„Omnitel“ apklausa: internete paskelbtos asmeninės nuotraukos gali sukelti daugiausiai nemalonumų  (0)

Internete išpublikuotos asmeninės nuotraukos ir namų adresas gali sukelti daugiausia nemalonumų – taip mano dauguma mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ apklaustų internautų. Beveik ketvirtadalis respondentų (22 proc.) teigė jau patyrę nemalonumų nepageidaujamoms nuotraukoms atsidūrus internete.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šias apklausas „Omnitel“ atliko, prisijungdama prie Saugesnio interneto dienos vasario 9-ają, kurios tema šįmet – „Galvok prieš skelbdamas“. Apklausoje iš viso dalyvavo per 5000 interneto vartų „Delfi“ ir „Alfa“ lankytojų.  Dalyvaudama Saugesnio interneto iniciatyvoje, „Omnitel“ siekia padėti apsaugoti labiausiai pažeidžiamus internautus – nepilnamečius.

„Dalytis nuotraukomis ar kita asmenine informacija šiandien lengva, nes bene kiekviename mobiliajame telefone yra fotoaparatas ir interneto prieiga, o išpopuliarėję socialiniai tinklai leidžia vaizdus paskleisti dideliam žmonių būriui. Tačiau, prieš tai darydami, privalome galvoti patys ir mokyti savo vaikus pagalvoti apie galimus padarinius,“ – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Remiantis praėjusių metų spalį atliktu „Omnitel“ mobilumo tendencijų tyrimu, Lietuvoje socialiniais tinklais naudojasi daugiau nei pusė šalies interneto vartotojų, o ypač aktyviai – jaunimas. Be to, vien „Omnitel“ klientai mobiliaisiais telefonais tik „Facebook“ tinkle per mėnesį atlieka daugiau kaip pusę milijono veiksmų – siunčia nuotraukas, atnaujina profilius, komentuoja. Todėl, anot A.Zabulio, paskelbta informacija pasklinda plačiai, o paskleidus užgaulią ar labai intymią informaciją  nemalonumai bei žala gali būti sunkiai išmatuojami.

Prisijungdama prie Saugesnio interneto dienos, vasario 9-14 dienomis „Omnitel“ savo mikrosvetainėse, esančiose populiariuose interneto naujienų vartuose, bei „Omnitel“ ir „Ežio“ draugų puslapiuose „Facebook“ siūlys pažiūrėti specialiai „Saugesnio interneto“ programai sukurtą režisieriaus Andriaus Seliutos dokumentinį filmą „Tinklas“ bei  filmuką „Galvok prieš skelbdamas“, bei įvairiomis formomis skleis informaciją apie saugesnį interneto naudojimą.

„Omnitel“ kartu su kitais mobiliojo ryšio operatoriais yra pasirašiusi nacionalinį Elgesio kodeksą saugiam nepilnamečių mobiliojo ryšio vartojimui ir jau kurį laiką blokuoja puslapius, kuriuose yra galimai neteisėtas turinys, taip užkirsdama kelią pasiekti neteisėtą pagal šalies įstatymus informaciją internete. Savo mobiliojo interneto portale telefone „Omni SurfPort“ bendrovė nesiūlo suaugusiesiems skirtų paslaugų, o vartotojai, pastebėję internete neteisėtą turinį, gali apie tai pranešti Omnitel.lt svetainėje. Taip pat kiekvienas vartotojas gali pranešti apie pastebėtą pornografinį, pedofilinį, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį internete Saugesnio interneto iniciatyvos puslapyje www.draugiskasinternetas.lt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: