir... maistas. Yra viena rūšis, kuria geriau nepiktnaudžiauti  ()

Tirtas poveikis žarnyno mikrobiomai ir smegenų chemijai.


Riebus maistas
Riebus maistas
© National Cancer Institute, National Institutes of Health (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:High_Fat_Foods_-_NCI_Visuals_Online.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuotaiką įtakoja ir.. maistas. Kolorado universiteto mokslininkų grupei pavyko ištirti per daug riebaus maisto neigiamo poveikio žiurkių žarnyno mikrobiomo sudėčiai ir smegenų chemijai mechanizmus. Tyrimo rezultatai paskelbti moksliniame žurnale „Biological Research“.

Tyrime dalyvavo dvi lygios jaunų žiurkių grupės, kurios 9 savaites buvo šeriamos skirtingu riebalų kiekiu: vienai gyvūnų grupei buvo skirta standartinė dieta, kurioje buvo apie 11 % riebalų, o kitai – riebus maistas (45 % riebalų), daugiausia turiintis sočiųjų riebalų iš gyvūninės kilmės produktų. Viso tyrimo metu mokslininkai rinko išmatų mėginius ir vertino gyvūnų mikrobiomą, o po 9 savaičių gyvūnams buvo atlikti elgesio tyrimai.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Fantastiškos 1800W energijos stotelės, 100W laidai, SUP irklentės, multimetrai ir kampiniai šlifuokliai (Video)
2871 6

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „DaranEner NEO1500 Pro“ - 1800W, 1382,4Wh portabili energijos stotelė

2) „BlitzWolf BW-TC23“ - greitojo įkrovimo ir duomenų perdavimo laidas

3) „MUSTOOL C21“ - universalus multimetras 

4) „Drillpro“ - 800W kampinis šlifuoklis, pasirenkamas baterijų skaičius

5) „FunWater SUPFW04A“ - pripučia SUP irklentė

Išsamiau

Pirmasis pokytis, pastebėtas daug riebalų turinčios dietos grupėje, buvo staigus žarnyno bakterijų įvairovės sumažėjimas, kuris dažniausiai siejamas su žarnyno sveikata. Visų pirma, buvo pastebėtas staigus Firmicutes tipo bakterijų skaičiaus padidėjimas ir staigus Bacteroidetes tipo bakterijų sumažėjimas. Šis santykis dažnai siejamas su nutukimu.

Antrasis riebios dietos poveikis yra didesnė trijų genų (TPH2, HTR1a ir SLC6A4), dalyvaujančių neurotransmiterio serotonino gamyboje ir signalų perdavime, ypač smegenų kamieno srityje, vadinamame nugaros „raphe nucleaus“ branduolyje, kuris yra susijęs su stresu ir nerimu.

 

Nors serotoninas dažnai vadinamas „laimės hormonu“, tyrimo autoriai pažymi, kad kai kurios serotonino neuronų grupės, kai suaktyvinamos, gali sukelti gyvūnams į nerimą panašias reakcijas.

Kita žiurkėms, gavusioms daug riebalų, rasta problema buvo žarnyno gleivinės pažeidimas, dėl kurio bakterijos gali patekti į kraujotakos sistemą ir paveikti smegenis per klajoklį nervą, kuris eina iš virškinamojo trakto į smegenis.

Mokslininkai pažymi, kad sveikieji riebalai, esantys žuvyje, alyvuogių aliejuje, riešutuose ir sėklose, gali turėti priešuždegiminį poveikį ir būti naudingi smegenims.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(1)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()