IBM sistema užtikrins darnesnį eismą Baltijos jūroje  (0)

Informacinių technologijų korporacija IBM paskelbė diegianti vieningą komunikacijos sistemą, padėsiančią sklandžiau bendrauti laivams, plaukiantiems Baltijos jūra. Projektas pristatytas Helsinkyje, tarptautiniame aukščiausio lygio Baltijos regiono forume (Baltic Sea Action Summit), kuriame dalyvauja ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

IBM kartu su Suomijos valstybinėmis jūrinių reikalų institucijomis sukūrė atvirais standartais grįstą programinę įrangą, kuria naudotis galės visi kompiuterine įranga aprūpinti laivai Baltijos jūroje. Prieigą užtikrins automatizuoto atpažinimo sistemų (AIS) standartas, sukurtas Pasaulinės jūrų organizacijos. Iki šiol eismas Baltijos jūroje buvo valdomas radijo ryšiu, todėl tam buvo sugaištama daug laiko. Speciali programinė įranga palengvins laivų įgulų kasdieninius einamuosius darbus, o jūrų tarnyboms leis efektyviau veikti nelaimės atveju. Naujoji sistema automatiškai teiks informaciją ir kitais klausimais – apie oro sąlygas ar pavojingą krovinį.

Nors IBM automatizuoto atpažinimo sistemos diegimas gali užtrukti ilgiau – dėl jau esamų įrenginių skirtumų ir laivybos bendrovių pasiruošimo – sistema jau sėkmingai išbandyta dviejuose keleiviniuose keltuose, kursuojančiuose maršrutu Helsinkis – Stokholmas. IBM atstovų teigimu, ypatingai svarbu, kad šiuo pažangiu navigacijos įrankiu Baltijos jūros vandenyse galės naudotis visi laivai, nesvarbu iš kokios pasaulio vietos plauktų. Atvirų standartų programinė įranga ateityje galės būti panaudota ir kituose pasaulio regionuose.

„Pažangios technologijos, kurias kasdien diegia IBM, jau keičia pasaulį, nes tampa vis patrauklesnės – jos nebrangios, kompaktiškos ir didelių pajėgumų“, - sako „IBM Lietuva“ vadovas Irmantas Kandratavičius. Pasak jo, tokios gamtinės sistemos kaip vandens keliai, pasitelkus moderniausias technologijas, šiandien gali būti valdomos taip pat efektyviai kaip ir pramoninės tiekimo grandinės, transportavimo ar energetikos sistemos. Projektas prisideda prie Baltijos jūros veiksmų grupės (angl. – Baltic sea action group) susitikimo Helsinkyje, kurio metu regiono šalių lyderiai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir verslo bendruomenė aptaria svarbiausius šių dienų iššūkius Baltijos jūrai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: