Kaip IT rinką paveiks IBM planai įsigyti „Sun Microsystems”?  (2)

JAV kompiuterių gamybos bendrovė IBM ketina pirkti kompiuterių programinės ir techninės įrangos gamintoją „Sun Microsystems”. Šis sandoris tikriausiai būtų pats didžiausias per visą IBM kompanijos istoriją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sąjunga sustiprintų IBM pozicijas internetinėje erdvėje, viešajame sektoriuje, duom. bazių bei telekomunikacijų rinkose. Be to, abi bendrovės palaiko „atvirąjį kodą” (angl. open-source) bei Java internetinę įrangą.

Sandoris prikeltų abi bendroves iš sunkios ekonominės padėties. Vien „Sun Microsystems” akcijos per laikotarpį nuo 2007-ųjų vasario iki 2008-ųjų lapkričio smuko nuo 25,92 dol./akcija iki 3,17 dol./akcija.

Be to nereikėtų pamiršti, jog sena IBM svajonė – aplenkti IT rinkos lyderį, „Hewlett-Packard Co”.

Kaip šis sandoris paveiktų globalią IT rinką? Apie tai savo pamąstymus išplatino bendrovės JMSYS direktorius A. Krikštaponis. Jis pabrėžia, jog IBM ir „Sun Microsystems“ žinomos ne tik kaip serverius gaminančios ir derinančios kompanijos, bet ir kaip programinės įrangos kūrėjos. Bene svarbiausia „Sun Microsystems“ produktų šeima yra „Java“ technologijos, turinčios milžinišką programuotojų bendruomenę visame pasaulyje.

Pasak A. Krikštaponio, jei IBM ims kontroliuoti „Java“ technologiją, žmonės, kurių darbas nuo jos priklauso, turėtų būti patenkinti, nes su IBM parama ir baze atsiras naujų galimybių. Tačiau tai esą turėtų sukelti nerimą IBM konkurentėms „Oracle“ ir SAP, nes jų produktai kuriami taikant „Java“ technologijas“.

Pasirodžius žinioms apie IBM ir finansinių sunkumų slegiamos „Sun Microsystems“ derybas, pasigirdo nuogąstavimų, kad IBM gali imti valdyti atviru kodu pagrįstas „Java“ specifikacijas ir naudoti jas išskirtinai savo tikslams.

„Tačiau žinant tai, kad IBM pastaruoju metu kūrė daugybę atviru kodu pagrįstų programinės įrangos produktų, toks scenarijus neatrodo realus. Juolab, kad jei programuotojai ims nebepasitikėti IBM, jie ims masiškai ieškoti kitų kelių“, – pranešime cituojamas A. Krikštaponis.

JMSYS direktoriaus nuomone, iš sandorio su IBM pirmiausia išloštų „Sun Microsystems“, nes ši korporacija pastaruoju metu patiria finansinių sunkumų ir neturi savo oficialaus platintojo. Šiuo metu „Sun Microsystems“ kapitalas vertinamas 3,7 mlrd. JAV dol., bet akcijų vertė pastaruoju metu nuolat krito. Pasirodžius žinioms apie derybas su IBM, „Sun Microsystems“ akcijų vertė Niujorko biržoje šoktelėjo beveik 80 proc.

IBM, įsigijusi „Sun Microsystems“, kai kuriais skaičiavimais padidintų savo pardavimus 13 mlrd. JAV dol. per metus ir užimtų 65 proc. „Unix“ serverių rinkos, kuri vertinama 17 mlrd. dol. Šie serveriai atlieka svarbiausias operacijas didelėse kompanijose ir valstybinėse struktūrose.

Anot A. Krikštaponio, nors „Sun Microsystems“ ir IBM serveriuose naudojamos skirtingos „Unix“ operacinių sistemų versijos, IBM gali paskatinti sukurti naują programinę įrangą savo ir „Sun Microsystems“ serveriams, nustumdama artimiausius konkurentus HP į savotišką rinkos užribį.

Tai sukeltų antimonopolininkų nerimą, nes sudėtingų kompiuterinių sistemų rinkoje stipresnio žaidėjo nebebūtų. Ypač didelis šurmulys kiltų Europos Sąjungoje, garsėjančioje savo antimonopoline verslo politika, teigiama pranešime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: