Mokslininkai rado būdą pasakyti, kurie COVID-19 pacientai greičiausiai mirs ()
Jei COVID-19 padėtis vėl pablogės ir ligoninės vėl bus perpildytos, gydytojams teks tvarkytis su milžinišku krūviu. Labai sunku padalinti savo dėmesį visiems pacientams. Kaip žinoti, kuriam pagalbos reikia daugiau? Dabar mokslininkai Niujorke rado ženklus, kurie padeda nustatyti COVID-19 paciento mirties riziką.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kai pacientų būklė yra sunki, gydytojai negali tiksliai nustatyti prognozės. Neaišku, ar paciento būklė ims gerėti, ar jo kūnas teigiamai į gydymą visgi nesureaguos. Tačiau dabar mokslininkai ištyrė 140 COVID-19 pacientų duomenis ir pastebėjo, kad tikslią prognozę galima nustatyti žiūrint į šių žmonių elektrokardiogramas.
Šis metodas yra geras tuo, kad elektrokardiogramas daryti yra pakankamai paprasta. Reikalingą įrangą turi visos ligoninės. Be to, tai galima atlikti vietoje, nevežant paciento į specialius kabinetus.
Mokslininkai pastebėjo, kad silpnėjanti, mažėjanti QRS banga 74 % atvejų prognozuoja būklės prastėjimą. Medikai šį ženklą vadina LoQRS. Po pirmojo LoQRS pastebėjimo iki paciento mirties įprastai praeina 52 valandos.
QRS kompleksas greitą dešiniojo ir kairiojo skilvelio depoliarizaciją. QRS banga elektrokardiogramoje įprastai yra aukščiausia (didesnė nei P ar T bangos). LoQRS būklės pastebėjimas leistų gydytojams greičiau sureaguoti į blogėjančią paciento būklę prieš pasimatant kitiems simptomams. Žinoma, pokyčiai elektrokardiogramoje nėra unikalūs COVID-19 ligai - mokslininkai juos stebėjo ir tarp sunkiai sergančiųjų gripu. Tačiau gripo atveju laikas tarp pirmųjų LoQRS požymių ir mirties buvo maždaug 6 dienos.
Mokslininkai teigia, kad šis tyrimas rodo, kad svarbu stebėti elektrokardiogramos duomenis, nes juose pirmiausia išryškėja svarbūs sunkaus COVID-19 paciento būklės pokyčiai.