Idėjų mugėje Briuselyje - inovatyvios lietuvių idėjos užsienio šalims (0)
Inovacijos yra neatsiejama kiekvienos šalies konkurencingumo, ekonomikos augimo ir pažangos sąlyga, o žmonės, kuriantys ir įgyvendinantys inovatyvius sumanymus yra neįkainojamas turtas. Tai, kad Lietuvoje iš tiesų turime nemažai žmonių, gebančių kūrybiškai mąstyti ir kurti perspektyvias idėjas, parodė gegužės viduryje Lietuvos ambasadose Paryžiuje ir Briuselyje vykusios idėjų mugės „Innovative people without borders“, kuriose pristatyta net trylika lietuviškų projektų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Idėjos gali būti įgyvendintos
„Geros idėjos turi didelę vertę, tereikia rasti joms tinkamas nišas. Deja, reikėtų atvirai pasakyti, kad jų įgyvendinimui Lietuvoje dažnai trūksta elementariausio institucinio ir žmogiškojo supratimo, efektyvių paramos mechanizmų. Daugelyje „senosios“ Europos šalių sąlygos perspektyvioms inovacijoms realizuoti daug palankesnės, mažesnis korupcijos lygis, skiriasi ir galimybės verslo pradžiai. Tačiau siekiant įgyvendinti savo idėjas ir pasinaudoti europinėmis galimybėmis nebūtina emigruoti ar parduoti savo idėjas pusvelčiui“, - sako Rimantas Varanauskas.
Rimantas pabrėžia, kad tereikia tik kelių pagrindinių dalykų – žinoti europinius mechanizmus, konkrečių šalių verslo specifiką, kultūrinius ir kalbinius aspektus bei rasti konkrečiais idėjų rezultatais suinteresuotus partnerius ir investuotojus. Į jų radimą bei konkrečių idėjų realizavimą ir yra orientuotos idėjų mugės „Innovative people without borders“. Jis taip pat akcentuoja, kad didelę reikšmę turi ir pačių idėjų lygis – jos turi būti konkrečios, įgyvendinamos, originalios, orientuotos į aiškų rezultatą ir naudą.
Idėjų mugės perspektyvos
Prie Paryžiuje ir Briuselyje įvykusių pirmųjų lietuviškų idėjų mugių įgyvendinimo labai prisidėjo ir Lietuvos ambasados. Jos suteikė didelę pagalbą sprendžiant organizacinius klausimus, suteikiant renginiams patalpas ir užtikrinant tinkamą informacijos sklaidą.
„Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos ambasadų Paryžiuje ir Briuselyje darbuotojams bei tikimės mūsų šalies diplomatinių atstovybių palaikymo ir ateityje“, - sakė Rimantas Varanauskas.
Rimantas teigė, kad reikalingas tikslingesnis įdirbis paruošiant idėjas „pardavimui“ konkrečiose šalyse, kviečiant idėjų mugių dalyvius ne tik pagal bendruosius poreikius („verslo angelai“, rizikos kapitalo fondai ir kt.), bet ir pagal kiekvienos idėjos specifiką bei konkretų poreikį (investicijoms, partnerystei, konsultacijoms).
„Planuojame plėsti suinteresuotų dalykinių partnerių ir draugų ratą tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, tad maloniai kviečiame prisijungti suinteresuotas akademines, verslo, valstybines institucijas, nevyriausybines organizacijas ir pavienius sumanymų autorius. Kas žino, gal ateityje Lietuva garsės kaip idėjų generatorių ir inovacijų sklaidos lyderių Europoje šalis. Laukiame visų kūrybingų žmonių ir jų idėjų bei naujų projekto „Innovative people without borders“ partnerių“, - prisijungti prie idėjų mugės kvietė Rimantas Varanauskas.
Artimiausiu metu planuojamos naujos idėjų mugės Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje. Ateityje planuojama organizuoti idėjų muges net JAV, Kanadoje, Honkonge (Kinija).
Visos inovatyvios, kūrybiškos, įdomios ir originalios idėjos, kurios gali būti pritaikytos konkrečiose šalyse, praėjusios nesudėtingą atranką gali rasti savo vietą inovatyvių idėjų svetainėje www.innovativepeople.eu. O vėliau – idėjas gali išgirsti ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis!
Renata Vaicekauskaitė
Žinių ekonomikos forumo Komunikacijos vadovė