5 priežastys, kodėl jūsų kojas gali traukti mėšlungis - kada geriau kreiptis į gydytoją?  ()

Skausmingas mėšlungis – tam tikros raumenų grupės spazmai – pažįstami daug kam. Kas sukelia tuos spazmus? Medikai nurodo penkias galimas priežastis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mikroelementų trūkumas

Kai trūksta gyvybiškai svarbių mineralų ir vitaminų, mūsų organizmas pradeda streikuoti. Jei trūksta natrio, magnio, kalcio, kalio, reikia įtraukti į savo valgiaraštį ruginę duoną, daigus, kitus produktus, kuriuose yra daug mikroelementų.

Pasyvus gyvenimo būdas

Jeigu jūs praleidžiate dieną sėdėdami prie kompiuterio ar televizoriaus, jūsų kūnas anksčiau ar vėliau ims maištauti dėl tokio elgesio. Dėl judėjimo stokos organizme sutrinka kraujo apytaka, aptirpsta raumenys, prarandamas lankstumas.

Po prasėdėtos dienos žmogus jaučia dilgčiojimą galūnėse, neišjudintų kaulų traškėjimą. Tokiais atvejais kyla raumenų spazmai. Pavojingiausia sėdėjimo poza yra sėdėjimas užmetus koją ant kojos arba sukryžiuotomis kojomis, nes ji trukdo kraujo apytakai.

Šaltas vanduo

Mėšlungis gali sutraukti maudantis šaltame vandenyje. Būtent todėl rekomenduojama šaltose upėse ir ežeruose maudytis tik su draugų kompanija, nes dėl mėšlungio žmonės dažnai nuskęsta.

Vitaminų stoka

Vitaminų D ir E trūkumas taip pat gali būti mėšlungio priežastis. Riešutai, linų aliejus, kviečiai ir net saulės šviesa – geriausi šių vitaminų šaltiniai.

Kraujo apytakos trukdžiai

Kraujo cirkuliacijos sutrikimai būna glaudžiai susiję su nepakankamu fiziniu aktyvumu. Jei pastebite, kad pajutote diskomfortą kojose ar venų srityje, pradėkite reguliariai daryti stimuliuojančius masažus, tam naudokite šildančius aliejus. Jei nemalonūs pojūčiai nepraeina per porą dienų, kreipkitės į gydytoją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(16)
(1)
(15)

Komentarai ()