Saugumo ekspertai ruošiasi naujo viruso atakai  (0)

Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET ekspertai įspėja, kad ne vieną mėnesį didžiausią grėsmę kompiuteriams keliantys „Conficker“ šeimos virusai gali sulaukti naujo pavojingo konkurento. Fiksuojamas itin aktyvus universalaus EICAR bandymų failo naudojimas – tikėtina, kad tai naujo viruso kūrėjų, siekiančių užtikrinti kenkėjo atsparumą antivirusinėms programoms, darbo požymiai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„EICAR failas yra Europos kompiuterinių virusų tyrimų instituto sukurtas metodas, skirtas antivirusinių programų ir kitų saugumo priemonių patikimumui išbandyti nekeliant grėsmės kompiuteriams. Jį bandymams naudoja ne tik informacinių technologijų specialistai, bet ir virusų kūrėjai, kuriems jų veikla jau seniai tapo pelningu darbu“, - pasakoja ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasak T. Parnarausko, nuo naujų virusų siekiantys apsaugoti kompiuterius naudotojai turėtų rinktis proaktyvią apsaugą suteikiančias saugumo programas, kurios realiu laiku stebi kompiuterio darbą, fiksuoja virusams būdingos veiklos požymius bei užkerta kelią galimiems sistemos pažeidimams. Tokių būdu efektyviai sugaunami ir į virusų aprašų duomenų bazes dar neįtraukti kenkėjai, užkertamas kelias tolesnei jų sklaidai.

ESET parengtame balandžio mėnesio pavojingiausių virusų dešimtuko viršuje aptinkami virusai „Win32/Conficker“, „INF/Autorun“, „Win32/Agent“ ir „Win32/PSW.OnLineGames“. Šie, daugiausiai nuostolių kompiuterių naudotojams sukeliantys kenkėjai rasti 24,46 proc. užkrėstų kompiuterių. Į pavojingiausių virusų gretas grįžo du kenkėjai – atsinaujintas „Win32/Sality“ ir „Win32/Spy.Ursnif.A“. Pirmasis jų patekęs į kompiuterį užkrečia EXE ir SCR tipų failus bei išjungia saugumo programas, tuo tarpu Trojos arklio tipo kenkėjas „Win32/Spy.Ursnif.A” siunčia duomenis savo kūrėjams.

Pavojingiausių virusų dešimtukas kas mėnesį sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenimis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: