Vietoj vaistų – adatos ir masažas (20)
Norite vaistų nuo "visų ligų" be šalutinio poveikio? Pasidomėkite taškiniu masažu ir akupunktūra.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gamtininkė Teresė Kalnienė trišakio veido nervo uždegimu susirgo prieš šešerius metus.
„Kamavo klaikus galvos skausmas. Kreipiausi į savo šeimos gydytoją, ši nusiuntė pas neurologą. Jis paskyrė vaistų – finlepsino. Išgeriu tabletę, skausmas sumažėja, bet pradeda pykinti, svaigsta galva. Informaciniame lapelyje perskaičiau, kad toks jų šalutinis poveikis“, – prisiminė moteris.
Ji dar kartą nuėjo pas neurologę. Ši visai nuliūdino – kitų vaistų nuo šios ligos nėra. Bet skyrė daugiau fizioterapijos procedūrų.
Išbandė ir fizioterapiją
Paskirti šildymai skausmą sumažindavo valandai dviem, vėliau vėl atsinaujindavo. Slaugytojų pasiteiravusi, kiek laiko jai gali tekti gydytis, T.Kalnienė išgirdo, kad daug pacienčių čia su pertraukomis vaikšto ne vienus metus. Veido nervo uždegimas – sudėtinga liga.
Po dviejų mėnesių aiškaus pagerėjimo moteris nejautė, tad pradėjo ieškoti alternatyvaus gydymo. Privačiai dirbanti gydytoja užsiminė apie adatų terapiją. „Išbandžiau. Po 3 seansų pajutau aiškų pagerėjimą. Dar po 4 seansų baigiau gydymą ir ligą pamiršau, regis, visam laikui. Bent kol kas ji neatsinaujino“, – sakė T.Kalnienė.
Taškinis masažas – nuo skausmo
Maitindama naujagimį krūtimi T.Kalnienė išbandė ir taškinį masažą. Jai pradėjo skaudėti dantį. Moteris puolė ieškoti odontologo. Deja, gydytoja atostogavo, penktadienį niekas nenorėjo priimti naujos pacientės. Tada ji susirado knygelę „Taškinis masažas“, pasižymėjo visus danties skausmą malšinančius taškus ir pradėjo atkakliai juos spaudyti.
„Po 15 minučių skausmas nurimo. Ilgam. Vėl skaudėti pradėjo tik po 5 mėnesių. Tada kreipiausi pas gydytoją, ji išgydė supūliavusią danties šaknį“, – pasakojo moteris.
Taškinį masažą ji prisimena visada, kai kas nors suskausta jai ar vaikams.
Su Džok sistema
„Gydyti adatomis gali tik medikai, pats sau žmogus gali padėti tik taškiniu masažu“, – pastebėjo šeimos gydytoja Vilma Besakirskienė, susipažinusi bei taikanti korėjietišką taškinio masažo Su Džok sistemą.
Pasak jos, tai visai nesudėtinga sistema, kurią gali perprasti ir profilaktikai ar greitam skausmo malšinimui naudoti kiekvienas žmogus. „Su“ korėjietiškai yra pėda, „džok“ – plaštaka. Stimuliuojant pėdose ir plaštakose esančius organų taškus, pažeistoje kūno dalyje normalizuojami energetiniai srautai.
„Stimuliuojant bet kokį tašką – jį masažuojant kruopa, masažiniu žieduku – impulsai eina į pažeistą organą, nervinę sistemą. Tai pagerina kraujotaką, deguonies cirkuliaciją ir atleidžia organo spazmus. Kai atsikuria ląstelių kraujotaka, valosi šlakai, skausmai nurimsta, stiprėja organo funkcija“, – aiškino V.Besakirskienė.
Ji akcentavo, kad nesveiko organo taškas tampa jautrus, tarsi įspėja apie prasidėjusią ligą. Stimuliuojant atitinkamą tašką, gydomas pažeistas organas.
„Tai nereiškia, kad susirgus ausies uždegimu užteks pamasažuoti tam tikrus taškus ir nereiks lašintis bei gerti vaistų, o suskaudus dantims – jų taisyti. Tačiau ligos praeis greičiau ir lengviau“, – sakė V.Besakirskienė.
Knygoje "Netradiciniai gydymo metodai" pateikti kojų pėdų ir plaštakų aktyvūs taškai:
A – dešinė plaštaka ir dešinė pėda:
2-asis pirštas atitinka dešinę ranką
3-asis pirštas atitinka dešinę koją
4-asis pirštas atitinka kairę koją
B – kairė plaštaka ir kairė pėda:
2-asis pirštas atitinką kairę ranką
3-asis pirštas atitinka kairę koją
4-asis pirštas atitinka dešinę koją
5-asis pirštas atitinka dešinę ranką
Vidaus organų atitikimas plaštakose ir pėdose
blužnis – 11
dvylikapirštė žarna – 9
galva – 1
gimda – 14
kaklas – 2
kasa – 10
kepenys, tulžies pūslės - 7
krūtinės ląsta – 3
lytiniai organai – 16
pilvo ertmė – 4
plaučiai – 6
plonosios žarnos – 13
skrandis – 8
storoji žarna -12
širdis – 5
šlapimo pūslė – 15
Tūkstantmečių patirtis
„Žmogus turi ne tik kraujotakos, nervų, bet ir energetinę sistemą, kuri labai susijusi su nervais. Tradicinė medicina ją jau pripažįsta“, – sakė V.Besakirskienė, pastebėdama, kad akupunktūra ir taškinis masažas atsirado IV a. pr. Kr.
„Organizmas yra visuma. Energetinė sistema pakinta esant bet kokiam fizinio kūno pokyčiui. Žodžiu, jeigu serga viena sistema, kitos yra išsiderinusios. Kaip organizmą galima gydyti vaistais, taip energetinę sistemą – taškiniu masažu. Jis siunčia signalus į organus ir ląsteles, atpalaiduoja juos, pagerina kraujotaką, medžiagų apykaitą ir žmogus sveiksta“, – pasakojo V.Besakirskienė.
Ją akupunktūra ir taškiniu masažu sudomino draugė gydytoja, kuri sakė, kad derinami su tradicine medicina šie metodai daro stebuklus: greitai, be jokio šalutinio poveikio duoda puikių rezultatų. V.Besakirskienė tai išbandė su namiškiais, pagilinusi žinias, pataria ir pacientams.
Kam ypač tinka?
„Korėjoje Su Džok – privaloma disciplina pradinių klasių vaikams. Pasitempė vaikas sąnarį, pamasažavo atitinkamus taškus ir nuramino skausmą. Pradėjo jam skaudėti pilvą, paspaudė tašką delno viduryje pieštuku ar lazdele, kol pateks pas gydytoją, pasidarys tyrimus, sau nemažai padės“, – sakė V.Besakirskienė.
Pasak jos, jei pakitimai nedideli, stimuliuojant atitinkamą tašką jie gali visai praeiti. Mat pagerėja kraujotaka, organas gauna daugiau deguonies, spazmai atsileidžia, mąžta uždegimas. Žmonės ir nežinodami taškinio masažo principų intuityviai jį atlieka: jeigu skauda pilvą ar kelį – uždeda ranką ant skaudamos vietos, ją glosto, papučia sumuštą pirštelį.
„Neverta tikėtis, kad taškinis masažas pakeis vaistus, leis pamiršti gydytojus, tačiau jis padės lengviau pasveikti, greitai sau padėti“, – sako gydytoja.
O kaip padėti sau esant nemigai, slogai, kosuliui, galvos ar gerklės skausmui? Jeigu kamuoja galvos skausmas ar prasta nuotaika, depresija, stimuliuokite kiekvieno piršto gale esančius galvos taškus. Toks visų pirštų masažas nuims spazmus, pašalins įtampą ir pagerins nuotaiką. Kosėjant masažuojami bronchų ir plaučių taškai, sloguojant – nosies.
Jei naujagimiui skauda, pučia pilvuką, paprastai jį ir masažuojame, nors galima masažuoti atitinkamus taškus delne, impulsai pasieks skaudančią vietą, atsileis spazmai, pasišalins dujos, naujagimiui palengvės.
Specialisto komentaras
Albina Trečiakauskienė VU ligoninės Santariškių klinikų Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro refleksoterapeutė
Taškinis masažas naudojamas kaip ir adatų terapija. Su Džok yra atskira sistema, skirta dirbti tik su rankų ir kojų pirštais, – kiek kitaip nei klasikinė akupunktūra. Pastaroji, manau, yra efektyvesnė. Taškinis masažas dažniau naudojamas mažiems vaikams ir senyviems žmonėms, kurie bijo adatų.
Visam kūne yra apie 700 biologiškai aktyvių taškų, vien ausyje jų apie 120. Visų mūsų organų meridianai prasideda ar baigiasi pirštų galuose, todėl masažuodami rankų ir kojų pirštų galus galime sau labai padėti. Veiksmingiausi tie taškai, kurie išsidėstę nuo pirštų galų iki kelių ir alkūnių (vadinami antikiniais).
Akupunktūra ir taškinis masažas gydo įvairias ligas, padeda nuo stipraus galvos ar danties skausmo, sloguojant, sergant širdies ir kraujagyslių ligomis.