Pasaulis juda link vieningos medicinos  (0)

Šių metų gruodžio 3-4 dienomis Berlyne įvyko jau trečiasis Europos kongresas už integruotą mediciną (3rd European Congress for Integrative Medicine). Jo metu medikai iš viso pasaulio ieškojo būdų, kaip sujungti Vakarų ir alternatyviosios medicinos metodus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos integruotos medicinos kongrese jau antrą kartą dalyvavo Natūraliosios terapijos centro direktorė, gyd. homeopatė Daiva Jakubonienė. Jos nuomone, svarstomų temų aktualumas Lietuvai abejonių nekelia. „Mūsų šalyje pacientai norėtų, kad būtų atsižvelgiama ne tik į jų fizinius bet ir į emocinius poreikius. Jie norėtų, kad gydytojas įsigilintų į kiekvieno iš jų ligos savitumą. Ligonių klausimai apie kitokio, bet irgi patikimo gydymo galimybes dažnai nesulaukia tinkamo atsako. Tik Kauno sveikatos mokslų universitete yra dėstomas homeopatijos pasirenkamasis kursas studentams bei besitobulinantiems gydytojams. O į paciento klausimą apie gydymo alternatyvas dažnai atsakoma „kito gydymo nėra“ vietoje „aš kito gydymo nežinau“. Ypač nuskriausti yra onkologiniai ligoniai ir jų artimieji, nes dėl didelio onkologų ir šeimos gydytojų darbo krūvio jie priversti patys ieškoti sprendimų, kaip stiprinti savo sveikatą, o nebūdami profesionalais, dažnai daro klaidų“, - sakė gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė

Jos nuomone, kongrese nagrinėtos temos ypatingai aktualios Lietuvos gydytojams bei kitiems sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su ligoniais. Ne viename pranešime buvo paminėta, kad net du iš trijų gydytojų patiria išsekimo sindromą dėl didelės psichologinės įtampos darbe, buvo pateikiamos rekomendacijos, kaip to išvengti. Gydytojams buvo rekomenduojama stengtis būti fiziškai aktyviems, saugoti ir stiprinti socialinius ryšius, mokytis relaksacijos technikų.

Trečiojo Europos kongreso šūkis – visapusiškos paciento priežiūros ateitis. Kongreso organizatoriai – Berlyno Charité universitetinio medicinos centro Socialinės medicinos, epidemiologijos ir sveikatos ekonomikos institutas – iškėlė susirinkusiems tikslą surasti metodus, kaip apjungti skirtingas medicinos kryptis (Vakarų medicina, homeopatija, fitoterapija, Ajurveda ir kt.) į vieningą sistemą. Poliklinikose ir ligoninėse dirbantys medikai, alternatyvios ir komplementinės (papildomos, paremtos skirtingose kultūrose atsiradusios patirties, žinių, įgūdžių ir praktikos, įsitikinimų visuma) medicinos ekspertai, mokslininkai, sveikatos politikai dalinosi savo patirtimi, kad kartu sukurtų integruotos medicinos sistemą.

„Pasaulyje yra daugybė kenčiančių žmonių. Vieniems pacientams reikia vakarietiškosios medicinos žinių ir metodų, kitiems – alternatyviosios medicinos. Dabar kalbama apie tai, kad medikai, nesvarbu, koks būtų jų gydymo būdas ar kokiomis žiniomis jie besivadovautų savo darbe, turi bendradarbiauti, siekdami kuo geriau padėti sergantiems, grąžinant jiems sveikatą ir gerinant gyvenimo kokybę. Laikas nustoti vieniems kitus neigti. Turime pradėti dalintis patirtimi,“ – sako D. Jakubonienė.

Integruota medicina jungia įprastinę Vakarų mediciną su komplementiniais gydymo metodais, tokiais kaip natūropatija, homeopatija, akupunktūra ir kt.

Europos kongrese dalyvavo virš 600 žmonių ne tik iš Europos, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Indijos, Kinijos, Bangladešo bei kitų pasaulio šalių. Buvo nagrinėjamos aktualios temos: vėžio, alergijų, psichikos sutrikimų, skausmo gydymas, mokslinis gydymo efektyvumo pagrindimas. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas organizaciniams klausimams, nagrinėjami įvairūs komplementinės ir alternatyvios medicinos integracijos į paciento priežiūrą modeliai, svarstoma neatidėliotina būtinybė įtraukti komplementinės ir alternatyvios medicinos mokymą į medicinos specialistų ikidiplominį ir podiplominį ruošimą, pateikti tokio įtraukimo teigiami pavyzdžiai.

Kongrese aptarti moksliniai darbai alternatyvios ir komplementinės medicinos integravimo efektyvumui įvertinti. Didelio susidomėjimo susilaukė ir filosofiniu, ir neurofiziologiniu, ir praktiniu lygmeniu nagrinėta placebo tema. Renginyje buvo pateikta virš 100 stendinių pranešimų, išleistas specialus žurnalo „European Journal of integrative medicine“ numeris.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)